Junior B/C Championships - Far Eastern Federal District (Stage 1)
Birobidzhan (RUS)
15 - 16 December 2018

Ladies - Junior B
Name                      	                          			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                          	                          			15 Dec 		15 Dec 		16 Dec 		16 Dec 		
Kukol, Aleksandra         	Куколь, Александра        	LB2	RUS	42,77  	1   TR 	2.19,90	2   PR 	1.26,39	1   TR 	5.09,65	3   PR 	
Kuzmenko, Lyudmila        	Кузьменко, Людмила        	LB2	RUS	43,00  	2   PR 	2.16,04	1   TR 	1.27,67	2   PR 	4.54,00	1   TR 	
Kuzmenko, Yuliya          	Кузьменко, Юлия           	LB2	RUS	45,53  	3   PR 	2.24,90	5   PR 	1.31,32	3   PR 	5.14,43	4   PR 	
Vinokurova, Elizaveta     	Винокурова, Елизавета     	LB2	RUS	45,60  	4   SB 	2.32,55	6      	1.32,26	5   SB 	5.28,38	6   SB 	
Banchukova, Kseniya       	Банчукова, Ксения         	LB1	RUS	46,39  	5   PR 	2.23,60	4   PR 	1.32,56	6   PR 	5.15,59	5   PR 	
Zlobina, Ekaterina        	Злобина, Екатерина        	LB1	RUS	47,10  	6      	2.21,85	3   SB 	1.32,00	4   SB 	5.02,62	2   SB 	
Sushhik, Valeriya         	Сущик, Валерия            	LB1	RUS	48,25  	7   PR 	2.40,27	7   SB 	1.39,06	7   PR 	5.47,80	7   PR 	
Vesnyanaya, Anastasiya    	Весняная, Анастасия       	LB1	RUS	48,47  	8   PR 	2.50,80	9   SB 	1.43,38	8   PR 	5.55,83	8   PR 	
Safonova, Ekaterina (2001)	Сафонова, Екатерина (2001)	LB2	RUS	49,98  	9   SB 	       	WDR    	1.45,52	9   SB 	       	       	
Vesnyanaya, Anna          	Весняная, Анна            	LB1	RUS	50,00  	10  PR 	2.47,12	8   PR 	1.47,64	10  PR 	       	       	
Semyonova, Darya          	Семёнова, Дарья           	LB1	RUS	53,10  	11     	2.55,10	10  PR 	1.53,00	11  SB 	       	       	
Karasyova, Viktoriya      	Карасёва, Виктория        	LB1	RUS	54,03  	12  PR 	       	WDR    	       	       	       	       	

Ladies - Junior C
Name                      	                          			500m   		1500m  		1000m  		3000m  		
                          	                          			15 Dec 		15 Dec 		16 Dec 		16 Dec 		
Sedunova, Sofya           	Седунова, Софья           	LC2	RUS	49,93  	1   TR 	2.41,80	1   TR 	1.43,94	1   TR 	5.39,28	1   TR 	
Tishkina, Dina            	Тишкина, Дина             	LC2	RUS	52,33  	2   PR 	3.19,00	6      	1.48,85	3   PR 	6.31,56	5   PR 	
Alenina, Mariya           	Аленина, Мария            	LC1	RUS	52,50  	3   PR 	2.47,40	2   PR 	2.00,81	5   PR 	6.01,29	2   PR 	
Mochan, Mishel            	Мочан, Мишель             	LC1	RUS	58,28  	4      	3.11,75	5   PR 	2.05,83	6   PR 	7.02,30	6   PR 	
MIkhajlenko, Svetlana     	Михайленко, Светлана      	LC1	RUS	1.03,50	5      	2.51,75	3      	1.47,40	2   PR 	6.07,91	3   PR 	
Frolova, Valeriya         	Фролова, Валерия          	LC1	RUS	1.05,26	6   PR 	       	DNS    	       	WDR    	       	       	
Kovalenko, Alina          	Коваленко, Алина          	LC2	RUS	1.06,00	7   SB 	       	DNS    	       	WDR    	       	       	
Safronova, Zarina         	Сафронова, Зарина         	LC1	RUS	       	WDR    	2.53,50	4   PR 	1.50,81	4   PR 	6.24,50	4   PR 	
Zlobina, Anastasiya       	Злобина, Анастасия        	LC1	RUS	       	WDR    	3.34,86	7   PR 	2.11,94	7   PR 	       	       	

Men - Junior B
Name                      	                          			500m   		3000m  		1500m  		5000m  		
                          	                          			15 Dec 		15 Dec 		16 Dec 		16 Dec 		
Vysoczkij, Vladimir       	Высоцкий, Владимир        	MB2	RUS	38,20  	1   TR 	4.16,87	1   TR 	1.57,23	1   TR 	7.22,65	1   TR 	
Skripnik, Egor            	Скрипник, Егор            	MB2	RUS	38,75  	2   PR 	4.26,27	4   PR 	2.00,50	2   PR 	8.01,05	4   PR 	
Sveshnikov, Vadim         	Свешников, Вадим          	MB1	RUS	39,23  	3   PR 	4.19,70	2   PR 	2.01,68	3   PR 	7.38,28	3   PR 	
Kononov, Semyon           	Кононов, Семён            	MB2	RUS	39,81  	4   PR 	4.24,13	3   PR 	2.04,36	4   PR 	7.37,25	2   PR 	
Vasilev, Maksim (2002)    	Васильев, Максим (2002)   	MB1	RUS	41,50  	5   PR 	4.38,92	5   PR 	2.09,66	5   SB 	8.01,27	5   PR 	
Sulimov, Vladislav        	Сулимов, Владислав        	MB2	RUS	42,65  	6   PR 	4.54,89	6   PR 	2.14,26	7   PR 	8.46,74	8   PR 	
Ikonnikov, Anton          	Иконников, Антон          	MB1	RUS	42,90  	7   PR 	4.56,40	7   PR 	2.13,77	6   PR 	8.31,57	6   PR 	
Shapovalov, Vladislav     	Шаповалов, Владислав      	MB1	RUS	44,70  	8   PR 	5.04,20	10  PR 	2.28,73	9   PR 	       	       	
Trofimovich, Igor         	Трофимович, Игорь         	MB1	RUS	45,60  	9   PR 	5.00,95	8   PR 	2.28,92	10  PR 	8.45,08	7   PR 	
Eremeev, Dmitrij          	Еремеев, Дмитрий          	MB1	RUS	46,40  	10     	5.03,30	9   PR 	2.22,66	8   PR 	9.29,18	9   PR 	
Chechenin, Andrej         	Чеченин, Андрей           	MB1	RUS	48,40  	11  PR 	5.21,46	11  PR 	2.37,91	11  PR 	9.36,28	10  PR 	
Popov, Dmitrij (2003)     	Попов, Дмитрий (2003)     	MB1	RUS	48,90  	12  PR 	6.00,11	12  PR 	       	WDR    	       	       	
Petrovecz, Sergej         	Петровец, Сергей          	MB1	RUS	1.04,90	13     	6.33,15	13  PR 	       	WDR    	       	       	

Men - Junior C
Name                      	                          			500m   		1000m  		1500m  		3000m  		
                          	                          			15 Dec 		15 Dec 		15 Dec 		15 Dec 		
Balashov, Denis           	Балашов, Денис            	MC2	RUS	39,20  	1   TR 	1.20,19	1   TR 	2.03,15	1   TR 	4.22,76	1   TR 	
Kachurin, Dmitrij         	Качурин, Дмитрий          	MC1	RUS	43,50  	2      	1.27,80	2   PR 	2.20,46	3   PR 	4.55,85	3   PR 	
Grinko, Andrej            	Гринько, Андрей           	MC2	RUS	45,42  	3   PR 	1.31,41	4   PR 	2.27,80	4   PR 	4.56,00	4   PR 	
Magomedov, Artyom         	Магомедов, Артём          	MC1	RUS	47,80  	4      	1.41,34	7   PR 	2.43,39	7   PR 	6.13,48	8   PR 	
Flyagin, Aleksandr        	Флягин, Александр         	MC2	RUS	48,74  	5   PR 	1.38,10	5   PR 	2.52,20	10  PR 	5.29,20	5   PR 	
Shlychkov, Arsenij        	Шлычков, Арсений          	MC2	RUS	49,40  	6   PR 	1.40,65	6   PR 	2.37,10	6   PR 	5.39,60	6   PR 	
Kalinin, Danil (2004)     	Калинин, Данил (2004)     	MC2	RUS	50,50  	7   PR 	1.45,30	8   PR 	2.34,74	5   PR 	6.13,32	7   PR 	
Salnikov, Vladislav       	Сальников, Владислав      	MC2	RUS	52,58  	8      	2.15,04	12  PR 	2.46,60	8   PR 	       	       	
Lyamin, Pavel             	Лямин, Павел              	MC1	RUS	53,63  	9      	1.48,15	9   PR 	3.01,84	11  PR 	6.35,60	9   PR 	
Gricyk, Vladimir          	Грицык, Владимир          	MC2	RUS	54,26  	10     	       	WDR    	2.51,22	9      	       	WDR    	
Dubinin, Ilya             	Дубинин, Илья             	MC2	RUS	54,50  	11     	       	WDR    	       	DNS    	       	WDR    	
Vrichan, Denis            	Вричан, Денис             	MC2	RUS	55,85  	12     	1.27,98	3   PR 	2.15,00	2   PR 	4.43,85	2   PR 	
Beloborodov, Semyon       	Белобородов, Семён        	MC1	RUS	57,20  	13  PR 	2.12,17	11     	       	WDR    	       	       	
Orlov, Yurij              	Орлов, Юрий               	MC1	RUS	1.06,07	14  PR 	2.32,90	13  PR 	3.44,85	12  PR 	       	       	
Lyamin, Vadim             	Лямин, Вадим              	MC1	RUS	1.06,70	15     	2.03,10	10  PR 	       	DNS    	7.11,37	10  PR 	
Unger, Viktor             	Унгер, Виктор             	MC2	RUS	       	WDR    	       	       	       	DNS    	       	       	

    
                

Native Language Names