Chelyabinsk Region Open Team Championships
Chelyabinsk
27 - 28 October 2021

500m Women - Junior A (Юниорки) - 27 October 2021
1	Altukhova, Anastasiya          	Алтухова, Анастасия        	LA2	IAR	42,00	
2	Klyukinskikh, Nadezhda         	Клюкинских, Надежда        	LA2	IAR	42,66	SB
3	Vlasova, Irina                 	Власова, Ирина             	LA1	IAR	42,71	SB
4	Chesnokova, Polina             	Чеснокова, Полина          	LA2	IAR	42,92	SB
5	Pervushina, Vlada              	Первушина, Влада           	LA1	IAR	43,04	
6	Pentina, Alyona                	Пентина, Алёна             	LA2	IAR	43,50	PR SB
7	Klimenko, Sofiya               	Клименко, София            	LA2	IAR	44,08	
8	Soloveva, Kristina             	Соловьева, Кристина        	LA1	IAR	45,44	
9	Ryazanova, Kseniya             	Рязанова, Ксения           	LA1	IAR	45,92	SB
10	Chashhina, Ekaterina           	Чащина, Екатерина          	LA2	IAR	46,15	
11	Shabunina, Miroslavna          	Шабунина, Мирославна       	LA1	IAR	46,68	
12	MIkhaleva, Vladislava          	Михалева, Владислава       	LA2	IAR	47,54	PR SB
13	Zhiganova, Svetlana            	Жиганова, Светлана         	LA1	IAR	51,87	SB

1500m Women - Junior A (Юниорки) - 27 October 2021
1	Klimenko, Sofiya               	Клименко, София            	LA2	IAR	2.15,71	SB
2	Ryazanova, Kseniya             	Рязанова, Ксения           	LA1	IAR	2.22,60	
3	Krylova, Karina                	Крылова, Карина            	LA2	IAR	2.25,40	SB
4	MIkhaleva, Vladislava          	Михалева, Владислава       	LA2	IAR	2.30,86	PR SB

Team Pursuit (6 laps) Women - Junior A (Юниорки) - 27 October 2021
1	СШОР им.Л.П. Скобликовой-ком 2  	                           			3.33,33	
	Chashhina, Ekaterina            	Чащина, Екатерина          	LA2	IAR		
	Vlasova, Irina                  	Власова, Ирина             	LA1	IAR		
	Pervushina, Vlada               	Первушина, Влада           	LA1	IAR		
2	Свердловская обл.               	                           			3.34,00	
	Pentina, Alyona                 	Пентина, Алёна             	LA2	IAR		
	Soloveva, Kristina              	Соловьева, Кристина        	LA1	IAR		
	Klyukinskikh, Nadezhda          	Клюкинских, Надежда        	LA2	IAR		
3	СШОР № 1 г.Челябинск-ком 1      	                           			3.34,40	
	Chesnokova, Polina              	Чеснокова, Полина          	LA2	IAR		
	Kapustina, Polina (2004)        	Капустина, Полина (2004)   	LB2	IAR		
	Ryazanova, Kseniya              	Рязанова, Ксения           	LA1	IAR		
4	СШОР им.Л.П. Скобликовой-ком 1  	                           			3.56,21	
	Andreeva, Polina (2004)         	Андреева, Полина (2004)    	LB2	IAR		
	Shabunina, Miroslavna           	Шабунина, Мирославна       	LA1	IAR		
	Voronczova, Valeriya            	Воронцова, Валерия         	LB1	IAR		

500m Women - Junior B (Старшего Возраста) - 27 October 2021
1	Krylova, Arina                 	Крылова, Арина             	LB2	IAR	43,13	SB
2	Kim, Ada                       	Ким, Ада                   	LB2	IAR	43,48	
3	Kapustina, Polina (2004)       	Капустина, Полина (2004)   	LB2	IAR	43,49	PR SB
4	Cherdynceva, Darya             	Чердынцева, Дарья          	LB1	IAR	43,55	SB
5	Oborina, Marina                	Оборина, Марина            	LB2	IAR	44,49	PR SB
6	Krivoluczkaya, Vladislava      	Криволуцкая, Владислава    	LB2	IAR	44,50	SB
7	Andreeva, Polina (2004)        	Андреева, Полина (2004)    	LB2	IAR	44,79	
8	Tkachenko, Sofiya              	Ткаченко, София            	LB1	IAR	44,92	SB
9	Morozova, Anastasiya           	Морозова, Анастасия        	LB2	IAR	45,03	SB
10	Skochigorova, Darya            	Скочигорова, Дарья         	LB1	IAR	45,06	SB
11	Osmekhina, Anna                	Осмехина, Анна             	LB1	IAR	45,07	SB
12	Mironova, Valeriya             	Миронова, Валерия          	LB2	IAR	45,34	PR SB
13	Kerdikoshvili, Ekaterina       	Кердикошвили, Екатерина    	LB1	IAR	45,44	PR SB
14	Temnikova, Viktoriya           	Темникова, Виктория        	LB2	IAR	45,67	PR SB
15	Voronczova, Valeriya           	Воронцова, Валерия         	LB1	IAR	45,84	
16	Tarasenko, Elizaveta           	Тарасенко, Елизавета       	LB1	IAR	45,91	SB
17	Borovskikh, Darya              	Боровских, Дарья           	LB1	IAR	45,93	PR SB
18	Evsega, Valeriya               	Евсега, Валерия            	LB1	IAR	45,97	SB
19	Gaibova, Yana                  	Гаибова, Яна               	LB1	IAR	46,62	
20	Galeeva, Anastasiya (2005)     	Галеева, Анастасия (2005)  	LB2	IAR	46,70	
21	Kovalenko, Karina              	Коваленко, Карина          	LB2	KAZ	46,91	
22	Bobrova, Ekaterina             	Боброва, Екатерина         	LB2	IAR	47,21	PR SB
23	Khokhlova, Arina (2006)        	Хохлова, Арина (2006)      	LB1	IAR	47,25	
24	Bobrova, Mariya                	Боброва, Мария             	LB2	IAR	47,52	PR SB
25	Melenteva, Margarita           	Мелентьева, Маргарита      	LB1	IAR	47,72	
26	Chegurova, Kristina            	Чегурова, Кристина         	LB2	IAR	48,24	
27	Norkulova, Karina              	Норкулова, Карина          	LB2	IAR	49,01	PR SB
28	Belousova, Sofya               	Белоусова, Софья           	LB1	IAR	49,19(0)	PR SB
29	Akhmedzhanova, Viktoriya       	Ахмеджанова, Виктория      	LB1	IAR	49,19(7)	SB
30	Kuzmina, Evgeniya              	Кузьмина, Евгения          	LB1	IAR	49,28	
31	Kharitonova, Kristina          	Харитонова, Кристина       	LB2	IAR	51,51	
32	Kuzarman, Veronika             	Кузарман, Вероника         	LB1	IAR	51,73	
33	Saldaeva, Anastasiya           	Салдаева, Анастасия        	LB1	IAR	1.09,97	SB
DQ	Dozorceva, Olga                	Дозорцева, Ольга           	LB2	IAR	DQ	
WDR	Archugova, Ekaterina           	Арчугова, Екатерина        	LB2	IAR	WDR	

1500m Women - Junior B (Старшего Возраста) - 27 October 2021
1	Dozorceva, Olga                	Дозорцева, Ольга           	LB2	IAR	2.12,33	SB
2	Oborina, Marina                	Оборина, Марина            	LB2	IAR	2.14,08	PR SB
3	Kapustina, Polina (2004)       	Капустина, Полина (2004)   	LB2	IAR	2.14,70	SB
4	Krivoluczkaya, Vladislava      	Криволуцкая, Владислава    	LB2	IAR	2.16,95	SB
5	Tkachenko, Sofiya              	Ткаченко, София            	LB1	IAR	2.18,70	PR SB
6	Mironova, Valeriya             	Миронова, Валерия          	LB2	IAR	2.20,94	PR SB
7	Tarasenko, Elizaveta           	Тарасенко, Елизавета       	LB1	IAR	2.22,40	PR SB
8	Morozova, Anastasiya           	Морозова, Анастасия        	LB2	IAR	2.22,55	SB
9	Temnikova, Viktoriya           	Темникова, Виктория        	LB2	IAR	2.23,67	SB
10	Evsega, Valeriya               	Евсега, Валерия            	LB1	IAR	2.26,37	SB
11	Galeeva, Anastasiya (2005)     	Галеева, Анастасия (2005)  	LB2	IAR	2.26,66	PR SB
12	Skochigorova, Darya            	Скочигорова, Дарья         	LB1	IAR	2.28,07	SB
13	Borovskikh, Darya              	Боровских, Дарья           	LB1	IAR	2.30,25	PR SB
14	Kovalenko, Karina              	Коваленко, Карина          	LB2	KAZ	2.30,39	
15	Akhmedzhanova, Viktoriya       	Ахмеджанова, Виктория      	LB1	IAR	2.33,17	SB
16	Chegurova, Kristina            	Чегурова, Кристина         	LB2	IAR	2.39,32	SB
17	Kuzarman, Veronika             	Кузарман, Вероника         	LB1	IAR	2.44,08	PR SB
18	Norkulova, Karina              	Норкулова, Карина          	LB2	IAR	2.46,55	PR SB
19	Belousova, Sofya               	Белоусова, Софья           	LB1	IAR	2.52,51	PR SB
DNS	Andreeva, Polina (2004)        	Андреева, Полина (2004)    	LB2	IAR	DNS	

Team Pursuit (6 laps) Women - Junior B (Старшего Возраста) - 27 October 2021
1	Красноярск СШОР-ком 1           	                           			3.42,72	
	Osmekhina, Anna                 	Осмехина, Анна             	LB1	IAR		
	Bobrova, Ekaterina              	Боброва, Екатерина         	LB2	IAR		
	Dozorceva, Olga                 	Дозорцева, Ольга           	LB2	IAR		
2	СШ №7 Златоуст                  	                           			3.46,59	
	Temnikova, Viktoriya            	Темникова, Виктория        	LB2	IAR		
	Tarasenko, Elizaveta            	Тарасенко, Елизавета       	LB1	IAR		
	Ostrovskaya, Ekaterina          	Островская, Екатерина      	LC1	IAR		
3	СШОР № 1 г.Челябинск-ком 2      	                           			3.49,32	
	Krivoluczkaya, Vladislava       	Криволуцкая, Владислава    	LB2	IAR		
	Tkachenko, Sofiya               	Ткаченко, София            	LB1	IAR		
	Kuzneczova, Valeriya            	Кузнецова, Валерия         	LC1	IAR		
4	СШОР им. Л.П. Скобликовой       	                           			3.50,44	
	Melenteva, Margarita            	Мелентьева, Маргарита      	LB1	IAR		
	Gaibova, Yana                   	Гаибова, Яна               	LB1	IAR		
	Mitrejkina, Polina              	Митрейкина, Полина         	LC1	IAR		
5	СШОР № 1 г.Челябинск-ком 1      	                           			3.50,58	
	Cherdynceva, Darya              	Чердынцева, Дарья          	LB1	IAR		
	Kerdikoshvili, Ekaterina        	Кердикошвили, Екатерина    	LB1	IAR		
	Shakhmatova, Polina             	Шахматова, Полина          	LC2	IAR		
6	Красноярск СШОР-ком 2           	                           			3.59,27	
	Kim, Ada                        	Ким, Ада                   	LB2	IAR		
	Kazakova, Aleksandra            	Казакова, Александра       	LB1	IAR		
	Khokhlova, Arina (2006)         	Хохлова, Арина (2006)      	LB1	IAR		
7	СШОР № 1 г.Челябинск-ком 3      	                           			4.10,76	
	Akhmedzhanova, Viktoriya        	Ахмеджанова, Виктория      	LB1	IAR		
	Blazhko, Elizaveta              	Блажко, Елизавета          	LC1	IAR		
	Kuzarman, Veronika              	Кузарман, Вероника         	LB1	IAR		

500m Women - Junior C (Среднего Возраста) - 27 October 2021
1	Turova, Varvara                	Турова, Варвара            	LC2	IAR	43,39	SB
2	Kolesnikova, Anastasiya        	Колесникова, Анастасия     	LC2	IAR	44,03	
3	Tikhonovich, Sofya             	Тихонович, Софья           	LC2	IAR	44,04	SB
4	Kaeva, Anna                    	Каева, Анна                	LC2	IAR	44,23	SB
5	Deryabina, Anna                	Дерябина, Анна             	LC2	IAR	44,27	PR SB
6	Amineva, Arina                 	Аминева, Арина             	LC1	IAR	44,40	SB
7	Ostrovskaya, Ekaterina         	Островская, Екатерина      	LC1	IAR	44,78	SB
8	Kuzneczova, Valeriya           	Кузнецова, Валерия         	LC1	IAR	44,94	SB
9	Nartova, Alina                 	Нартова, Алина             	LC2	IAR	45,08	SB
10	Sapegina, Zhanna               	Сапегина, Жанна            	LC2	IAR	45,46	PR SB
11	Mineeva, Zhanna                	Минеева, Жанна             	LC1	IAR	45,64	
12	Romanenkova, Varvara           	Романенкова, Варвара       	LYA	IAR	45,96	PR SB
13	Buslaeva, Viktoriya            	Буслаева, Виктория         	LC2	IAR	46,25	
14	Kajmakova, Elizaveta           	Каймакова, Елизавета       	LC1	IAR	46,41	SB
15	Pavlovskaya, Yuliya            	Павловская, Юлия           	LC2	IAR	46,55	
16	Shakhmatova, Polina            	Шахматова, Полина          	LC2	IAR	46,76	
17	Pilyugina, Tatyana             	Пилюгина, Татьяна          	LC1	IAR	46,90	
18	Mitrejkina, Polina             	Митрейкина, Полина         	LC1	IAR	47,43	
19	Antipina, Alena                	Антипина, Алена            	LC1	IAR	47,91	
20	Akhmarova, Milana              	Ахмарова, Милана           	LC2	IAR	48,14	SB
21	Blazhko, Elizaveta             	Блажко, Елизавета          	LC1	IAR	48,69	
22	Skrypnik, Sofya                	Скрыпник, Софья            	LC2	IAR	48,72	
23	Kodyakova, Anna                	Кодякова, Анна             	LC1	IAR	48,90	
24	Kabakova, Anastasiya           	Кабакова, Анастасия        	LC1	IAR	49,12	PR SB
25	Ershova, Vasilisa              	Ершова, Василиса           	LC2	IAR	49,30	
26	Morozova, Sofiya (2006)        	Морозова, София (2006)     	LC2	IAR	49,86	
27	Sokolova, Yana                 	Соколова, Яна              	LC1	IAR	50,13	
28	Frelikh, Yuliya                	Фрелих, Юлия               	LC1	IAR	50,19	
29	Klimova, Tatyana               	Климова, Татьяна           	LC2	IAR	50,65	
30	Zicer, Valeriya                	Зицер, Валерия             	LC1	IAR	51,35	PR SB
31	Panchishnova, Elizaveta        	Панчишнова, Елизавета      	LC1	IAR	53,17	PR SB
32	Kachalova, Ekaterina           	Качалова, Екатерина        	LC2	IAR	53,96	SB
33	Kachalova, Elizaveta           	Качалова, Елизавета        	LC2	IAR	55,50	

1500m Women - Junior C (Среднего Возраста) - 27 October 2021
1	Nartova, Alina                 	Нартова, Алина             	LC2	IAR	2.18,76	SB
2	Turova, Varvara                	Турова, Варвара            	LC2	IAR	2.19,11	SB
3	Deryabina, Anna                	Дерябина, Анна             	LC2	IAR	2.19,28	PR SB
4	Ostrovskaya, Ekaterina         	Островская, Екатерина      	LC1	IAR	2.22,21	PR SB
5	Tikhonovich, Sofya             	Тихонович, Софья           	LC2	IAR	2.23,53	SB
6	Buslaeva, Viktoriya            	Буслаева, Виктория         	LC2	IAR	2.23,79	PR SB
7	Kuzneczova, Valeriya           	Кузнецова, Валерия         	LC1	IAR	2.26,58	PR SB
8	Sapegina, Zhanna               	Сапегина, Жанна            	LC2	IAR	2.28,12	SB
9	Pavlovskaya, Yuliya            	Павловская, Юлия           	LC2	IAR	2.28,46	SB
10	Skrypnik, Sofya                	Скрыпник, Софья            	LC2	IAR	2.29,28	PR SB
11	Blazhko, Elizaveta             	Блажко, Елизавета          	LC1	IAR	2.33,29	PR SB
12	Antipina, Alena                	Антипина, Алена            	LC1	IAR	2.34,21	PR SB
13	Akhmarova, Milana              	Ахмарова, Милана           	LC2	IAR	2.36,16	PR SB
14	Kodyakova, Anna                	Кодякова, Анна             	LC1	IAR	2.36,39	PR SB
15	Ershova, Vasilisa              	Ершова, Василиса           	LC2	IAR	2.41,62	PR SB
16	Kajmakova, Elizaveta           	Каймакова, Елизавета       	LC1	IAR	2.45,97	PR SB
WDR	Frelikh, Yuliya                	Фрелих, Юлия               	LC1	IAR	WDR	

Team Pursuit (6 laps) Women - Junior C (Среднего Возраста) - 27 October 2021
1	Челябинская обл.                	                           			3.40,20	
	Turova, Varvara                 	Турова, Варвара            	LC2	IAR		
	Nartova, Alina                  	Нартова, Алина             	LC2	IAR		
	Deryabina, Anna                 	Дерябина, Анна             	LC2	IAR		
2	СШОР им. Л.П. Скобликовой-ком 3 	                           			3.51,61	
	Kaeva, Anna                     	Каева, Анна                	LC2	IAR		
	Mineeva, Zhanna                 	Минеева, Жанна             	LC1	IAR		
	Pilyugina, Tatyana              	Пилюгина, Татьяна          	LC1	IAR		
3	СШОР им. Л.П. Скобликовой-ком 1 	                           			3.56,12	
	Kolesnikova, Anastasiya         	Колесникова, Анастасия     	LC2	IAR		
	Romanenkova, Varvara            	Романенкова, Варвара       	LYA	IAR		
	Amineva, Arina                  	Аминева, Арина             	LC1	IAR		
4	СШОР им. Л.П. Скобликовой-ком 2 	                           			4.15,14	
	Klimova, Tatyana                	Климова, Татьяна           	LC2	IAR		
	Zicer, Valeriya                 	Зицер, Валерия             	LC1	IAR		
	Morozova, Sofiya (2006)         	Морозова, София (2006)     	LC2	IAR		

1000m Women - Junior A (Юниорки) - 28 October 2021
1	Altukhova, Anastasiya          	Алтухова, Анастасия        	LA2	IAR	1.24,73	
2	Klyukinskikh, Nadezhda         	Клюкинских, Надежда        	LA2	IAR	1.26,69	
3	Chesnokova, Polina             	Чеснокова, Полина          	LA2	IAR	1.27,59	SB
4	Chashhina, Ekaterina           	Чащина, Екатерина          	LA2	IAR	1.29,98	
5	Ryazanova, Kseniya             	Рязанова, Ксения           	LA1	IAR	1.31,63	SB
6	MIkhaleva, Vladislava          	Михалева, Владислава       	LA2	IAR	1.36,18	PR SB
WDR	Vlasova, Irina                 	Власова, Ирина             	LA1	IAR	WDR	

3000m Women - Junior A (Юниорки) - 28 October 2021
1	Klimenko, Sofiya               	Клименко, София            	LA2	IAR	4.42,60	
2	Pentina, Alyona                	Пентина, Алёна             	LA2	IAR	4.51,13	SB
3	Soloveva, Kristina             	Соловьева, Кристина        	LA1	IAR	4.58,07	
4	Krylova, Karina                	Крылова, Карина            	LA2	IAR	5.12,07	SB

1000m Women - Junior B (Старшего Возраста) - 28 October 2021
1	Dozorceva, Olga                	Дозорцева, Ольга           	LB2	IAR	1.26,18	SB
2	Krylova, Arina                 	Крылова, Арина             	LB2	IAR	1.26,32	
3	Kapustina, Polina (2004)       	Капустина, Полина (2004)   	LB2	IAR	1.27,13	PR SB
4	Cherdynceva, Darya             	Чердынцева, Дарья          	LB1	IAR	1.29,62	SB
5	Mironova, Valeriya             	Миронова, Валерия          	LB2	IAR	1.30,18	SB
6	Tkachenko, Sofiya              	Ткаченко, София            	LB1	IAR	1.30,41	SB
7	Kim, Ada                       	Ким, Ада                   	LB2	IAR	1.30,48	
8	Morozova, Anastasiya           	Морозова, Анастасия        	LB2	IAR	1.31,93	SB
9	Skochigorova, Darya            	Скочигорова, Дарья         	LB1	IAR	1.32,00	PR SB
10	Osmekhina, Anna                	Осмехина, Анна             	LB1	IAR	1.32,33	
11	Temnikova, Viktoriya           	Темникова, Виктория        	LB2	IAR	1.33,13	SB
12	Tarasenko, Elizaveta           	Тарасенко, Елизавета       	LB1	IAR	1.33,32	SB
13	Bobrova, Ekaterina             	Боброва, Екатерина         	LB2	IAR	1.33,86	PR SB
14	Gaibova, Yana                  	Гаибова, Яна               	LB1	IAR	1.34,30	PR SB
15	Evsega, Valeriya               	Евсега, Валерия            	LB1	IAR	1.34,89	SB
16	Borovskikh, Darya              	Боровских, Дарья           	LB1	IAR	1.34,97	PR SB
17	Kovalenko, Karina              	Коваленко, Карина          	LB2	KAZ	1.35,37	
18	Galeeva, Anastasiya (2005)     	Галеева, Анастасия (2005)  	LB2	IAR	1.36,04	SB
19	Bobrova, Mariya                	Боброва, Мария             	LB2	IAR	1.36,74	PR SB
20	Akhmedzhanova, Viktoriya       	Ахмеджанова, Виктория      	LB1	IAR	1.40,43	SB
21	Norkulova, Karina              	Норкулова, Карина          	LB2	IAR	1.44,10	PR SB
22	Belousova, Sofya               	Белоусова, Софья           	LB1	IAR	1.45,49	PR SB
23	Oborina, Marina                	Оборина, Марина            	LB2	IAR	1.45,91	
24	Kuzarman, Veronika             	Кузарман, Вероника         	LB1	IAR	1.47,43	PR SB
25	Saldaeva, Anastasiya           	Салдаева, Анастасия        	LB1	IAR	2.03,86	PR SB
WDR	Krivoluczkaya, Vladislava      	Криволуцкая, Владислава    	LB2	IAR	WDR	
WDR	Kerdikoshvili, Ekaterina       	Кердикошвили, Екатерина    	LB1	IAR	WDR	

3000m Women - Junior B (Старшего Возраста) - 28 October 2021
1	Krylova, Arina                 	Крылова, Арина             	LB2	IAR	4.48,68	
2	Osmekhina, Anna                	Осмехина, Анна             	LB1	IAR	4.59,64	SB
3	Khokhlova, Arina (2006)        	Хохлова, Арина (2006)      	LB1	IAR	5.03,76	PR SB
4	Evsega, Valeriya               	Евсега, Валерия            	LB1	IAR	5.04,10	SB
5	Tarasenko, Elizaveta           	Тарасенко, Елизавета       	LB1	IAR	5.08,28	SB
6	Galeeva, Anastasiya (2005)     	Галеева, Анастасия (2005)  	LB2	IAR	5.08,31	PR SB
7	Temnikova, Viktoriya           	Темникова, Виктория        	LB2	IAR	5.09,24	SB
8	Bobrova, Ekaterina             	Боброва, Екатерина         	LB2	IAR	5.10,89	SB
9	Skochigorova, Darya            	Скочигорова, Дарья         	LB1	IAR	5.11,27	PR SB
10	Melenteva, Margarita           	Мелентьева, Маргарита      	LB1	IAR	5.13,75	PR SB
11	Tkachenko, Sofiya              	Ткаченко, София            	LB1	IAR	5.14,12	SB
12	Bobrova, Mariya                	Боброва, Мария             	LB2	IAR	5.14,17	PR SB
13	Akhmedzhanova, Viktoriya       	Ахмеджанова, Виктория      	LB1	IAR	5.29,46	SB
14	Kuzarman, Veronika             	Кузарман, Вероника         	LB1	IAR	5.41,52	PR SB
DNS	Borovskikh, Darya              	Боровских, Дарья           	LB1	IAR	DNS	
DNS	Gaibova, Yana                  	Гаибова, Яна               	LB1	IAR	DNS	
DQ	Mironova, Valeriya             	Миронова, Валерия          	LB2	IAR	DQ	
WDR	Cherdynceva, Darya             	Чердынцева, Дарья          	LB1	IAR	WDR	
WDR	Krivoluczkaya, Vladislava      	Криволуцкая, Владислава    	LB2	IAR	WDR	
WDR	Kerdikoshvili, Ekaterina       	Кердикошвили, Екатерина    	LB1	IAR	WDR	

1000m Women - Junior C (Среднего Возраста) - 28 October 2021
1	Tikhonovich, Sofya             	Тихонович, Софья           	LC2	IAR	1.28,90	PR SB
2	Turova, Varvara                	Турова, Варвара            	LC2	IAR	1.29,16	SB
3	Deryabina, Anna                	Дерябина, Анна             	LC2	IAR	1.29,32	PR SB
4	Ostrovskaya, Ekaterina         	Островская, Екатерина      	LC1	IAR	1.30,50	PR SB
5	Nartova, Alina                 	Нартова, Алина             	LC2	IAR	1.31,34	SB
6	Kuzneczova, Valeriya           	Кузнецова, Валерия         	LC1	IAR	1.32,81	SB
7	Blazhko, Elizaveta             	Блажко, Елизавета          	LC1	IAR	1.33,22	PR SB
8	Buslaeva, Viktoriya            	Буслаева, Виктория         	LC2	IAR	1.33,30	PR SB
9	Kaeva, Anna                    	Каева, Анна                	LC2	IAR	1.33,61	
10	Sapegina, Zhanna               	Сапегина, Жанна            	LC2	IAR	1.34,43	SB
11	Mineeva, Zhanna                	Минеева, Жанна             	LC1	IAR	1.35,29	
12	Antipina, Alena                	Антипина, Алена            	LC1	IAR	1.35,71	SB
13	Mitrejkina, Polina             	Митрейкина, Полина         	LC1	IAR	1.35,96	SB
14	Pilyugina, Tatyana             	Пилюгина, Татьяна          	LC1	IAR	1.36,25	PR SB
15	Shakhmatova, Polina            	Шахматова, Полина          	LC2	IAR	1.36,99	
16	Akhmarova, Milana              	Ахмарова, Милана           	LC2	IAR	1.37,52	PR SB
17	Skrypnik, Sofya                	Скрыпник, Софья            	LC2	IAR	1.37,82	PR SB
18	Kajmakova, Elizaveta           	Каймакова, Елизавета       	LC1	IAR	1.38,48	SB
19	Kodyakova, Anna                	Кодякова, Анна             	LC1	IAR	1.39,77	SB
20	Kabakova, Anastasiya           	Кабакова, Анастасия        	LC1	IAR	1.42,34	PR SB
21	Morozova, Sofiya (2006)        	Морозова, София (2006)     	LC2	IAR	1.42,41	
22	Ershova, Vasilisa              	Ершова, Василиса           	LC2	IAR	1.42,55	SB
23	Zicer, Valeriya                	Зицер, Валерия             	LC1	IAR	1.45,68	
24	Kachalova, Elizaveta           	Качалова, Елизавета        	LC2	IAR	1.54,50	PR SB
25	Kachalova, Ekaterina           	Качалова, Екатерина        	LC2	IAR	2.01,47	
WDR	Klimova, Tatyana               	Климова, Татьяна           	LC2	IAR	WDR	

3000m Women - Junior C (Среднего Возраста) - 28 October 2021
1	Ostrovskaya, Ekaterina         	Островская, Екатерина      	LC1	IAR	4.52,82	PR SB
2	Deryabina, Anna                	Дерябина, Анна             	LC2	IAR	4.54,74	PR SB
3	Nartova, Alina                 	Нартова, Алина             	LC2	IAR	4.59,56	SB
4	Sapegina, Zhanna               	Сапегина, Жанна            	LC2	IAR	5.01,81	SB
5	Kolesnikova, Anastasiya        	Колесникова, Анастасия     	LC2	IAR	5.09,44	PR SB
6	Skrypnik, Sofya                	Скрыпник, Софья            	LC2	IAR	5.14,53	PR SB
7	Kuzneczova, Valeriya           	Кузнецова, Валерия         	LC1	IAR	5.19,78	PR SB
8	Shakhmatova, Polina            	Шахматова, Полина          	LC2	IAR	5.33,03	SB
9	Akhmarova, Milana              	Ахмарова, Милана           	LC2	IAR	5.33,89	PR SB
10	Antipina, Alena                	Антипина, Алена            	LC1	IAR	5.35,57	PR SB
11	Blazhko, Elizaveta             	Блажко, Елизавета          	LC1	IAR	5.43,29	PR SB
12	Kajmakova, Elizaveta           	Каймакова, Елизавета       	LC1	IAR	6.06,26	PR SB
13	Ershova, Vasilisa              	Ершова, Василиса           	LC2	IAR	6.08,98	PR SB
DQ	Turova, Varvara                	Турова, Варвара            	LC2	IAR	DQ	
WDR	Klimova, Tatyana               	Климова, Татьяна           	LC2	IAR	WDR	
WDR	Zicer, Valeriya                	Зицер, Валерия             	LC1	IAR	WDR	

Team Pursuit (8 laps) Men - 27 October 2021
1	Chashhin, Bodrov, Nalivajko     	                           			4.17,95	
	Chashhin, Aleksandr             	Чащин, Александр           	MN1	IAR		
	Bodrov, Igor                    	Бодров, Игорь              	MN1	IAR		
	Nalivajko, Sergej               	Наливайко, Сергей          	MA1	IAR		

500m Men - 27 October 2021
1	Shageev, Filipp                	Шагеев, Филипп             	MN1	IAR	38,01	
2	Chashhin, Aleksandr            	Чащин, Александр           	MN1	IAR	39,50	SB
3	Gandaloev, Yakub               	Гандалоев, Якуб            	MN1	IAR	39,74	SB
4	Gabitov, Artur                 	Габитов, Артур             	MN3	IAR	40,66	
5	Ovrazhko, Aleksandr            	Овражко, Александр         	MN2	KAZ	40,74	SB
6	Bodrov, Igor                   	Бодров, Игорь              	MN1	IAR	41,72	

1500m Men - 27 October 2021
1	Gandaloev, Yakub               	Гандалоев, Якуб            	MN1	IAR	2.12,62	

500m Men - Junior A (Юниоры) - 27 October 2021
1	Shorokhov, Egor                	Шорохов, Егор              	MA2	IAR	37,73	PR SB
2	Konkov, Vitalij                	Коньков, Виталий           	MA1	IAR	37,84	SB
3	Kornaukhov, Maksim             	Корнаухов, Максим          	MA2	IAR	38,37	SB
4	Nalivajko, Sergej              	Наливайко, Сергей          	MA1	IAR	38,64	
5	Mukhin, Semen                  	Мухин, Семен               	MA1	IAR	38,72	SB
6	Vejnberg, Dmitrij              	Вейнберг, Дмитрий          	MA1	IAR	38,90	
7	Gavrilov, Mikhail              	Гаврилов, Михаил           	MA1	IAR	39,11	SB
8	Pechishhev, Grigorij           	Печищев, Григорий          	MA2	IAR	39,45	
9	Ismagilov, Albert              	Исмагилов, Альберт         	MA1	IAR	39,58	SB
10	Artebyakin, Vladimir           	Артебякин, Владимир        	MA1	IAR	39,68	
11	Aksenov, Yakov                 	Аксенов, Яков              	MA1	IAR	39,90	
12	Leonenko, Sergej               	Леоненко, Сергей           	MA2	IAR	39,93	
13	Kharchikov, Aleksej            	Харчиков, Алексей          	MA2	IAR	39,95	SB
14	Zenin, Andrej                  	Зенин, Андрей              	MA1	IAR	40,25	
15	Ukhanov, Stanislav             	Уханов, Станислав          	MA2	IAR	40,98	SB
16	Kovalenko, Vladislav           	Коваленко, Владислав       	MA1	KAZ	41,87	
17	Kim, Artyom (2003)             	Ким, Артём (2003)          	MA1	IAR	42,35	
18	Eremeev, Denis (2004)          	Еремеев, Денис (2004)      	MA1	IAR	43,25	PR SB
DNS	Chashin, Denis                 	Чашин, Денис               	MA1	IAR	DNS	
DNS	Kuzenkov, Vyacheslav           	Кузенков, Вячеслав         	MA1	IAR	DNS	
DQ	Karpushin, Andrej              	Карпушин, Андрей           	MA1	IAR	DQ	

1500m Men - Junior A (Юниоры) - 27 October 2021
1	Kornaukhov, Maksim             	Корнаухов, Максим          	MA2	IAR	1.56,30	SB
2	Shorokhov, Egor                	Шорохов, Егор              	MA2	IAR	1.57,42	SB
3	Pechishhev, Grigorij           	Печищев, Григорий          	MA2	IAR	2.01,12	PR SB
4	Karpushin, Andrej              	Карпушин, Андрей           	MA1	IAR	2.02,09	SB
5	Artebyakin, Vladimir           	Артебякин, Владимир        	MA1	IAR	2.03,00	SB
6	Ismagilov, Albert              	Исмагилов, Альберт         	MA1	IAR	2.04,25	
7	Kovalenko, Vladislav           	Коваленко, Владислав       	MA1	KAZ	2.05,43	SB
8	Eremeev, Denis (2004)          	Еремеев, Денис (2004)      	MA1	IAR	2.20,99	
DNS	Chashin, Denis                 	Чашин, Денис               	MA1	IAR	DNS	
DNS	Kuzenkov, Vyacheslav           	Кузенков, Вячеслав         	MA1	IAR	DNS	
DNS	Sheptunov, Artem               	Шептунов, Артем            	MA1	IAR	DNS	

Team Pursuit (8 laps) Men - Junior A (Юниоры) - 27 October 2021
1	СШОР им.Л.П. Скобликовой- ком 1 	                           			4.24,05	
	Gavrilov, Mikhail               	Гаврилов, Михаил           	MA1	IAR		
	Konkov, Vitalij                 	Коньков, Виталий           	MA1	IAR		
	Vejnberg, Dmitrij               	Вейнберг, Дмитрий          	MA1	IAR		
2	Красноярск СШОР                 	                           			4.29,29	
	Ukhanov, Stanislav              	Уханов, Станислав          	MA2	IAR		
	Burgasov, Danil                 	Бургасов, Данил            	MB2	IAR		
	Brakorenko, Kirill              	Бракоренко, Кирилл         	MB2	IAR		
3	СШОР им.Л.П. Скобликовой- ком 2 	                           			4.31,30	
	Zenin, Andrej                   	Зенин, Андрей              	MA1	IAR		
	Basmanov, Sergej                	Басманов, Сергей           	MB1	IAR		
	Kostyuk, Aleksandr              	Костюк, Александр          	MB1	IAR		
DNS	СШОР № 1 г.Челябинск            	                           			DNS	
	Eremeev, Denis (2004)           	Еремеев, Денис (2004)      	MA1	IAR		
	Kazarinov, Vyacheslav           	Казаринов, Вячеслав        	MB2	IAR		
	Yanvarcev, Vladislav            	Январцев, Владислав        	MB2	IAR		

500m Men - Junior B (Старшего Возраста) - 27 October 2021
1	Burgasov, Danil                	Бургасов, Данил            	MB2	IAR	37,99	PR SB
2	Borodulin, Sergej              	Бородулин, Сергей          	MB2	IAR	38,03	PR SB
3	Nishanbaev, Ramshed            	Нишанбаев, Рамшед          	MB2	IAR	38,85	SB
4	Sizyurin, Gleb                 	Сизюрин, Глеб              	MB2	IAR	38,98	SB
5	Ebinger, Ilya                  	Эбингер, Илья              	MB1	IAR	39,23	PR SB
6	Cherneczov, Aleksandr          	Чернецов, Александр        	MB2	IAR	39,26(5)	SB
7	Nikulin, Ustin                 	Никулин, Устин             	MB1	IAR	39,26(7)	
8	Zykov, Konstantin              	Зыков, Константин          	MB1	IAR	39,56	SB
9	Tyushhanov, Pavel              	Тющанов, Павел             	MB1	IAR	39,69	PR SB
10	Brakorenko, Kirill             	Бракоренко, Кирилл         	MB2	IAR	39,93	PR SB
11	Krylov, Dmitrij (2006)         	Крылов, Дмитрий (2006)     	MB1	IAR	39,95	PR SB
12	Kuzmichev, Denis               	Кузьмичев, Денис           	MB2	IAR	39,96	SB
13	Masalovich, Andrej             	Масалович, Андрей          	MB2	IAR	40,60	PR SB
14	Basmanov, Sergej               	Басманов, Сергей           	MB1	IAR	40,64	
15	Dymman, Vsevolod               	Дымман, Всеволод           	MB1	IAR	40,87	PR SB
16	Alenichkin, Andrej             	Аленичкин, Андрей          	MB1	IAR	41,19	PR SB
17	Izotov, Aleksandr              	Изотов, Александр          	MB2	IAR	41,46	PR SB
18	Manko, Danil                   	Манько, Данил              	MB2	IAR	41,65	PR SB
19	Serik, Sergej                  	Серик, Сергей              	MB1	IAR	41,84	SB
20	Bartko, Vladimir               	Бартко, Владимир           	MB1	IAR	42,15	
21	Yakovlev, Nikolaj              	Яковлев, Николай           	MB2	IAR	42,25	
22	Bogdanov, Ilya (2004)          	Богданов, Илья (2004)      	MB2	IAR	42,67	PR SB
23	Matveev, Danil (2005)          	Матвеев, Данил (2005)      	MB1	IAR	42,80	PR SB
24	Sergeev, Andrej (2005)         	Сергеев, Андрей (2005)     	MB1	IAR	42,91	PR SB
25	Smirnov, Ivan (2004)           	Смирнов, Иван (2004)       	MB2	IAR	42,96	
26	Sizikov, Dmitrij               	Сизиков, Дмитрий           	MB2	IAR	43,01	
27	Zavrazhnykh, Nikita            	Завражных, Никита          	MB2	IAR	43,02	PR SB
28	Petrov, Andrej                 	Петров, Андрей             	MB1	IAR	43,10(0)	SB
29	Kostyuk, Aleksandr             	Костюк, Александр          	MB1	IAR	43,10(2)	
30	Mazavin, Matvej                	Мазавин, Матвей            	MB2	IAR	43,50	PR SB
31	Melnikov, Aleksandr            	Мельников, Александр       	MB1	IAR	43,58	
32	Kazarinov, Vyacheslav          	Казаринов, Вячеслав        	MB2	IAR	43,67	SB
33	Savin, Artem (2006)            	Савин, Артем (2006)        	MB1	IAR	43,68	
34	Zhuravlev, Aleksandr           	Журавлев, Александр        	MB1	IAR	43,73	PR SB
35	Chernobaev, Kirill             	Чернобаев, Кирилл          	MB1	IAR	43,75	
36	Czarinnyj, Vladimir            	Царинный, Владимир         	MB1	IAR	44,73	PR SB
37	Epimakhov, Ivan                	Епимахов, Иван             	MB1	IAR	44,93	
38	Shashkov, Nikolaj              	Шашков, Николай            	MB1	IAR	46,18	PR SB
39	Merkurev, Mikhail              	Меркурьев, Михаил          	MC2	IAR	46,27	
40	Gryaznykh, Aleksandr           	Грязных, Александр         	MB1	IAR	46,32	SB
41	Veresev, Mikhail               	Вересев, Михаил            	MB1	IAR	53,23	
DNS	Yanvarcev, Vladislav           	Январцев, Владислав        	MB2	IAR	DNS	
DQ	Karabanov, Anton               	Карабанов, Антон           	MB1	IAR	DQ	
DQ	Petin, Ivan                    	Петин, Иван                	MB1	IAR	DQ	
DQ	Shelpyakov, Grigorij           	Шельпяков, Григорий        	MB1	IAR	DQ	

1500m Men - Junior B (Старшего Возраста) - 27 October 2021
1	Krylov, Dmitrij (2006)         	Крылов, Дмитрий (2006)     	MB1	IAR	2.02,72	PR SB
2	Izotov, Aleksandr              	Изотов, Александр          	MB2	IAR	2.06,66	PR SB
3	Manko, Danil                   	Манько, Данил              	MB2	IAR	2.07,54	SB
4	Nikulin, Ustin                 	Никулин, Устин             	MB1	IAR	2.08,99	
5	Alenichkin, Andrej             	Аленичкин, Андрей          	MB1	IAR	2.10,15	SB
6	Dymman, Vsevolod               	Дымман, Всеволод           	MB1	IAR	2.10,21	PR SB
7	Serik, Sergej                  	Серик, Сергей              	MB1	IAR	2.12,29	
8	Kuzmichev, Denis               	Кузьмичев, Денис           	MB2	IAR	2.13,13	
9	Bogdanov, Ilya (2004)          	Богданов, Илья (2004)      	MB2	IAR	2.13,61	PR SB
10	Masalovich, Andrej             	Масалович, Андрей          	MB2	IAR	2.13,98	SB
11	Kazarinov, Vyacheslav          	Казаринов, Вячеслав        	MB2	IAR	2.14,35	SB
12	Petin, Ivan                    	Петин, Иван                	MB1	IAR	2.17,84	PR SB
13	Mazavin, Matvej                	Мазавин, Матвей            	MB2	IAR	2.19,41	SB
14	Chernobaev, Kirill             	Чернобаев, Кирилл          	MB1	IAR	2.19,81	SB
15	Gryaznykh, Aleksandr           	Грязных, Александр         	MB1	IAR	2.19,91	PR SB
16	Sizikov, Dmitrij               	Сизиков, Дмитрий           	MB2	IAR	2.19,92	
17	Shashkov, Nikolaj              	Шашков, Николай            	MB1	IAR	2.24,92	PR SB
18	Merkurev, Mikhail              	Меркурьев, Михаил          	MC2	IAR	2.31,48	PR SB
19	Shelpyakov, Grigorij           	Шельпяков, Григорий        	MB1	IAR	2.41,29	PR SB
DNS	Veresev, Mikhail               	Вересев, Михаил            	MB1	IAR	DNS	
DNS	Yanvarcev, Vladislav           	Январцев, Владислав        	MB2	IAR	DNS	
DNF	Smirnov, Ivan (2004)           	Смирнов, Иван (2004)       	MB2	IAR	DNF	
DNF	Czarinnyj, Vladimir            	Царинный, Владимир         	MB1	IAR	DNF	

Team Pursuit (8 laps) Men - Junior B (Старшего Возраста) - 27 October 2021
1	Челябинская обл.                	                           			4.16,93	
	Cherneczov, Aleksandr           	Чернецов, Александр        	MB2	IAR		
	Borodulin, Sergej               	Бородулин, Сергей          	MB2	IAR		
	Nishanbaev, Ramshed             	Нишанбаев, Рамшед          	MB2	IAR		
2	СШОР № 1 г.Челябинск-ком 1      	                           			4.22,25	
	Sizyurin, Gleb                  	Сизюрин, Глеб              	MB2	IAR		
	Zykov, Konstantin               	Зыков, Константин          	MB1	IAR		
	Tyushhanov, Pavel               	Тющанов, Павел             	MB1	IAR		
3	СШОР им.Л.П. Скобликовой- ком 1 	                           			4.28,29	
	Ebinger, Ilya                   	Эбингер, Илья              	MB1	IAR		
	Bartko, Vladimir                	Бартко, Владимир           	MB1	IAR		
	Smolin, Vladislav               	Смолин, Владислав          	MC1	IAR		
4	Красноярск СШОР                 	                           			4.44,35	
	Petrov, Andrej                  	Петров, Андрей             	MB1	IAR		
	Matveev, Danil (2005)           	Матвеев, Данил (2005)      	MB1	IAR		
	Zhuravlev, Aleksandr            	Журавлев, Александр        	MB1	IAR		
5	СШОР № 1 г.Челябинск-ком 2      	                           			4.52,05	
	Masalovich, Andrej              	Масалович, Андрей          	MB2	IAR		
	Sizikov, Dmitrij                	Сизиков, Дмитрий           	MB2	IAR		
	Alenichkin, Andrej              	Аленичкин, Андрей          	MB1	IAR		

500m Men - Junior C (Среднего Возраста) - 27 October 2021
1	Smolin, Vladislav              	Смолин, Владислав          	MC1	IAR	40,53	
2	Antonov, Aleksandr             	Антонов, Александр         	MC1	IAR	41,11	
3	Bychkov, Daniil                	Бычков, Даниил             	MC2	IAR	42,31	PR SB
4	Kulikov, Artyom (2006)         	Куликов, Артём (2006)      	MC2	IAR	42,72	
5	Tyushnyakov, Yurij             	Тюшняков, Юрий             	MC2	IAR	43,16	PR SB
6	Astafev, Andrej                	Астафьев, Андрей           	MC1	IAR	43,25	
7	Lomovskikh, Igor               	Ломовских, Игорь           	MC2	IAR	43,70	PR SB
8	Razinkov, Matvej               	Разиньков, Матвей          	MC1	IAR	43,74	PR SB
9	Kozhukhar, Konstantin          	Кожухарь, Константин       	MC1	IAR	43,86	
10	Danilov, Semen                 	Данилов, Семен             	MC2	IAR	44,10	
11	Kupchik, Aleksandr             	Купчик, Александр          	MC1	IAR	44,19	PR SB
12	Genshel, Oskar                 	Геншель, Оскар             	MC2	IAR	44,22	PR SB
13	Cherepanov, Nikita (2006)      	Черепанов, Никита (2006)   	MC2	IAR	44,58	
14	Razzhivin, Bogdan              	Разживин, Богдан           	MC1	IAR	45,01	
15	Kliman, Vladislav              	Климан, Владислав          	MC1	IAR	45,15	PR SB
16	Fesko, Danil                   	Фесько, Данил              	MC1	IAR	45,28	PR SB
17	Kotelnikov, Maksim             	Котельников, Максим        	MC2	IAR	45,31	SB
18	Chicherin, Gleb                	Чичерин, Глеб              	MC2	IAR	45,48	
19	Majorov, Matvej                	Майоров, Матвей            	MC1	IAR	45,58	PR SB
20	Khvostov, Mikhail              	Хвостов, Михаил            	MC2	IAR	45,83	
21	Zhdanov, Matvej (2008)         	Жданов, Матвей (2008)      	MC1	IAR	46,36	PR SB
22	Chastikov, Makar               	Частиков, Макар            	MC2	IAR	46,68	PR SB
23	Mashanov, Artur                	Машанов, Артур             	MC1	IAR	46,79	PR SB
24	Tyumin, Kirill                 	Тюмин, Кирилл              	MC2	IAR	46,98	
25	Balykov, Lev                   	Балыков, Лев               	MC2	IAR	48,37	SB
26	Chursin, Nikolaj               	Чурсин, Николай            	MC2	IAR	48,77	
27	Serebrennikov, Danil (2007)    	Серебренников, Данил (2007)	MC2	IAR	51,53	
DNS	Necheukhin, Konstantin         	Нечеухин, Константин       	MC2	IAR	DNS	
DNS	Zinnatullin, Vadim             	Зиннатуллин, Вадим         	MC2	IAR	DNS	
DNS	Glebov, Vladislav              	Глебов, Владислав          	MC1	IAR	DNS	
DNS	Kuchukov, Yurij                	Кучуков, Юрий              	MC1	IAR	DNS	
DNF	Sultanov, Vadim                	Султанов, Вадим            	MC2	IAR	DNF	
DNF	Markin, Egor                   	Маркин, Егор               	MC2	IAR	DNF	
DNF	Borodaj, Semen                 	Бородай, Семен             	MC1	IAR	DNF	
DQ	Gumerov, Ruslan                	Гумеров, Руслан            	MC1	IAR	DQ	

1500m Men - Junior C (Среднего Возраста) - 27 October 2021
1	Kulikov, Artyom (2006)         	Куликов, Артём (2006)      	MC2	IAR	2.18,19	
2	Tyushnyakov, Yurij             	Тюшняков, Юрий             	MC2	IAR	2.19,26	SB
3	Fesko, Danil                   	Фесько, Данил              	MC1	IAR	2.21,88	PR SB
4	Genshel, Oskar                 	Геншель, Оскар             	MC2	IAR	2.22,42	
5	Lomovskikh, Igor               	Ломовских, Игорь           	MC2	IAR	2.23,46	PR SB
6	Kotelnikov, Maksim             	Котельников, Максим        	MC2	IAR	2.25,77	PR SB
7	Chastikov, Makar               	Частиков, Макар            	MC2	IAR	2.29,22	PR SB
8	Balykov, Lev                   	Балыков, Лев               	MC2	IAR	2.36,12	PR SB
DNS	Glebov, Vladislav              	Глебов, Владислав          	MC1	IAR	DNS	
DNS	Kuchukov, Yurij                	Кучуков, Юрий              	MC1	IAR	DNS	
DNF	Bychkov, Daniil                	Бычков, Даниил             	MC2	IAR	DNF	

Team Pursuit (8 laps) Men - Junior C (Среднего Возраста) - 27 October 2021
1	СШОР им.Л.П. Скобликовой-ком 1  	                           			4.53,41	
	Antonov, Aleksandr              	Антонов, Александр         	MC1	IAR		
	Kozhukhar, Konstantin           	Кожухарь, Константин       	MC1	IAR		
	Sultanov, Vadim                 	Султанов, Вадим            	MC2	IAR		
2	СШОР им.Л.П. Скобликовой-ком 4  	                           			5.03,97	
	Cherepanov, Nikita (2006)       	Черепанов, Никита (2006)   	MC2	IAR		
	Chicherin, Gleb                 	Чичерин, Глеб              	MC2	IAR		
	Danilov, Semen                  	Данилов, Семен             	MC2	IAR		
3	СШОР им.Л.П. Скобликовой-ком 2  	                           			5.04,64	
	Astafev, Andrej                 	Астафьев, Андрей           	MC1	IAR		
	Razzhivin, Bogdan               	Разживин, Богдан           	MC1	IAR		
	Khvostov, Mikhail               	Хвостов, Михаил            	MC2	IAR		
4	СШОР им.Л.П. Скобликовой-ком 3  	                           			5.11,92	
	Kliman, Vladislav               	Климан, Владислав          	MC1	IAR		
	Razinkov, Matvej                	Разиньков, Матвей          	MC1	IAR		
	Zhdanov, Matvej (2008)          	Жданов, Матвей (2008)      	MC1	IAR		
WDR	СШОР им.Л.П. Скобликовой-ком 5  	                           			WDR	
	Markin, Egor                    	Маркин, Егор               	MC2	IAR		
	Tyumin, Kirill                  	Тюмин, Кирилл              	MC2	IAR		
	Chursin, Nikolaj                	Чурсин, Николай            	MC2	IAR		

1000m Men - 28 October 2021
1	Strelecz, Aleksandr            	Стрелец, Александр         	MN1	IAR	1.16,60	
2	Chashhin, Aleksandr            	Чащин, Александр           	MN1	IAR	1.19,44	
3	Gandaloev, Yakub               	Гандалоев, Якуб            	MN1	IAR	1.21,01	

3000m Men - 28 October 2021
1	Strelecz, Aleksandr            	Стрелец, Александр         	MN1	IAR	4.33,60	SB
DNS	Gandaloev, Yakub               	Гандалоев, Якуб            	MN1	IAR	DNS	

1000m Men - Junior A (Юниоры) - 28 October 2021
1	Shorokhov, Egor                	Шорохов, Егор              	MA2	IAR	1.13,94	PR SB
2	Nalivajko, Sergej              	Наливайко, Сергей          	MA1	IAR	1.14,27	PR SB
3	Kornaukhov, Maksim             	Корнаухов, Максим          	MA2	IAR	1.15,51	
4	Vejnberg, Dmitrij              	Вейнберг, Дмитрий          	MA1	IAR	1.16,47	PR SB
5	Karpushin, Andrej              	Карпушин, Андрей           	MA1	IAR	1.16,95	PR SB
6	Konkov, Vitalij                	Коньков, Виталий           	MA1	IAR	1.17,91	
7	Gavrilov, Mikhail              	Гаврилов, Михаил           	MA1	IAR	1.17,98	SB
8	Leonenko, Sergej               	Леоненко, Сергей           	MA2	IAR	1.18,13	SB
9	Mukhin, Semen                  	Мухин, Семен               	MA1	IAR	1.18,31	SB
10	Aksenov, Yakov                 	Аксенов, Яков              	MA1	IAR	1.18,54	
11	Ismagilov, Albert              	Исмагилов, Альберт         	MA1	IAR	1.18,74	SB
12	Kovalenko, Vladislav           	Коваленко, Владислав       	MA1	KAZ	1.20,47	
13	Sheptunov, Artem               	Шептунов, Артем            	MA1	IAR	1.23,14	SB
14	Kharchikov, Aleksej            	Харчиков, Алексей          	MA2	IAR	1.24,49	SB
15	Kim, Artyom (2003)             	Ким, Артём (2003)          	MA1	IAR	1.26,37	
DNF	Artebyakin, Vladimir           	Артебякин, Владимир        	MA1	IAR	DNF	
DNF	Eremeev, Denis (2004)          	Еремеев, Денис (2004)      	MA1	IAR	DNF	
DQ	Pechishhev, Grigorij           	Печищев, Григорий          	MA2	IAR	DQ	

3000m Men - Junior A (Юниоры) - 28 October 2021
1	Kornaukhov, Maksim             	Корнаухов, Максим          	MA2	IAR	4.11,21	SB
2	Vejnberg, Dmitrij              	Вейнберг, Дмитрий          	MA1	IAR	4.14,86	SB
3	Nalivajko, Sergej              	Наливайко, Сергей          	MA1	IAR	4.16,46	
4	Leonenko, Sergej               	Леоненко, Сергей           	MA2	IAR	4.19,20	
5	Pechishhev, Grigorij           	Печищев, Григорий          	MA2	IAR	4.22,62	
6	Ukhanov, Stanislav             	Уханов, Станислав          	MA2	IAR	4.22,74	SB
7	Karpushin, Andrej              	Карпушин, Андрей           	MA1	IAR	4.26,30	SB
8	Aksenov, Yakov                 	Аксенов, Яков              	MA1	IAR	4.26,88	
9	Shorokhov, Egor                	Шорохов, Егор              	MA2	IAR	4.27,38	SB
10	Ismagilov, Albert              	Исмагилов, Альберт         	MA1	IAR	4.30,47	PR SB
11	Artebyakin, Vladimir           	Артебякин, Владимир        	MA1	IAR	4.32,59	SB
12	Kovalenko, Vladislav           	Коваленко, Владислав       	MA1	KAZ	4.38,53	SB
13	Konkov, Vitalij                	Коньков, Виталий           	MA1	IAR	4.41,98	SB
14	Eremeev, Denis (2004)          	Еремеев, Денис (2004)      	MA1	IAR	4.59,33	
DQ	Gavrilov, Mikhail              	Гаврилов, Михаил           	MA1	IAR	DQ	
WDR	Mukhin, Semen                  	Мухин, Семен               	MA1	IAR	WDR	

1000m Men - Junior B (Старшего Возраста) - 28 October 2021
1	Burgasov, Danil                	Бургасов, Данил            	MB2	IAR	1.14,88	PR SB
2	Borodulin, Sergej              	Бородулин, Сергей          	MB2	IAR	1.15,02	PR SB
3	Cherneczov, Aleksandr          	Чернецов, Александр        	MB2	IAR	1.17,20	SB
4	Sizyurin, Gleb                 	Сизюрин, Глеб              	MB2	IAR	1.17,48	PR SB
5	Zykov, Konstantin              	Зыков, Константин          	MB1	IAR	1.17,68	PR SB
6	Ebinger, Ilya                  	Эбингер, Илья              	MB1	IAR	1.17,85	PR SB
7	Krylov, Dmitrij (2006)         	Крылов, Дмитрий (2006)     	MB1	IAR	1.19,28	PR SB
8	Tyushhanov, Pavel              	Тющанов, Павел             	MB1	IAR	1.19,34	PR SB
9	Kuzmichev, Denis               	Кузьмичев, Денис           	MB2	IAR	1.19,76	PR SB
10	Brakorenko, Kirill             	Бракоренко, Кирилл         	MB2	IAR	1.20,38	PR SB
11	Dymman, Vsevolod               	Дымман, Всеволод           	MB1	IAR	1.21,11	PR SB
12	Izotov, Aleksandr              	Изотов, Александр          	MB2	IAR	1.21,43	PR SB
13	Nikulin, Ustin                 	Никулин, Устин             	MB1	IAR	1.21,73	
14	Alenichkin, Andrej             	Аленичкин, Андрей          	MB1	IAR	1.21,87	PR SB
15	Masalovich, Andrej             	Масалович, Андрей          	MB2	IAR	1.22,40	SB
16	Yakovlev, Nikolaj              	Яковлев, Николай           	MB2	IAR	1.22,68	PR SB
17	Manko, Danil                   	Манько, Данил              	MB2	IAR	1.23,44	PR SB
18	Smirnov, Ivan (2004)           	Смирнов, Иван (2004)       	MB2	IAR	1.24,52	PR SB
19	Bogdanov, Ilya (2004)          	Богданов, Илья (2004)      	MB2	IAR	1.25,22	PR SB
20	Sizikov, Dmitrij               	Сизиков, Дмитрий           	MB2	IAR	1.26,56	PR SB
21	Sergeev, Andrej (2005)         	Сергеев, Андрей (2005)     	MB1	IAR	1.26,57	PR SB
22	Kazarinov, Vyacheslav          	Казаринов, Вячеслав        	MB2	IAR	1.26,63	SB
23	Zhuravlev, Aleksandr           	Журавлев, Александр        	MB1	IAR	1.27,15	PR SB
24	Mazavin, Matvej                	Мазавин, Матвей            	MB2	IAR	1.27,21	PR SB
25	Chernobaev, Kirill             	Чернобаев, Кирилл          	MB1	IAR	1.28,62	PR SB
26	Czarinnyj, Vladimir            	Царинный, Владимир         	MB1	IAR	1.29,87	PR SB
27	Gryaznykh, Aleksandr           	Грязных, Александр         	MB1	IAR	1.31,28	SB
28	Karabanov, Anton               	Карабанов, Антон           	MB1	IAR	1.37,09	SB
29	Veresev, Mikhail               	Вересев, Михаил            	MB1	IAR	1.47,46	
DNS	Melnikov, Aleksandr            	Мельников, Александр       	MB1	IAR	DNS	
DNS	Merkurev, Mikhail              	Меркурьев, Михаил          	MC2	IAR	DNS	
DQ	Bartko, Vladimir               	Бартко, Владимир           	MB1	IAR	DQ	

3000m Men - Junior B (Старшего Возраста) - 28 October 2021
1	Borodulin, Sergej              	Бородулин, Сергей          	MB2	IAR	4.15,25	SB
2	Nishanbaev, Ramshed            	Нишанбаев, Рамшед          	MB2	IAR	4.15,68	SB
3	Cherneczov, Aleksandr          	Чернецов, Александр        	MB2	IAR	4.17,70	SB
4	Krylov, Dmitrij (2006)         	Крылов, Дмитрий (2006)     	MB1	IAR	4.21,83	PR SB
5	Tyushhanov, Pavel              	Тющанов, Павел             	MB1	IAR	4.23,30	PR SB
6	Zykov, Konstantin              	Зыков, Константин          	MB1	IAR	4.25,93	SB
7	Dymman, Vsevolod               	Дымман, Всеволод           	MB1	IAR	4.26,34	PR SB
8	Sizyurin, Gleb                 	Сизюрин, Глеб              	MB2	IAR	4.28,95	SB
9	Izotov, Aleksandr              	Изотов, Александр          	MB2	IAR	4.29,61	PR SB
10	Kuzmichev, Denis               	Кузьмичев, Денис           	MB2	IAR	4.36,40	SB
11	Petrov, Andrej                 	Петров, Андрей             	MB1	IAR	4.38,33	SB
12	Nikulin, Ustin                 	Никулин, Устин             	MB1	IAR	4.41,21	PR SB
13	Bogdanov, Ilya (2004)          	Богданов, Илья (2004)      	MB2	IAR	4.42,22	PR SB
14	Smirnov, Ivan (2004)           	Смирнов, Иван (2004)       	MB2	IAR	4.45,93	
15	Petin, Ivan                    	Петин, Иван                	MB1	IAR	4.46,59	PR SB
16	Alenichkin, Andrej             	Аленичкин, Андрей          	MB1	IAR	4.49,17	
17	Matveev, Danil (2005)          	Матвеев, Данил (2005)      	MB1	IAR	4.52,89	PR SB
18	Chernobaev, Kirill             	Чернобаев, Кирилл          	MB1	IAR	4.54,73	PR SB
19	Gryaznykh, Aleksandr           	Грязных, Александр         	MB1	IAR	4.56,57	PR SB
20	Mazavin, Matvej                	Мазавин, Матвей            	MB2	IAR	4.57,71	PR SB
21	Sizikov, Dmitrij               	Сизиков, Дмитрий           	MB2	IAR	4.58,33	PR SB
22	Czarinnyj, Vladimir            	Царинный, Владимир         	MB1	IAR	5.14,44	PR SB
DNS	Masalovich, Andrej             	Масалович, Андрей          	MB2	IAR	DNS	
DQ	Manko, Danil                   	Манько, Данил              	MB2	IAR	DQ	
DQ	Kazarinov, Vyacheslav          	Казаринов, Вячеслав        	MB2	IAR	DQ	

1000m Men - Junior C (Среднего Возраста) - 28 October 2021
1	Smolin, Vladislav              	Смолин, Владислав          	MC1	IAR	1.21,02	PR SB
2	Sultanov, Vadim                	Султанов, Вадим            	MC2	IAR	1.22,24	
3	Antonov, Aleksandr             	Антонов, Александр         	MC1	IAR	1.24,10	
4	Kulikov, Artyom (2006)         	Куликов, Артём (2006)      	MC2	IAR	1.27,46	SB
5	Lomovskikh, Igor               	Ломовских, Игорь           	MC2	IAR	1.27,97	PR SB
6	Bychkov, Daniil                	Бычков, Даниил             	MC2	IAR	1.28,06	PR SB
7	Astafev, Andrej                	Астафьев, Андрей           	MC1	IAR	1.28,38	PR SB
8	Khvostov, Mikhail              	Хвостов, Михаил            	MC2	IAR	1.29,05	PR SB
9	Cherepanov, Nikita (2006)      	Черепанов, Никита (2006)   	MC2	IAR	1.29,43	PR SB
10	Tyushnyakov, Yurij             	Тюшняков, Юрий             	MC2	IAR	1.29,47	PR SB
11	Genshel, Oskar                 	Геншель, Оскар             	MC2	IAR	1.29,81	PR SB
12	Danilov, Semen                 	Данилов, Семен             	MC2	IAR	1.30,18	PR SB
13	Fesko, Danil                   	Фесько, Данил              	MC1	IAR	1.30,37	PR SB
14	Razzhivin, Bogdan              	Разживин, Богдан           	MC1	IAR	1.30,98	PR SB
15	Chicherin, Gleb                	Чичерин, Глеб              	MC2	IAR	1.33,39	PR SB
16	Chastikov, Makar               	Частиков, Макар            	MC2	IAR	1.33,95	PR SB
17	Majorov, Matvej                	Майоров, Матвей            	MC1	IAR	1.34,48	PR SB
18	Tyumin, Kirill                 	Тюмин, Кирилл              	MC2	IAR	1.36,84	PR SB
19	Gumerov, Ruslan                	Гумеров, Руслан            	MC1	IAR	1.37,15	PR SB
20	Borodaj, Semen                 	Бородай, Семен             	MC1	IAR	1.37,55(3)	PR SB
21	Mashanov, Artur                	Машанов, Артур             	MC1	IAR	1.37,55(5)	PR SB
22	Balykov, Lev                   	Балыков, Лев               	MC2	IAR	1.37,97	PR SB
DNF	Chursin, Nikolaj               	Чурсин, Николай            	MC2	IAR	DNF	
DQ	Kotelnikov, Maksim             	Котельников, Максим        	MC2	IAR	DQ	

3000m Men - Junior C (Среднего Возраста) - 28 October 2021
1	Antonov, Aleksandr             	Антонов, Александр         	MC1	IAR	4.38,81	PR SB
2	Sultanov, Vadim                	Султанов, Вадим            	MC2	IAR	4.41,67	PR SB
3	Kulikov, Artyom (2006)         	Куликов, Артём (2006)      	MC2	IAR	4.44,73	PR SB
4	Tyushnyakov, Yurij             	Тюшняков, Юрий             	MC2	IAR	4.57,36	SB
5	Khvostov, Mikhail              	Хвостов, Михаил            	MC2	IAR	4.59,42	PR SB
6	Fesko, Danil                   	Фесько, Данил              	MC1	IAR	5.01,28	PR SB
7	Astafev, Andrej                	Астафьев, Андрей           	MC1	IAR	5.10,00	PR SB
8	Chastikov, Makar               	Частиков, Макар            	MC2	IAR	5.21,20	PR SB
9	Tyumin, Kirill                 	Тюмин, Кирилл              	MC2	IAR	5.26,74	PR SB
10	Balykov, Lev                   	Балыков, Лев               	MC2	IAR	5.36,11	PR SB
DNS	Smolin, Vladislav              	Смолин, Владислав          	MC1	IAR	DNS	
DNF	Kotelnikov, Maksim             	Котельников, Максим        	MC2	IAR	DNF	

            

Native Language Names