Erfurt Race
Erfurt (GER)
13 January 2019

Ladies
Name                     			500m 		1000m  		1500m  		300m 		
Anders, Christl          	LA2	GER	42,90  	1      	1.26,48	2      	       	       	       	       	
Müller, Chantal          	LA1	GER	43,71  	2      	1.28,62	6      	       	       	       	       	
Günther, Joelle          	LA2	GER	43,91  	3      	1.25,78	1      	       	       	       	       	
Olejak-Matthes, Franka   	LB2	GER	43,96  	4   PR 	       	       	       	       	       	       	
Pönisch, Katharina       	LB2	GER	44,02  	5      	1.27,97	4      	       	       	       	       	
Künstler, Gianina        	LB2	GER	44,26  	6      	1.28,14	5      	       	       	       	       	
Unger, Babett            	LB1	GER	44,64  	7   SB 	       	       	       	       	28,30  	1   SB 	
Behlert, Lisa-Marie      	LB1	GER	44,78  	8      	1.29,72	7   PR 	       	       	       	       	
Mönnich, Josephine       	LB2	GER	44,85  	9      	1.27,83	3      	       	       	       	       	
Mulsow, Aurelia          	LC2	GER	45,11  	10     	1.30,29	9      	       	       	       	       	
Michalke, Henrike        	LA1	GER	45,31  	11     	1.30,84	10     	       	       	       	       	
Igrishta, Melody         	LB1	GER	45,91  	12  SB 	       	       	2.25,53	1   SB 	       	       	
Schaefer, Melissa        	LYA	GER	46,35  	13  PR 	       	       	       	       	       	       	
Mehnert, Lucy            	LB2	GER	46,42  	14     	1.29,82	8   SB 	       	       	       	       	
Schmidt, Cheyenne        	LB1	GER	46,62  	15     	       	       	2.31,97	2      	       	       	
Lunze, Jana              	LC2	GER	46,85  	16     	1.37,91	14     	       	       	       	       	
Richter, Lilli           	LC2	GER	47,04  	17     	1.36,67	13     	       	       	       	       	
Bretschneider, Anna      	LC2	GER	47,11  	18     	1.34,07	11     	       	       	       	       	
Bretschneider, Amelie    	LC2	GER	47,18  	19     	1.35,95	12     	       	       	       	       	
Eberhard, Lena           	LYA	GER	51,12  	20     	       	       	       	       	       	       	

Men
Name                     			500m   		1000m  		200m 		300m 		
Haake, Maximilian        	MA2	GER	38,39  	1      	1.16,83	3      	       	       	       	       	
Götze, Konstantin        	MA1	GER	38,49  	2   SB 	1.14,90	1   SB 	       	       	       	       	
Hecker, Yannic           	MA2	GER	38,67  	3      	1.16,07	2      	       	       	       	       	
Prause, Henning          	MA2	GER	39,59  	4   SB 	1.17,79	4   PR 	       	       	       	       	
Schnabel, Emile          	MB1	GER	40,25  	5      	1.20,12	5      	       	       	       	       	
Zeidler, Johann Ferdinand	MB1	GER	41,40  	6      	1.23,96	7      	       	       	       	       	
Meinig, Max              	MB2	GER	41,57  	7      	1.22,48	6      	       	       	       	       	
Germershaus, Leon        	MC2	GER	41,65  	8      	1.24,28	8      	       	       	       	       	
Arnold, Lukas            	MB1	GER	43,04  	9      	1.27,75	10     	       	       	       	       	
Heimbürge, David         	MC1	GER	43,16  	10     	       	       	       	       	       	       	
Heinrichs, Lars          	MC2	GER	43,45  	11     	1.28,45	11     	       	       	       	       	
Friedrich, Damian        	MYA	GER	45,22  	12     	       	       	       	       	       	       	
Niznik, Valentino Joel   	MYC	GER	54,57  	13  PR 	       	       	24,47  	1   SB 	       	       	
Stiede, Niclas           	MYB	GER	55,21  	14  SB 	       	       	       	       	34,62  	1      	
Müller, Colin            	MYC	GER	1.00,76	15  PR 	       	       	26,98  	2   SB 	       	       	
Möller, Paul             	MA1	GER	       	       	1.24,92	9   PR 	       	       	       	       	

    
                

Native Language Names