Austria - Allround Championships 2021 / International Race
Österreichische Staatsmeisterschaften Allround u. Nachwuchs
Innsbruck (AUT)
19 - 20 December 2020

500m Women - 19 December 2020
1	Petutschnigg, Anna         	LA2	AUT	43,49	
2	Thien, Katharina           	LN2	AUT	44,25	
3	Rosner, Jeannine           	LC1	AUT	44,90	
4	Kerschbaummayr, Natálie    	LN4	AUT	44,93	
5	Molnar, Anna               	LA2	AUT	47,97	
6	Müller, Hanna              	LB2	AUT	48,28	
7	Brugger, Lola              	LB1	AUT	51,54	SB

3000m Women - 19 December 2020
1	Kerschbaummayr, Natálie    	LN4	AUT	4.43,09	
2	Molnar, Anna               	LA2	AUT	4.47,52	
3	Thien, Katharina           	LN2	AUT	4.51,37	
4	Petutschnigg, Anna         	LA2	AUT	5.11,60	SB
5	Müller, Hanna              	LB2	AUT	5.26,44	
DNS	Rosner, Jeannine           	LC1	AUT	DNS	
DNS	Brugger, Lola              	LB1	AUT	DNS	

500m Women - Junior D - 19 December 2020
1	Rosner, Sarah              	LYA	AUT	51,24	SB
2	Matkovic, Ivona            	LYA	AUT	52,09	SB
3	Stadlhofer, Valentina      	LYB	AUT	52,16	SB
4	Oberschneider, Lina        	LYB	AUT	54,34	SB
5	Gerber Della Pietra, Sofie 	LYB	AUT	59,44	SB
6	Zimmerling, Lisa           	LYB	AUT	1.01,99	PR SB

300m Women - Junior D - 19 December 2020
1	Rosner, Sarah              	LYA	AUT	29,66	SB
2	Matkovic, Ivona            	LYA	AUT	31,06	SB
2	Oberschneider, Lina        	LYB	AUT	31,06	SB
4	Stadlhofer, Valentina      	LYB	AUT	31,12	SB
5	Gerber Della Pietra, Sofie 	LYB	AUT	33,98	SB
6	Zimmerling, Lisa           	LYB	AUT	35,77	SB

1500m Women - 20 December 2020
1	Kerschbaummayr, Natálie    	LN4	AUT	2.10,95	
2	Thien, Katharina           	LN2	AUT	2.12,60	
3	Petutschnigg, Anna         	LA2	AUT	2.16,29	
4	Molnar, Anna               	LA2	AUT	2.17,23	
5	Rosner, Jeannine           	LC1	AUT	2.23,03	
6	Müller, Hanna              	LB2	AUT	2.31,35	
7	Brugger, Lola              	LB1	AUT	2.44,77	SB

5000m Women - 20 December 2020
1	Molnar, Anna               	LA2	AUT	8.04,04	PR SB
2	Kerschbaummayr, Natálie    	LN4	AUT	8.08,69	SB
3	Thien, Katharina           	LN2	AUT	8.17,13	PR SB
4	Petutschnigg, Anna         	LA2	AUT	8.47,48	SB
5	Müller, Hanna              	LB2	AUT	9.20,61	PR SB

1000m Women - Junior D - 20 December 2020
1	Rosner, Sarah              	LYA	AUT	1.46,13	PR SB
2	Stadlhofer, Valentina      	LYB	AUT	1.47,25	PR SB
3	Matkovic, Ivona            	LYA	AUT	1.47,64	SB
4	Oberschneider, Lina        	LYB	AUT	1.50,37	PR SB
5	Gerber Della Pietra, Sofie 	LYB	AUT	1.59,35	PR SB
6	Zimmerling, Lisa           	LYB	AUT	2.16,87	PR SB

300m Women - Junior D - 20 December 2020
1	Rosner, Sarah              	LYA	AUT	30,48	
2	Stadlhofer, Valentina      	LYB	AUT	31,89	
3	Oberschneider, Lina        	LYB	AUT	32,06	
4	Matkovic, Ivona            	LYA	AUT	32,19	
5	Gerber Della Pietra, Sofie 	LYB	AUT	35,54	
6	Zimmerling, Lisa           	LYB	AUT	37,28	

500m Men - 19 December 2020
1	Odor, Gabriel              	MN1	AUT	38,24	
2	Gschwentner, Ignaz         	MA2	AUT	38,77	
3	Heidegger, Linus           	MSA	AUT	40,24	SB
4	Hager, Armin               	MSA	AUT	41,12	SB
5	Hänggi, Martin             	M50	SUI	41,99	
6	Farthofer, Alexander       	MB1	AUT	42,22	
7	Stadlhofer, Leon           	MA1	AUT	43,74	
8	Plank, Moritz              	MB2	AUT	44,94	
9	Gerber Della Pietra, Enrico	MB2	AUT	45,95	
10	Zimmerling, Julian         	MC2	AUT	47,72	
11	Gerber Della Pietra, Adrian	MC2	AUT	47,78	

5000m Men - 19 December 2020
1	Heidegger, Linus           	MSA	AUT	6.46,96	SB
2	Odor, Gabriel              	MN1	AUT	7.06,35	
3	Hänggi, Martin             	M50	SUI	7.10,50	
4	Hager, Armin               	MSA	AUT	7.37,41	SB
5	Gschwentner, Ignaz         	MA2	AUT	7.53,29	PR SB
6	Farthofer, Alexander       	MB1	AUT	8.35,95	PR SB
7	Stadlhofer, Leon           	MA1	AUT	8.50,96	PR SB
DNS	Gerber Della Pietra, Enrico	MB2	AUT	DNS	
DNS	Gerber Della Pietra, Adrian	MC2	AUT	DNS	
DNS	Zimmerling, Julian         	MC2	AUT	DNS	
DNS	Plank, Moritz              	MB2	AUT	DNS	

500m Men - Junior D - 19 December 2020
1	Mahmoud, Masin             	MYA	AUT	53,90	SB
2	Manolov, Bogdan            	MYB	AUT	58,80	PR SB
3	Gasteiger, Lukas           	MYA	AUT	1.08,20	SB

300m Men - Junior D - 19 December 2020
1	Gasteiger, Lukas           	MYA	AUT	32,33	SB
2	Mahmoud, Masin             	MYA	AUT	32,66	SB
3	Manolov, Bogdan            	MYB	AUT	35,83	SB

100m Men - Junior F - 19 December 2020
1	Gasteiger, Simon           	MYE	AUT	15,41	SB

300m Men - Junior F - 19 December 2020
1	Gasteiger, Simon           	MYE	AUT	39,35	SB

1500m Men - 20 December 2020
1	Odor, Gabriel              	MN1	AUT	1.53,88	
2	Heidegger, Linus           	MSA	AUT	1.54,54	SB
3	Gschwentner, Ignaz         	MA2	AUT	2.01,46	
4	Hänggi, Martin             	M50	SUI	2.02,71	
5	Farthofer, Alexander       	MB1	AUT	2.09,85	
6	Stadlhofer, Leon           	MA1	AUT	2.16,07	
7	Gerber Della Pietra, Enrico	MB2	AUT	2.17,98	
8	Gerber Della Pietra, Adrian	MC2	AUT	2.22,29	
9	Zimmerling, Julian         	MC2	AUT	2.22,93	
DNS	Hager, Armin               	MSA	AUT	DNS	
DNS	Plank, Moritz              	MB2	AUT	DNS	

10000m Men - 20 December 2020
1	Heidegger, Linus           	MSA	AUT	14.00,73	SB
2	Hänggi, Martin             	M50	SUI	14.28,43	SB
3	Odor, Gabriel              	MN1	AUT	14.45,22	SB
4	Stadlhofer, Leon           	MA1	AUT	17.21,23	PR SB

1000m Men - Junior D - 20 December 2020
1	Mahmoud, Masin             	MYA	AUT	1.49,20	SB
2	Gasteiger, Lukas           	MYA	AUT	1.51,27	PR SB
3	Manolov, Bogdan            	MYB	AUT	2.05,59	PR SB

300m Men - Junior D - 20 December 2020
1	Gasteiger, Lukas           	MYA	AUT	32,48	
2	Mahmoud, Masin             	MYA	AUT	32,71	
3	Manolov, Bogdan            	MYB	AUT	35,27	SB

100m Men - Junior F - 20 December 2020
1	Gasteiger, Simon           	MYE	AUT	14,77	SB

300m Men - Junior F - 20 December 2020
1	Gasteiger, Simon           	MYE	AUT	39,67	

            

Native Language Names