Sport School Trophy 2020
Zakopane (POL)
15 December 2020

500m Women - Open - 15 December 2020
1	Cabrera, Sara            	LN1	ESP	42,64	
2	Moreno, Teresa           	LN2	ESP	42,79	PR SB
3	Šároššyová, Miladka      	LN1	SVK	56,14	SB

1000m Women - Open - 15 December 2020
1	Cabrera, Sara            	LN1	ESP	1.23,80	
2	Moreno, Teresa           	LN2	ESP	1.26,09	

500m Women - Junior A - 15 December 2020
1	Carreño, Ainoa           	LA2	ESP	42,24	
2	Sączek, Zuzanna          	LA1	POL	43,05	SB
3	Mrugała, Urszula         	LA2	POL	45,20	
3	Faderewska, Alicja       	LA2	POL	45,20	
5	Mendoza, Valentina       	LB2	ESP	47,39	PR SB

1000m Women - Junior A - 15 December 2020
1	Carreño, Ainoa           	LA2	ESP	1.25,40	
2	Sączek, Zuzanna          	LA1	POL	1.29,20	
3	Mrugała, Urszula         	LA2	POL	1.30,84	
4	Faderewska, Alicja       	LA2	POL	1.31,14	
5	Mendoza, Valentina       	LB2	ESP	1.31,43	PR SB

500m Women - Junior B - 15 December 2020
1	Gonzalez Salazar, Luisa  	LB2	ESP	41,89	
2	Smędzik, Magdalena       	LB2	POL	42,08	
3	Budna, Julia             	LB2	POL	45,23	
4	Llop, Hannah             	LB1	ESP	45,76	
5	Kotfasińska, Zofia       	LB2	POL	46,07	
6	Gnandt, Andrea           	LB1	ROU	46,38	SB
7	Gomez, Sheila            	LB2	ESP	47,32	PR SB
8	Harabagiu, Mara          	LB1	ROU	48,24	
9	Gąsienica-Roj, Marcelina 	LB1	POL	49,03	
10	Antolin, Alba            	LB1	ESP	50,84	
11	Dostálová, Lea           	LB2	CZE	59,44	SB

1000m Women - Junior B - 15 December 2020
1	Smędzik, Magdalena       	LB2	POL	1.25,26	
2	Gonzalez Salazar, Luisa  	LB2	ESP	1.30,44	
3	Kotfasińska, Zofia       	LB2	POL	1.31,23	PR SB
4	Gomez, Sheila            	LB2	ESP	1.31,74	PR SB
5	Budna, Julia             	LB2	POL	1.33,13	
6	Llop, Hannah             	LB1	ESP	1.35,74	
7	Gnandt, Andrea           	LB1	ROU	1.35,78	
8	Harabagiu, Mara          	LB1	ROU	1.36,85	
9	Gąsienica-Roj, Marcelina 	LB1	POL	1.38,70	
10	Antolin, Alba            	LB1	ESP	1.42,27	
11	Dostálová, Lea           	LB2	CZE	2.08,68	SB

500m Women - Junior C - 15 December 2020
1	Espin, Julia             	LC2	ESP	46,07	
2	Glapińska, Agata         	LC1	POL	47,43	
3	Párvu, Teodora           	LC1	ROU	48,33	SB
4	Palakovics, Fanni        	LC1	HUN	48,46	SB
5	Fackenbergova, Eliska    	LC2	CZE	48,74	SB
6	Seoane, Monica           	LC1	ESP	48,98	
7	Felea, Ecaterina         	LC2	ROU	50,05	PR SB
8	Zolván, Barbara          	LC2	HUN	50,09	SB
9	Moise, Bianca            	LC1	ROU	50,80	SB
10	Walasik, Weronika        	LC1	POL	1.08,16	
11	Jurgowska, Karolina      	LC2	POL	1.09,18	SB
12	Bostina, Teodora         	LYE	ROU	1.39,91	PR SB

1000m Women - Junior C - 15 December 2020
1	Espin, Julia             	LC2	ESP	1.34,96	
2	Glapińska, Agata         	LC1	POL	1.36,97	
3	Párvu, Teodora           	LC1	ROU	1.37,50	SB
4	Palakovics, Fanni        	LC1	HUN	1.39,68	SB
5	Seoane, Monica           	LC1	ESP	1.42,43	
6	Fackenbergova, Eliska    	LC2	CZE	1.42,92	SB
7	Zolván, Barbara          	LC2	HUN	1.43,87	SB
8	Moise, Bianca            	LC1	ROU	1.45,68	PR SB
9	Felea, Ecaterina         	LC2	ROU	1.46,50	PR SB
10	Jurgowska, Karolina      	LC2	POL	2.06,19	PR SB

300m Women - Junior C - 15 December 2020
1	Bostina, Teodora         	LYE	ROU	41,05	SB

500m Women - Junior D - 15 December 2020
1	Rodriguez, Ona           	LYA	ESP	47,03	PR SB
2	Sándor, Lilla            	LYA	HUN	48,83	SB
3	Rusek, Amelia            	LYA	POL	50,04	
4	Felea, Irina             	LYC	ROU	50,31	SB
5	Żytko, Małgorzata        	LYA	POL	51,75	
6	Tellez, Mireia           	LYA	ESP	52,62	
7	Adamiec, Amelia          	LYA	POL	53,76	
8	Arsene, Maria            	LYD	ROU	55,40	PR SB
9	Marin, Ariana            	LYB	ROU	55,43	SB
10	Morarescu, Maia Maria    	LYB	ROU	55,51	SB
11	Onuśkova, Zoja           	LYB	SVK	56,98	
12	Gąsienica, Wiktoria      	LYA	POL	58,73	PR SB
13	Kmecova, Jela            	LYB	SVK	1.00,43	PR SB
14	Tompi, Ioanna            	LYD	ROU	1.01,72	PR SB
15	Avramescu, Alessia       	LYE	ROU	1.04,47	PR SB
16	Nagyova, Sophia          	LYC	SVK	1.05,03	PR SB
17	Felea, Eufimia           	LYF	ROU	1.12,31	SB
18	Kmecova, Zoja            	LYD	SVK	1.12,37	PR SB
19	Szuba, Magdalena         	L?	POL	1.23,13	PR SB

1000m Women - Junior D - 15 December 2020
1	Rodriguez, Ona           	LYA	ESP	1.36,61	
2	Sándor, Lilla            	LYA	HUN	1.42,71	SB
3	Żytko, Małgorzata        	LYA	POL	1.45,34	PR SB
4	Tellez, Mireia           	LYA	ESP	1.51,06	
5	Morarescu, Maia Maria    	LYB	ROU	1.54,04	PR SB
6	Marin, Ariana            	LYB	ROU	2.05,65	PR SB
7	Gąsienica, Wiktoria      	LYA	POL	2.11,50	PR SB

300m Women - Junior D - 15 December 2020
1	Felea, Irina             	LYC	ROU	31,62	SB
2	Onuśkova, Zoja           	LYB	SVK	35,02	SB
3	Arsene, Maria            	LYD	ROU	35,56	SB
4	Kmecova, Jela            	LYB	SVK	36,97	SB
5	Tompi, Ioanna            	LYD	ROU	38,32	SB
6	Felea, Eufimia           	LYF	ROU	39,37	SB
7	Nagyova, Sophia          	LYC	SVK	39,51	SB
8	Avramescu, Alessia       	LYE	ROU	40,67	SB
9	Kmecova, Zoja            	LYD	SVK	43,61	SB
10	Szuba, Magdalena         	L?	POL	57,00	SB

500m Men - Open - 15 December 2020
1	Nałęcki, Piotr           	MN1	POL	38,85	
2	Barbera, Stephane        	MN2	ESP	39,26	SB
3	Vicos, Marcos            	MN1	ESP	40,59	PR SB
4	Hric, František          	MN1	SVK	46,08	PR SB
5	Moscak, Lukas            	MYD	SVK	1.17,61	SB

1000m Men - Open - 15 December 2020
1	Nałęcki, Piotr           	MN1	POL	1.15,23	SB
2	Vicos, Marcos            	MN1	ESP	1.18,65	
3	Barbera, Stephane        	MN2	ESP	1.18,82	PR SB
4	Hric, František          	MN1	SVK	1.35,35	PR SB

300m Men - Open - 15 December 2020
1	Moscak, Lukas            	MYD	SVK	42,48	SB

500m Men - Junior A - 15 December 2020
1	Llop, Nil                	MA1	ESP	36,57	
2	Zakrzewski, Jakub        	MA2	POL	38,74	
3	Malicki, Kacper          	MA1	POL	42,85	
4	Długi, Adrian            	MA1	POL	46,46	SB

1000m Men - Junior A - 15 December 2020
1	Llop, Nil                	MA1	ESP	1.13,23	
2	Zakrzewski, Jakub        	MA2	POL	1.17,93	
3	Malicki, Kacper          	MA1	POL	1.30,10	PR SB
4	Długi, Adrian            	MA1	POL	1.37,69	SB

500m Men - Junior B - 15 December 2020
1	Rzepka, Maksymilian      	MB2	POL	39,62	
2	Rezzonico, Alexander     	MB2	ESP	40,40	
3	Dąbrowski, Piotr         	MB1	POL	40,80	
4	Taibo, Manuel            	MB2	ESP	41,10	PR SB
5	Robla, Manel             	MB2	ESP	41,55	
6	Wyszyński, Ryszard       	MB1	POL	42,52	
7	Šimko, Daniel            	MB2	SVK	44,38	
8	Roldán Ferrar, Ivan      	MB1	ESP	45,07	PR SB

1000m Men - Junior B - 15 December 2020
1	Rzepka, Maksymilian      	MB2	POL	1.16,51	SB
2	Dąbrowski, Piotr         	MB1	POL	1.18,52	PR SB
3	Rezzonico, Alexander     	MB2	ESP	1.18,92	
4	Robla, Manel             	MB2	ESP	1.20,29	
5	Taibo, Manuel            	MB2	ESP	1.21,49	PR SB
6	Wyszyński, Ryszard       	MB1	POL	1.25,72	
7	Roldán Ferrar, Ivan      	MB1	ESP	1.26,53	
8	Šimko, Daniel            	MB2	SVK	1.32,04	PR SB

500m Men - Junior C - 15 December 2020
1	Hostyński, Szymon        	MC1	POL	41,56	
2	Maliczowski, Roch        	MC2	POL	41,74	
3	Florkowski, Mikołaj      	MC2	POL	42,38	
4	Lukács, Soma             	MC2	HUN	43,70	SB
5	Miechurski, Piotr        	MC2	POL	49,44	
6	Kacalek, Vojech          	MC2	CZE	50,03	SB
7	Wicher, Bartłomiej       	MC1	POL	51,06	PR SB
8	Paroulek, Patrik         	MC1	SVK	51,48	PR SB
9	Włodarczyk, Łukasz       	MC1	POL	1.05,59	SB

1000m Men - Junior C - 15 December 2020
1	Hostyński, Szymon        	MC1	POL	1.22,22	PR SB
2	Florkowski, Mikołaj      	MC2	POL	1.23,09	PR SB
3	Maliczowski, Roch        	MC2	POL	1.25,01	
4	Lukács, Soma             	MC2	HUN	1.28,36	PR SB
5	Miechurski, Piotr        	MC2	POL	1.37,50	PR SB
6	Adamczewski, Jan         	MC1	POL	1.40,37	PR SB
7	Paroulek, Patrik         	MC1	SVK	1.44,11	PR SB
8	Kacalek, Vojech          	MC2	CZE	1.45,87	SB
9	Wicher, Bartłomiej       	MC1	POL	1.47,33	PR SB
10	Różak, Jakub             	MC1	POL	1.54,47	SB
11	Włodarczyk, Łukasz       	MC1	POL	1.58,38	SB

500m Men - Junior D - 15 December 2020
1	Stańdo, Maciej           	MYA	POL	47,08	
2	Chachuła, Wiktor         	MYA	POL	49,77	
3	Alvarez Fernandez, Sergio	MYA	ESP	50,02	
4	Ruiz, Iker               	MYA	ESP	51,13	
5	Serban, Luca             	MYB	ROU	52,01	PR SB
6	Mereuta, Alexandru       	MYC	ROU	52,72	SB
7	Paroulek, Samuel         	MYC	SVK	56,34	PR SB
8	Słowakiewicz, Nikodem    	MYA	POL	58,08	SB
9	Soare, Iustin            	MYC	ROU	1.00,02	PR SB
10	Mereuta, David           	MYD	ROU	1.00,18	PR SB
11	Moscak, Maros            	MYA	SVK	1.02,53	PR SB
12	Pęksa, Marcin            	MYC	POL	1.07,39	
13	Krusina, David           	MC1	CZE	1.14,63	SB
14	Arsene, George           	MYF	ROU	1.30,44	PR SB

1000m Men - Junior D - 15 December 2020
1	Alvarez Fernandez, Sergio	MYA	ESP	1.42,54	
2	Ruiz, Iker               	MYA	ESP	1.45,80	
3	Serban, Luca             	MYB	ROU	1.48,20	PR SB
4	Pęksa, Marcin            	MYC	POL	1.57,84	PR SB
5	Słowakiewicz, Nikodem    	MYA	POL	2.18,90	
6	Krusina, David           	MC1	CZE	2.20,67	PR SB

300m Men - Junior D - 15 December 2020
1	Mereuta, Alexandru       	MYC	ROU	31,85	SB
2	Paroulek, Samuel         	MYC	SVK	34,77	SB
3	Mereuta, David           	MYD	ROU	37,00	SB
4	Moscak, Maros            	MYA	SVK	37,05	SB
5	Soare, Iustin            	MYC	ROU	37,66	SB
6	Arsene, George           	MYF	ROU	55,10	SB

            

Native Language Names