U23-Cup / Testläufe
Erfurt (GER)
14 February 2010

500m Ladies - 14 February 2010
1	Hirschbichler, Gabriele   	LSA	GER	40,21	
2	Roth, Denise              	LN2	GER	40,82	
3	Plate, Jennifer           	LN4	GER	40,96	
4	Herlitz, Britta           	LN4	GER	42,46	
5	Koorn, Harriët            	LN3	NED	44,56	
6	Ştef, Raluca Doina        	LB2	ROU	1.05,94	
DQ	Geraets, Chris            	LN2	NED	DQ	

1000m Ladies - 14 February 2010
1	Herlitz, Britta           	LN4	GER	1.24,72	SB
2	Beyer, Nicole             	LN1	GER	1.24,97	SB
3	Geraets, Chris            	LN2	NED	1.25,89	SB
4	Cudzich, Hanna            	LN4	POL	1.26,45	
5	Ştef, Raluca Doina        	LB2	ROU	1.28,64	
6	Kofend, Katharina         	LYB	GER	1.40,36	PR SB
7	Juvier, Desiree           	LYC	GER	1.47,12	PR SB
8	Eichelroth, Laura         	LYB	GER	1.49,48	PR SB

1500m Ladies - 14 February 2010
1	Hirschbichler, Gabriele   	LSA	GER	2.04,01	PR SB
2	Lipp, Alexandra           	LSA	GER	2.07,87	
3	Kraus, Bente              	LN2	GER	2.11,16	
4	Zeiske, Justine           	LN3	GER	2.11,19	

3000m Ladies - 14 February 2010
1	Cudzich, Hanna            	LN4	POL	4.56,27	

500m Men - 14 February 2010
1	Ihle, Denny               	MSA	GER	36,41	
2	Wirth, Patrick            	MSA	GER	36,83	
3	Rauschenbach, Eric        	MN3	GER	36,96	
4	Schwierz, Matthias        	MSA	GER	37,34	
5	Budz, Tomasz              	MN4	POL	38,17	
6	de Haan, Ralph            	MN4	NED	38,77	
7	Gut-Mostowy, Andrzej      	MA1	POL	38,99	
8	Rijhnen, Felix            	MA2	GER	39,98	
9	Geisreiter, Moritz (1987) 	MN3	GER	40,13	
10	Socaciu, Mircea           	MA1	ROU	41,31	
11	Haueisen, Stephan         	M40	GER	45,42	
12	Ramali, Etienne           	MN2	GER	53,33	

1000m Men - 14 February 2010
1	Dubiel, Veit              	MN3	GER	1.14,29	
2	Geraets, Sjoerd           	MN4	NED	1.15,47	
3	Budz, Tomasz              	MN4	POL	1.15,71	
4	Gut-Mostowy, Andrzej      	MA1	POL	1.18,39	
5	Ramali, Etienne           	MN2	GER	1.26,12	
6	Socaciu, Mircea           	MA1	ROU	1.26,73	

1500m Men - 14 February 2010
1	Dorsch, Nico              	MN4	GER	1.54,12	
2	Baumgärtner, Alexej       	MN2	GER	1.55,05	
3	Scherf, Felix             	MN1	GER	1.56,69	PR SB
4	Gąsienica-Laskowy, Andrzej	MN1	POL	1.56,77	SB
5	Geisreiter, Moritz (1987) 	MN3	GER	1.58,16	
6	Wolff, Martin             	MN2	GER	1.58,40	
7	Rijhnen, Felix            	MA2	GER	1.58,49	PR SB
8	Storch, Florian           	MN2	GER	1.58,73	
9	Stanuch, Dariusz          	MSA	POL	1.58,86	
10	Głowacki, Piotr           	MN1	POL	1.59,31	PR SB
11	Wilhelm, Sascha           	MN3	GER	2.02,69	
12	Haueisen, Stephan         	M40	GER	2.11,79	

5000m Men - 14 February 2010
1	Gąsienica-Laskowy, Andrzej	MN1	POL	7.08,09	SB
2	Stanuch, Dariusz          	MSA	POL	7.10,87	
3	Głowacki, Piotr           	MN1	POL	7.11,82	PR SB

            

Native Language Names