Russia - Single Distances Championships 2021
Чемпионат России по Конькобежному Спорту (Отдельные Дистанции)
Kolomna (RUS)
29 October - 1 November 2020

500m Women - 29 October 2020
1	Fatkulina, Olga             	Фаткулина, Ольга            	L30	RUS	38,00	
2	Golikova, Angelina          	Голикова, Ангелина          	LSA	RUS	38,33	
3	Kachanova, Daria            	Качанова, Дарья             	LN4	RUS	39,16	
4	Arshinova, Irina            	Аршинова, Ирина             	L30	RUS	39,29	
5	Silaeva, Kristina           	Силаева, Кристина           	LN2	RUS	39,59	
6	Korkina, Anastasia          	Коркина, Анастасия          	LN2	RUS	39,81	
7	Lalenkova, Evgeniia         	Лаленкова, Евгения          	L30	RUS	39,99	
8	Avtonomova, Marina          	Автономова, Марина          	LA2	RUS	40,03	PR SB
9	Zhidkova, Natalya (2000)    	Жидкова, Наталья (2000)     	LN2	RUS	40,42	SB
10	Aseeva, Nadezhda            	Асеева, Надежда             	L30	RUS	40,64	
11	Shipova, Valeriya           	Шипова, Валерия             	LN1	RUS	40,74	PR SB
12	Vashkene, Anna              	Вашкене, Анна               	LN1	RUS	40,76	
13	Kosheleva, Ekaterina        	Кошелева, Екатерина         	LN2	RUS	40,96	
14	Ashheulova, Alina           	Ащеулова, Алина             	LN2	RUS	41,22	
15	Samkova, Elena              	Самкова, Елена              	LN4	RUS	41,29	
16	Rutkovskaya, Aleksandra     	Рутковская, Александра      	LA2	RUS	41,39	
17	Migova, Sofiya              	Мигова, София               	LA2	RUS	41,89	
18	Batgauer, Anastasiya        	Батгауер, Анастасия         	LN1	RUS	41,96	
DNF	Shaczkikh, Anastasiya       	Шацких, Анастасия           	LA1	RUS	DNF	

3000m Women - 29 October 2020
1	Voronina, Natalia           	Воронина, Наталья           	LSA	RUS	4.03,95	SB
2	Lalenkova, Evgeniia         	Лаленкова, Евгения          	L30	RUS	4.08,16	SB
3	Golubeva, Elizaveta         	Голубева, Елизавета         	LSA	RUS	4.11,17	
4	Sokhryakova, Elena          	Сохрякова, Елена            	L30	RUS	4.15,62	
5	Eranina, Elena              	Еранина, Елена              	LSA	RUS	4.16,04	
6	Kosheleva, Ekaterina        	Кошелева, Екатерина         	LN2	RUS	4.19,20	SB
7	Chernova, Anna (1992)       	Чернова, Анна (1992)        	LSA	RUS	4.21,12	SB
8	Grigoreva, Anastasiya (2001)	Григорьева, Анастасия (2001)	LN1	RUS	4.21,85	
9	Beskrovnykh, Darya          	Бескровных, Дарья           	LSA	RUS	4.28,33	
10	Suslova, Veronika           	Суслова, Вероника           	LN4	RUS	4.29,87	
11	Upirova, Polina             	Упирова, Полина             	LN1	RUS	4.32,75	
12	Filippova, Darya (1996)     	Филиппова, Дарья (1996)     	LSA	RUS	4.36,97	

1000m Women - 30 October 2020
1	Fatkulina, Olga             	Фаткулина, Ольга            	L30	RUS	1.16,21	SB
2	Kachanova, Daria            	Качанова, Дарья             	LN4	RUS	1.17,19	
3	Golubeva, Elizaveta         	Голубева, Елизавета         	LSA	RUS	1.17,45	
4	Golikova, Angelina          	Голикова, Ангелина          	LSA	RUS	1.18,51	
5	Arshinova, Irina            	Аршинова, Ирина             	L30	RUS	1.19,23	
6	Avtonomova, Marina          	Автономова, Марина          	LA2	RUS	1.20,41	PR SB
7	Zhidkova, Natalya (2000)    	Жидкова, Наталья (2000)     	LN2	RUS	1.21,50	SB
8	Korkina, Anastasia          	Коркина, Анастасия          	LN2	RUS	1.21,68	
9	Vashkene, Anna              	Вашкене, Анна               	LN1	RUS	1.21,89	
10	Samkova, Elena              	Самкова, Елена              	LN4	RUS	1.22,18	SB
11	Shipova, Valeriya           	Шипова, Валерия             	LN1	RUS	1.22,27	
12	Boyarkina, Yana             	Бояркина, Яна               	LN1	RUS	1.22,95	
13	Sayutina, Aleksandra (2001) 	Саютина, Александра (2001)  	LN1	RUS	1.23,11	
14	Aseeva, Nadezhda            	Асеева, Надежда             	L30	RUS	1.23,49	
15	Ashheulova, Alina           	Ащеулова, Алина             	LN2	RUS	1.23,52	
16	Batgauer, Anastasiya        	Батгауер, Анастасия         	LN1	RUS	1.24,98	
DNS	Eranina, Elena              	Еранина, Елена              	LSA	RUS	DNS	

Team Pursuit (6 laps) Women - 30 October 2020
1	Московская область           	                            			3.14,37	
	Eranina, Elena               	Еранина, Елена              	LSA	RUS		
	Suslova, Veronika            	Суслова, Вероника           	LN4	RUS		
	Rogatkina, Vladlena          	Рогаткина, Владлена         	LN4	RUS		
2	Челябинская область          	                            			3.19,61	
	Aseeva, Nadezhda             	Асеева, Надежда             	L30	RUS		
	Samkova, Elena               	Самкова, Елена              	LN4	RUS		
	Grigoreva, Anastasiya (2001) 	Григорьева, Анастасия (2001)	LN1	RUS		
3	Санкт-Петербург-1 команда    	                            			3.22,92	
	Upirova, Polina              	Упирова, Полина             	LN1	RUS		
	Migova, Sofiya               	Мигова, София               	LA2	RUS		
	Shipova, Valeriya            	Шипова, Валерия             	LN1	RUS		
4	Москва                       	                            			3.24,45	
	Silaeva, Kristina            	Силаева, Кристина           	LN2	RUS		
	Komova, Ekaterina            	Комова, Екатерина           	LN2	RUS		
	Sayutina, Aleksandra (2001)  	Саютина, Александра (2001)  	LN1	RUS		
5	Санкт-Петербург-2 команда    	                            			3.24,73	
	Zhidkova, Natalya (2000)     	Жидкова, Наталья (2000)     	LN2	RUS		
	Vashkene, Anna               	Вашкене, Анна               	LN1	RUS		
	Ashheulova, Alina            	Ащеулова, Алина             	LN2	RUS		

1500m Women - 31 October 2020
1	Lalenkova, Evgeniia         	Лаленкова, Евгения          	L30	RUS	1.56,75	SB
2	Golubeva, Elizaveta         	Голубева, Елизавета         	LSA	RUS	1.57,86	
3	Voronina, Natalia           	Воронина, Наталья           	LSA	RUS	1.59,47	
4	Eranina, Elena              	Еранина, Елена              	LSA	RUS	2.00,99	
5	Sokhryakova, Elena          	Сохрякова, Елена            	L30	RUS	2.01,48	SB
6	Kosheleva, Ekaterina        	Кошелева, Екатерина         	LN2	RUS	2.02,47	SB
7	Grigoreva, Anastasiya (2001)	Григорьева, Анастасия (2001)	LN1	RUS	2.04,80	
8	Chernova, Anna (1992)       	Чернова, Анна (1992)        	LSA	RUS	2.04,83	SB
9	Arshinova, Irina            	Аршинова, Ирина             	L30	RUS	2.06,71	SB
10	Beskrovnykh, Darya          	Бескровных, Дарья           	LSA	RUS	2.07,59	
11	Shipova, Valeriya           	Шипова, Валерия             	LN1	RUS	2.07,63	
12	Zhidkova, Natalya (2000)    	Жидкова, Наталья (2000)     	LN2	RUS	2.07,64	
13	Suslova, Veronika           	Суслова, Вероника           	LN4	RUS	2.07,68	
14	Filippova, Darya (1996)     	Филиппова, Дарья (1996)     	LSA	RUS	2.08,19	SB
15	Upirova, Polina             	Упирова, Полина             	LN1	RUS	2.08,90	
16	Vashkene, Anna              	Вашкене, Анна               	LN1	RUS	2.09,05	
17	Batgauer, Anastasiya        	Батгауер, Анастасия         	LN1	RUS	2.11,32	
18	Ashheulova, Alina           	Ащеулова, Алина             	LN2	RUS	2.14,14	
DNS	Sayutina, Aleksandra (2001) 	Саютина, Александра (2001)  	LN1	RUS	DNS	
DNS	Kachanova, Daria            	Качанова, Дарья             	LN4	RUS	DNS	

Mass Start (16 laps) Women - 31 October 2020
1	Golubeva, Elizaveta         	Голубева, Елизавета         	LSA	RUS	9.02,16	60
2	Lalenkova, Evgeniia         	Лаленкова, Евгения          	L30	RUS	9.02,61	42
3	Eranina, Elena              	Еранина, Елена              	LSA	RUS	9.02,63	23
4	Voronina, Natalia           	Воронина, Наталья           	LSA	RUS	9.02,65	14
5	Sokhryakova, Elena          	Сохрякова, Елена            	L30	RUS	9.03,43	9
6	Komova, Ekaterina           	Комова, Екатерина           	LN2	RUS	9.26,01	3
7	Beskrovnykh, Darya          	Бескровных, Дарья           	LSA	RUS	9.31,93	3
8	Bukina, Polina              	Букина, Полина              	LN3	RUS	9.30,66	2
9	Klimenczova, Nina           	Клименцова, Нина            	LSA	RUS	9.27,38	
10	Evgrafova, Kseniya          	Евграфова, Ксения           	LN4	RUS	9.27,43	
11	Gagarina, Kseniya           	Гагарина, Ксения            	LN4	RUS	9.27,70	
12	Nezhelskaya, Anastasiya     	Нежельская, Анастасия       	LN2	RUS	9.27,76	
13	Kemaeva, Kristina           	Кемаева, Кристина           	LN2	RUS	9.28,14	
14	Rogatkina, Vladlena         	Рогаткина, Владлена         	LN4	RUS	9.28,23	
15	Rakhmatova, Karina          	Рахматова, Карина           	LN1	RUS	9.28,76	
16	Bodunova, Kseniya           	Бодунова, Ксения            	LN1	RUS	9.28,96	
17	Kosheleva, Ekaterina        	Кошелева, Екатерина         	LN2	RUS	9.29,68	
DQ	Bugakova, Anastasiya        	Бугакова, Анастасия         	LN1	RUS	DQ	

5000m Women - 1 November 2020
1	Voronina, Natalia           	Воронина, Наталья           	LSA	RUS	6.56,92	SB
2	Lalenkova, Evgeniia         	Лаленкова, Евгения          	L30	RUS	7.15,82	SB
3	Sokhryakova, Elena          	Сохрякова, Елена            	L30	RUS	7.23,13	SB
4	Chernova, Anna (1992)       	Чернова, Анна (1992)        	LSA	RUS	7.31,88	SB
5	Kosheleva, Ekaterina        	Кошелева, Екатерина         	LN2	RUS	7.39,13	PR SB
6	Grigoreva, Anastasiya (2001)	Григорьева, Анастасия (2001)	LN1	RUS	7.44,99	PR SB
7	Beskrovnykh, Darya          	Бескровных, Дарья           	LSA	RUS	7.46,59	SB

Team Sprint Women - 1 November 2020
1	Москва                       	                            			1.32,87	
	Silaeva, Kristina            	Силаева, Кристина           	LN2	RUS		
	Rutkovskaya, Aleksandra      	Рутковская, Александра      	LA2	RUS		
	Sayutina, Aleksandra (2001)  	Саютина, Александра (2001)  	LN1	RUS		
2	Московская область           	                            			1.32,91	
	Avtonomova, Marina           	Автономова, Марина          	LA2	RUS		
	Korkina, Anastasia           	Коркина, Анастасия          	LN2	RUS		
	Shaczkikh, Anastasiya        	Шацких, Анастасия           	LA1	RUS		
3	Нижегородская область        	                            			1.33,50	
	Voronina, Natalia            	Воронина, Наталья           	LSA	RUS		
	Kachanova, Daria             	Качанова, Дарья             	LN4	RUS		
	Beskrovnykh, Darya           	Бескровных, Дарья           	LSA	RUS		
4	Санкт-Петербург-1 команда    	                            			1.34,24	
	Zhidkova, Natalya (2000)     	Жидкова, Наталья (2000)     	LN2	RUS		
	Vashkene, Anna               	Вашкене, Анна               	LN1	RUS		
	Shipova, Valeriya            	Шипова, Валерия             	LN1	RUS		
5	Челябинская область          	                            			1.34,90	
	Aseeva, Nadezhda             	Асеева, Надежда             	L30	RUS		
	Samkova, Elena               	Самкова, Елена              	LN4	RUS		
	Grigoreva, Anastasiya (2001) 	Григорьева, Анастасия (2001)	LN1	RUS		
6	Санкт-Петербург-2 команда    	                            			1.39,13	
	Upirova, Polina              	Упирова, Полина             	LN1	RUS		
	Migova, Sofiya               	Мигова, София               	LA2	RUS		
	Ashheulova, Alina            	Ащеулова, Алина             	LN2	RUS		

500m Men - 29 October 2020
1	Murashov, Ruslan            	Мурашов, Руслан             	MSA	RUS	34,80	
2	Mushtakov, Viktor           	Муштаков, Виктор            	MSA	RUS	35,16	
3	Arefyev, Artem              	Арефьев, Артем              	MN1	RUS	35,30	
4	Karamov, Timur              	Карамов, Тимур              	MA2	RUS	35,60	
5	Kozlov, Mikhail (1991)      	Козлов, Михаил (1991)       	MSA	RUS	36,24	
6	Klevchenya, Nikita (2000)   	Клевченя, Никита (2000)     	MN2	RUS	36,43(2)	PR SB
7	Trusov, Nikolaj             	Трусов, Николай             	MN2	RUS	36,43(9)	
8	Mukhamedov, Amal            	Мухамедов, Амаль            	MN2	RUS	36,44	PR SB
9	Zolotarev, Artem            	Золотарев, Артем            	MSA	RUS	36,58	
10	Bazyuk, Nikita              	Базюк, Никита               	MN2	RUS	36,59	
11	Rafikov, Ruslan             	Рафиков, Руслан             	MSA	RUS	36,64	
12	Kurazhov, Dmitrij           	Куражов, Дмитрий            	MN4	RUS	36,66	
13	Kolyasnikov, Aleksej        	Колясников, Алексей         	MN1	RUS	36,67	PR SB
14	Chernenko, Yaroslav         	Черненко, Ярослав           	MB2	RUS	36,72	
15	Kazelin, Mikhail            	Казелин, Михаил             	MSA	RUS	36,80	SB
16	Czvetcikh, Nikita           	Цветцих, Никита             	MN4	RUS	36,90	SB
17	Tikhanov, Roman             	Тиханов, Роман              	MN1	RUS	37,07	SB
18	Chistiakov, Stepan          	Чистяков, Степан            	MN1	RUS	37,09	
19	Varavkin, Nikita            	Варавкин, Никита            	MA2	RUS	37,37	
20	Smirnov, Danil (2001-1)     	Смирнов, Данил (2001-1)     	MN1	RUS	37,41	PR SB
21	Koksharov, Mikhail          	Кокшаров, Михаил            	M30	RUS	37,49	SB
22	Sonin, Vadim                	Сонин, Вадим                	MSA	RUS	37,65	

5000m Men - 29 October 2020
1	Trofimov, Sergey            	Трофимов, Сергей            	MSA	RUS	6.19,82	SB
2	Zakharov, Ruslan (1987)     	Захаров, Руслан (1987)      	M30	RUS	6.20,73	SB
3	Rumyantsev, Alexander       	Румянцев, Александр         	M30	RUS	6.21,05	SB
4	Semerikov, Danila           	Семериков, Данила           	MSA	RUS	6.21,87	
5	Aldoshkin, Daniil           	Алдошкин, Даниил            	MN1	RUS	6.27,25	PR SB
6	Yunin, Yegor                	Юнин, Егор                  	MN4	RUS	6.28,52	
7	Zakharov, Timur (1992)      	Захаров, Тимур (1992)       	MSA	RUS	6.38,32	
8	Bukin, Egor                 	Букин, Егор                 	MN3	RUS	6.39,03	
9	Ivanov, Ilya                	Иванов, Илья                	MN3	RUS	6.44,39	
10	Semirunnij, Vladimir        	Семирунний, Владимир        	MA1	RUS	6.45,66	
11	Seryaev, Yevgeny            	Серяев, Евгений             	M30	RUS	6.49,53	
12	Zykin, Dmitrij (2000)       	Зыкин, Дмитрий (2000)       	MN1	RUS	6.51,18	PR SB
13	Vodichenkov, Anton          	Водиченков, Антон           	MN2	RUS	6.54,86	SB
14	Chemyakin, Georgij          	Чемякин, Георгий            	MN1	RUS	7.00,65	
15	Sidorov, Daniil (1999)      	Сидоров, Даниил (1999)      	MN3	RUS	7.02,26	
16	Kadcin, Sergej              	Кадцин, Сергей              	MN1	RUS	7.15,91	
DQ	Taran, Pavel                	Таран, Павел                	MA2	RUS	DQ	

1000m Men - 30 October 2020
1	Mushtakov, Viktor           	Муштаков, Виктор            	MSA	RUS	1.09,98	
2	Murashov, Ruslan            	Мурашов, Руслан             	MSA	RUS	1.10,27	
3	Podolskii, Aleksandr        	Подольский, Александр       	MN3	RUS	1.10,77	PR SB
4	Arefyev, Artem              	Арефьев, Артем              	MN1	RUS	1.11,08	
5	Chistiakov, Stepan          	Чистяков, Степан            	MN1	RUS	1.11,32	
6	Kozlov, Mikhail (1991)      	Козлов, Михаил (1991)       	MSA	RUS	1.11,34	
7	Trusov, Nikolaj             	Трусов, Николай             	MN2	RUS	1.11,35	
8	Koksharov, Mikhail          	Кокшаров, Михаил            	M30	RUS	1.11,62	SB
9	Kurazhov, Dmitrij           	Куражов, Дмитрий            	MN4	RUS	1.11,75	
10	Karamov, Timur              	Карамов, Тимур              	MA2	RUS	1.11,90	
11	Bobyr, Danila               	Бобырь, Данила              	MSA	RUS	1.12,26	
12	Bazyuk, Nikita              	Базюк, Никита               	MN2	RUS	1.12,37(0)	
13	Mukhamedov, Amal            	Мухамедов, Амаль            	MN2	RUS	1.12,37(9)	PR SB
14	Rafikov, Ruslan             	Рафиков, Руслан             	MSA	RUS	1.12,64	
15	Tikhanov, Roman             	Тиханов, Роман              	MN1	RUS	1.13,00	SB
16	Czvetcikh, Nikita           	Цветцих, Никита             	MN4	RUS	1.13,26	
17	Klevchenya, Nikita (2000)   	Клевченя, Никита (2000)     	MN2	RUS	1.13,68	
18	Varavkin, Nikita            	Варавкин, Никита            	MA2	RUS	1.14,74	
19	Zayacz, Bogdan              	Заяц, Богдан                	MN2	RUS	1.14,81	
20	Sonin, Vadim                	Сонин, Вадим                	MSA	RUS	1.17,20	
21	Zolotarev, Artem            	Золотарев, Артем            	MSA	RUS	1.17,68	

Team Pursuit (8 laps) Men - 30 October 2020
1	Московская область-1 команда 	                            			3.48,79	
	Podolskii, Aleksandr         	Подольский, Александр       	MN3	RUS		
	Aldoshkin, Daniil            	Алдошкин, Даниил            	MN1	RUS		
	Zakharov, Ruslan (1987)      	Захаров, Руслан (1987)      	M30	RUS		
2	Москва                       	                            			3.51,22	
	Yunin, Yegor                 	Юнин, Егор                  	MN4	RUS		
	Taran, Pavel                 	Таран, Павел                	MA2	RUS		
	Zakharov, Timur (1992)       	Захаров, Тимур (1992)       	MSA	RUS		
3	Свердловская область         	                            			3.57,46	
	Bukin, Egor                  	Букин, Егор                 	MN3	RUS		
	Chemyakin, Georgij           	Чемякин, Георгий            	MN1	RUS		
	Semirunnij, Vladimir         	Семирунний, Владимир        	MA1	RUS		
4	Московская область-2 команда 	                            			3.59,24	
	Zykin, Dmitrij (2000)        	Зыкин, Дмитрий (2000)       	MN1	RUS		
	Vodichenkov, Anton           	Водиченков, Антон           	MN2	RUS		
	Chmutov, Daniil              	Чмутов, Даниил              	MN2	RUS		
5	Челябинская область          	                            			4.11,04	
	Koksharov, Mikhail           	Кокшаров, Михаил            	M30	RUS		
	Tikhanov, Roman              	Тиханов, Роман              	MN1	RUS		
	Czvetcikh, Nikita            	Цветцих, Никита             	MN4	RUS		

1500m Men - 31 October 2020
1	Trofimov, Sergey            	Трофимов, Сергей            	MSA	RUS	1.47,58	
2	Aldoshkin, Daniil           	Алдошкин, Даниил            	MN1	RUS	1.47,92	PR SB
3	Podolskii, Aleksandr        	Подольский, Александр       	MN3	RUS	1.48,74	
4	Zakharov, Ruslan (1987)     	Захаров, Руслан (1987)      	M30	RUS	1.49,18	
5	Yunin, Yegor                	Юнин, Егор                  	MN4	RUS	1.49,64	
6	Trusov, Nikolaj             	Трусов, Николай             	MN2	RUS	1.49,94	
7	Koksharov, Mikhail          	Кокшаров, Михаил            	M30	RUS	1.50,11	SB
8	Shkolin, Egor               	Школин, Егор                	MN3	RUS	1.50,66	SB
9	Taran, Pavel                	Таран, Павел                	MA2	RUS	1.51,04	
10	Chistiakov, Stepan          	Чистяков, Степан            	MN1	RUS	1.51,09	
11	Koryakovskij, Egor          	Коряковский, Егор           	MN3	RUS	1.51,55	
12	Bukin, Egor                 	Букин, Егор                 	MN3	RUS	1.52,12	SB
13	Smirnov, Danil (2001-1)     	Смирнов, Данил (2001-1)     	MN1	RUS	1.52,19	
14	Bobyr, Danila               	Бобырь, Данила              	MSA	RUS	1.52,21	SB
15	Tikhanov, Roman             	Тиханов, Роман              	MN1	RUS	1.52,31	PR SB
16	Chmutov, Daniil             	Чмутов, Даниил              	MN2	RUS	1.53,40	
17	Vodichenkov, Anton          	Водиченков, Антон           	MN2	RUS	1.53,51	
DNF	Kozlov, Mikhail (1991)      	Козлов, Михаил (1991)       	MSA	RUS	DNF	
DQ	Zykin, Dmitrij (2000)       	Зыкин, Дмитрий (2000)       	MN1	RUS	DQ	
DQ	Kurazhov, Dmitrij           	Куражов, Дмитрий            	MN4	RUS	DQ	

Mass Start (16 laps) Men - 31 October 2020
1	Semerikov, Danila           	Семериков, Данила           	MSA	RUS	8.06,01	60
2	Zakharov, Timur (1992)      	Захаров, Тимур (1992)       	MSA	RUS	8.06,44	40
3	Smirnov, Danil (2001-1)     	Смирнов, Данил (2001-1)     	MN1	RUS	8.07,02	20
4	Shkolin, Egor               	Школин, Егор                	MN3	RUS	8.07,03	10
5	Ivanov, Ilya                	Иванов, Илья                	MN3	RUS	8.07,45	6
6	Zykin, Dmitrij (2000)       	Зыкин, Дмитрий (2000)       	MN1	RUS	8.10,65	5
7	Vodichenkov, Anton          	Водиченков, Антон           	MN2	RUS	8.23,68	4
8	Kadcin, Sergej              	Кадцин, Сергей              	MN1	RUS	8.07,80	3
9	Zakharov, Ruslan (1987)     	Захаров, Руслан (1987)      	M30	RUS	8.53,01	1
10	Shabanov, Andrei            	Шабанов, Андрей             	MN2	RUS	8.08,31	
11	Litvinov, Denis             	Литвинов, Денис             	MSA	RUS	8.10,71	
12	Bodrov, Sergej              	Бодров, Сергей              	MN3	RUS	8.11,25	
13	Pustovojt, Maksim           	Пустовойт, Максим           	MN2	RUS	8.27,15	
14	Sidorov, Daniil (1999)      	Сидоров, Даниил (1999)      	MN3	RUS	8.31,66	
15	Chmutov, Daniil             	Чмутов, Даниил              	MN2	RUS		
16	Starostin, Mikhail          	Старостин, Михаил           	MSA	RUS		
17	Kochnev, Igor               	Кочнев, Игорь               	MN1	RUS		
18	Kurazhov, Dmitrij           	Куражов, Дмитрий            	MN4	RUS		
19	Belyaev, Matvej (2000)      	Беляев, Матвей (2000)       	MN1	RUS		

10000m Men - 1 November 2020
1	Zakharov, Ruslan (1987)     	Захаров, Руслан (1987)      	M30	RUS	13.09,31	SB
2	Rumyantsev, Alexander       	Румянцев, Александр         	M30	RUS	13.16,58	SB
3	Semerikov, Danila           	Семериков, Данила           	MSA	RUS	13.19,51	SB
4	Aldoshkin, Daniil           	Алдошкин, Даниил            	MN1	RUS	13.31,56	PR SB
5	Yunin, Yegor                	Юнин, Егор                  	MN4	RUS	13.34,49	PR SB
6	Ivanov, Ilya                	Иванов, Илья                	MN3	RUS	14.11,51	SB
DNF	Zakharov, Timur (1992)      	Захаров, Тимур (1992)       	MSA	RUS	DNF	

Team Sprint Men - 1 November 2020
1	Москва                       	                            			1.24,25	
	Koryakovskij, Egor           	Коряковский, Егор           	MN3	RUS		
	Trusov, Nikolaj              	Трусов, Николай             	MN2	RUS		
	Klevchenya, Nikita (2000)    	Клевченя, Никита (2000)     	MN2	RUS		
2	Челябинская область          	                            			1.24,72	
	Koksharov, Mikhail           	Кокшаров, Михаил            	M30	RUS		
	Chistiakov, Stepan           	Чистяков, Степан            	MN1	RUS		
	Bazyuk, Nikita               	Базюк, Никита               	MN2	RUS		
3	Санкт-Петербург -1 команда   	                            			1.24,88	
	Kozlov, Mikhail (1991)       	Козлов, Михаил (1991)       	MSA	RUS		
	Mukhamedov, Amal             	Мухамедов, Амаль            	MN2	RUS		
	Karamov, Timur               	Карамов, Тимур              	MA2	RUS		
4	Свердловская область         	                            			1.28,96	
	Kolyasnikov, Aleksej         	Колясников, Алексей         	MN1	RUS		
	Kadcin, Sergej               	Кадцин, Сергей              	MN1	RUS		
	Kochnev, Igor                	Кочнев, Игорь               	MN1	RUS		
DQ	Санкт-Петербург-2 команда    	                            			DQ	
	Zolotarev, Artem             	Золотарев, Артем            	MSA	RUS		
	Shkolin, Egor                	Школин, Егор                	MN3	RUS		
	Kurazhov, Dmitrij            	Куражов, Дмитрий            	MN4	RUS		

            

Native Language Names