Erfurt Race
Erfurt (GER)
17 October 2020

500m Women - 17 October 2020
1	Warmuth, Sophie        	LA1	GER	40,74	
2	Peißker, Jenny         	LSA	GER	41,41	SB
3	Hofmann, Josie         	LSA	GER	41,95	SB
4	Wystrichowski, Meghan  	LA2	GER	42,27	SB
5	Vogelsang, Emelie      	LB2	GER	43,46	SB
6	Pfeifer, Paula         	LC1	GER	44,91	SB
7	Hennig, Sophie         	LC1	GER	45,86	SB
8	Janetzki, Elisa        	LC1	GER	46,44	PR SB
9	Junge, Stella Marie    	LC2	GER	46,54	SB
10	Guzowski, Anna         	LC1	GER	50,74	SB

500m (2) Women - 17 October 2020
1	Wystrichowski, Meghan  	LA2	GER	42,30	
2	Vogelsang, Emelie      	LB2	GER	43,27	SB
3	Albrecht, Paula        	LYA	GER	47,72	SB
4	Brusch, Frida          	LYA	GER	48,02	SB
5	Guzowski, Anna         	LC1	GER	51,04	
6	Heinicke, Leni Charlott	LYC	GER	54,90	PR SB
7	Thorwirth, Finnja      	LYB	GER	54,96	PR SB
8	Junge, Lissy           	LYC	GER	56,21	PR SB
9	Elstermann, Anni       	LYC	GER	57,90	PR SB
10	Ott, Jordan Felicitas  	LYC	GER	59,23	PR SB
11	Anhalt, Rosa           	LYD	GER	1.03,69	PR SB
12	Albrecht, Carla        	LYC	GER	1.04,22	SB
13	Krüger, Alisia         	LYC	GER	1.14,78	SB

1000m Women - 17 October 2020
1	Zschimmer, Vivien      	LB2	GER	1.26,45	SB
2	Mulsow, Aurelia        	LB2	GER	1.28,12	SB
3	Pfeifer, Paula         	LC1	GER	1.34,05	PR SB
4	Junge, Stella Marie    	LC2	GER	1.34,17	SB
5	Zink, Marlene          	LB2	GER	1.34,66	SB
6	Hennig, Sophie         	LC1	GER	1.35,63	PR SB
7	Janetzki, Elisa        	LC1	GER	1.38,53	SB

1500m Women - 17 October 2020
1	Hofmann, Josie         	LSA	GER	2.08,68	SB

100m Women - 17 October 2020
1	Otto, Marta            	LYC	GER	14,23	SB
2	Anhalt, Rosa           	LYD	GER	14,26	SB

300m Women - 17 October 2020
1	Brusch, Frida          	LYA	GER	29,87	SB
2	Albrecht, Paula        	LYA	GER	30,23	SB
3	Heinicke, Leni Charlott	LYC	GER	33,76	SB
4	Thorwirth, Finnja      	LYB	GER	34,03	SB
5	Junge, Lissy           	LYC	GER	34,53	SB
6	Elstermann, Anni       	LYC	GER	35,34	SB
7	Ott, Jordan Felicitas  	LYC	GER	36,35	SB
8	Otto, Marta            	LYC	GER	37,62	SB
9	Albrecht, Carla        	LYC	GER	38,75	SB
10	Krüger, Alisia         	LYC	GER	39,77	SB

500m Men - 17 October 2020
1	Ihle, Nico             	M35	GER	35,90	
2	Strübe, Maximilian     	MSA	GER	36,73	
3	Klein, Moritz          	MN1	GER	36,96	
4	Albrecht, Simon        	MSA	GER	37,34	SB
5	Hecker, Yannic         	MN2	GER	37,83	SB
6	Kurzmann, Niklas       	MN1	GER	38,05	
7	Ziegeldecker, Tim      	MSA	GER	39,26	
8	Brandt, Finn Bennet    	MB2	GER	40,93	PR SB
9	Balla, Jakob           	MC2	GER	42,14	PR SB
10	Poy, Henning           	MC2	GER	42,47	
11	Kopka, Tjard           	M50	GER	42,54	SB
12	van Schelven, Seb      	MA1	NED	42,61	SB
13	Fischer, Nils          	MB1	GER	43,00	PR SB
14	Vranceanu, Mircea      	M65	GER	44,98	SB
15	Müller, Nico           	MC2	GER	45,74	SB
16	Rumpf, Thomas          	M55	GER	46,93	SB
17	Laubhan, Roman         	M65	GER	48,62	SB

500m (2) Men - 17 October 2020
1	Kurzmann, Niklas       	MN1	GER	38,64	
2	Ring, Kevin            	MYA	GER	46,95	SB
3	Hoppenrath, Floris     	MYA	GER	48,86	SB
4	Schickler, Niklas      	MYB	GER	50,38	SB
5	Platz, Maurice         	MYB	GER	51,19	SB
6	Barthel, Jannek        	MYB	GER	51,91	PR SB
7	Krause, Leonard        	MYB	GER	54,71	SB
8	Brink, Taro            	MYB	GER	56,41	SB
9	Volkmer, Nils          	MYA	GER	1.11,37	SB

1000m Men - 17 October 2020
1	Ihle, Nico             	M35	GER	1.10,95	SB
2	Müller, Noel           	MSA	GER	1.12,94	SB
3	Strübe, Maximilian     	MSA	GER	1.15,11	
4	Hecker, Yannic         	MN2	GER	1.15,77	SB
5	Albrecht, Simon        	MSA	GER	1.15,80	SB
6	Haake, Maximilian      	MN2	GER	1.15,81	SB
7	Schnabel, Emile        	MA1	GER	1.17,65	SB
8	Brandt, Finn Bennet    	MB2	GER	1.23,54	SB
9	van Schelven, Seb      	MA1	NED	1.26,00	SB
10	Poy, Henning           	MC2	GER	1.26,94	SB
11	Balla, Jakob           	MC2	GER	1.28,33	SB
12	Fischer, Nils          	MB1	GER	1.28,63	SB
13	Haueisen, Stephan      	M50	GER	1.32,01	SB
14	Ehm, Andreas           	M60	GER	1.32,84	SB
15	Rumpf, Thomas          	M55	GER	1.33,86	SB
16	Müller, Nico           	MC2	GER	1.34,33	SB
DNF	Heimbürge, David       	MB1	GER	DNF	

1500m Men - 17 October 2020
1	Klein, Moritz          	MN1	GER	1.54,92	SB
2	Kopka, Tjard           	M50	GER	2.08,95	SB
3	Vranceanu, Mircea      	M65	GER	2.16,01	SB
4	Laubhan, Roman         	M65	GER	2.32,89	SB

3000m Men - 17 October 2020
1	Gras, Manuel           	MSA	GER	3.58,66	SB
2	Götze, Konstantin      	MN1	GER	4.00,44	SB
3	Haueisen, Stephan      	M50	GER	4.52,33	SB
4	Ehm, Andreas           	M60	GER	5.08,36	SB

5000m Men - 17 October 2020
1	Petzold, Fridtjof      	MSA	GER	6.37,81	SB
2	Maly, Felix            	MSA	GER	6.39,44	SB

300m Men - 17 October 2020
1	Ring, Kevin            	MYA	GER	29,30	SB
2	Hoppenrath, Floris     	MYA	GER	30,68	SB
3	Schickler, Niklas      	MYB	GER	30,75	SB
4	Volkmer, Nils          	MYA	GER	31,53	SB
5	Platz, Maurice         	MYB	GER	31,57	SB
6	Barthel, Jannek        	MYB	GER	32,10	SB
7	Krause, Leonard        	MYB	GER	32,99	SB
8	Brink, Taro            	MYB	GER	34,34	SB

            

Native Language Names