Skoblikova Sports School Championships
Chelyabinsk (RUS)
27 - 28 December 2018

Ladies - Junior A
Name                       	                          			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                           	                          			27 Dec 		27 Dec 		28 Dec 		28 Dec 		
Bodunova, Kseniya          	Бодунова, Ксения          	LA1	RUS	44,31  	1      	2.15,00	1      	       	       	       	       	
Chebotar, Polina           	Чеботарь, Полина          	LA2	RUS	45,77  	2      	       	       	1.31,53	1      	       	       	
Milanich, Polina           	Миланич, Полина           	LA2	RUS	47,14  	3      	2.30,93	2      	       	DNS    	       	DNS    	
Karimova, Rozalina         	Каримова, Розалина        	LA1	RUS	47,40  	4      	2.31,25	3      	1.35,55	2      	5.26,16	1      	
Samorukova, Darya          	Саморукова, Дарья         	LA1	RUS	49,00  	5      	2.39,39	4      	1.38,96	3      	5.41,72	2      	
Kostenko, Milana           	Костенко, Милана          	LA2	RUS	       	DNS    	       	       	       	       	       	       	

Ladies - Junior B
Name                       	                          			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                           	                          			27 Dec 		27 Dec 		28 Dec 		28 Dec 		
Kolosova, Anastasiya       	Колосова, Анастасия       	LB2	RUS	44,93  	1      	2.24,86	4      	1.32,25	3      	5.07,97	2      	
Antropova, Ekaterina       	Антропова, Екатерина      	LB2	RUS	45,59  	2      	2.22,60	2   SB 	       	       	       	       	
Ashmarina, Svetlana        	Ашмарина, Светлана        	LB1	RUS	46,14  	3      	2.22,68	3      	1.31,93	2      	4.56,10	1      	
Bakirova, Yuliya           	Бакирова, Юлия            	LB1	RUS	46,40  	4      	2.27,28	5      	1.33,69	4   PR 	5.15,87	3      	
Lukina, Anastasiya         	Лукина, Анастасия         	LB2	RUS	48,98  	5   SB 	2.49,22	12     	1.47,66	10     	       	       	
Chavrikova, Elizaveta      	Чаврикова, Елизавета      	LB1	RUS	49,04  	6      	2.39,77	8   PR 	1.43,17	9   PR 	       	       	
Edidina, Viktoriya         	Едидина, Виктория         	LB1	RUS	49,22  	7      	2.40,46	9      	1.40,40	6      	5.50,35	6   PR 	
Glebova, Olesya            	Глебова, Олеся            	LB1	RUS	49,32  	8      	2.40,99	10     	1.42,71	7      	5.41,36	5   PR 	
Manujlova, Aleksandra      	Мануйлова, Александра     	LB1	RUS	49,47  	9      	2.30,25	6      	       	       	       	       	
Bulatova, Eva              	Булатова, Ева             	LB2	RUS	49,61  	10     	2.41,79	11  PR 	       	DNS    	       	       	
Shalgina, Valeriya         	Шалгина, Валерия          	LB1	RUS	51,30  	11     	2.38,60	7   PR 	1.43,07	8   PR 	5.40,64	4      	
Bezukladichnaya, Luiza     	Безукладичная, Луиза      	LB2	RUS	       	       	2.21,14	1      	1.33,95	5      	       	       	
Chashhina, Ekaterina       	Чащина, Екатерина         	LB1	RUS	       	       	       	       	1.27,55	1   PR 	       	       	
Koksharova, Regina         	Кокшарова, Регина         	LB1	RUS	       	       	       	       	       	DNS    	       	       	

Ladies - Junior C
Name                       	                          			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                           	                          			27 Dec 		27 Dec 		28 Dec 		28 Dec 		
Vlasova, Irina             	Власова, Ирина            	LC2	RUS	42,65  	1      	       	       	1.25,59	1      	       	       	
Kiseleva, Yana             	Киселева, Яна             	LYA	RUS	43,61  	2   PR 	2.22,01	2   PR 	1.29,30	4      	5.03,01	3   PR 	
Archugova, Ekaterina       	Арчугова, Екатерина       	LC1	RUS	44,05  	3   PR 	2.18,95	1      	1.28,65	3      	4.50,89	2      	
Bukina, Veronika           	Букина, Вероника          	LC1	RUS	44,48  	4   PR 	2.25,91	4      	1.32,55	7      	5.19,68	5      	
Andreeva, Polina (2004)    	Андреева, Полина (2004)   	LC1	RUS	45,10  	5      	2.25,09	3      	1.32,02	6      	5.15,22	4      	
Khoroshenina, Olga         	Хорошенина, Ольга         	LC2	RUS	46,42  	6      	2.27,96	5      	1.34,24	9      	5.23,69	6      	
Demina, Kristina           	Демина, Кристина          	LC1	RUS	46,64  	7   PR 	2.38,91	10     	1.41,82	14     	       	       	
Kovalenko, Karina          	Коваленко, Карина         	LC1	KAZ	47,17  	8      	2.32,86	6      	1.37,00	10     	5.30,10	8      	
Shvecz, Anastasiya         	Швец, Анастасия           	LC2	KAZ	47,30  	9      	2.33,45	7      	1.37,85	12     	5.34,43	9      	
Shabunina, Miraslavna      	Шабунина, Мираславна      	LC2	RUS	48,03  	10     	2.37,45	8      	1.38,24	13     	5.44,96	10     	
Patrusheva, Anastasiya     	Патрушева, Анастасия      	LC2	RUS	48,62  	11     	2.41,73	12     	1.37,60	11  PR 	       	WDR    	
Bedrina, Viktoriya         	Бедрина, Виктория         	LC1	RUS	49,92  	12     	       	       	1.48,62	18     	       	       	
Disenko, Mariya            	Дисенко, Мария            	LC1	RUS	49,96  	13     	2.43,84	13  PR 	1.44,64	15     	       	DNS    	
Sinicyna, Svetlana         	Синицына, Светлана        	LC1	RUS	50,98  	14     	2.53,38	14  PR 	1.47,67	17     	       	       	
Chegurova, Kristina        	Чегурова, Кристина        	LC1	RUS	51,41  	15     	3.02,71	17     	1.47,47	16     	6.12,75	11     	
Ryzhkova, Darya            	Рыжкова, Дарья            	LC1	RUS	52,64  	16     	2.55,82	16  PR 	1.51,64	20     	6.15,50	12  PR 	
Bulatova, Arina            	Булатова, Арина           	LC1	RUS	53,78  	17     	2.54,82	15  PR 	1.50,60	19  PR 	       	       	
Bajmagambetova, Alina      	Баймагамбетова, Алина     	LC2	RUS	55,54  	18     	       	       	       	DNS    	       	       	
Erkovich, Irina            	Еркович, Ирина            	L?	RUS	59,10  	19  PR 	       	       	2.07,87	21     	       	       	
Vinogradova, Darya         	Виноградова, Дарья        	LYC	RUS	       	DNS    	       	DNS    	2.10,70	22     	       	       	
Romashhenko, Kseniya       	Ромащенко, Ксения         	LC1	RUS	       	DNS    	       	DNS    	       	       	       	       	
Galeeva, Anastasiya (2005) 	Галеева, Анастасия (2005) 	LC1	RUS	       	DNS    	       	DNS    	1.33,04	8   PR 	5.26,37	7      	
Melenteva, Margarita       	Мелентьева, Маргарита     	LYA	RUS	       	       	2.37,50	9   PR 	       	       	       	       	
Gaibova, Yana              	Гаибова, Яна              	LYA	RUS	       	       	2.41,20	11  PR 	       	       	       	       	
Pervushina, Vladislava     	Первушина, Владислава     	LC2	RUS	       	       	       	       	1.26,95	2      	       	       	
Morozova, Anastasiya       	Морозова, Анастасия       	LC1	RUS	       	       	       	       	1.29,35	5      	4.50,69	1      	

Ladies - Out of Competition
Name                       	                          			1500m  		1000m  		
                           	                          			27 Dec 		28 Dec 		
Antonova, Anastasiya (1999)	Антонова, Анастасия (1999)	LN1	RUS	2.14,80	1      	1.30,08	1      	
Antoshhuk, Varvara         	Антощук, Варвара          	LN2	RUS	2.32,79	2      	1.39,31	2   SB 	

Men - Junior A
Name                       	                          			500m 		3000m  		
                           	                          			27 Dec 		27 Dec 		
Romanov, Anatolij          	Романов, Анатолий         	MA2	RUS	43,58  	1      	5.01,43	1   SB 	
Dryagin, Kirill            	Дрягин, Кирилл            	MA2	RUS	58,15  	2      	       	       	

Men - Junior B
Name                       	                          			500m 		3000m  		1500m  		5000m  		
                           	                          			27 Dec 		27 Dec 		28 Dec 		28 Dec 		
Tumanov, Matvej            	Туманов, Матвей           	MB2	RUS	38,57  	1      	       	       	       	       	       	       	
Shageev, Filipp            	Шагеев, Филипп            	MB2	RUS	38,74  	2      	       	DNF    	2.00,87	1      	       	       	
Polishhuk, Semen           	Полищук, Семен            	MB2	RUS	39,37  	3      	4.38,73	3      	2.02,77	3   PR 	       	       	
Prazdnichnykh, Grigorij    	Праздничных, Григорий     	MB1	RUS	39,84  	4      	4.48,15	5      	2.10,03	6      	       	       	
Strelecz, Aleksandr        	Стрелец, Александр        	MB2	RUS	39,86  	5      	4.35,75	2      	2.07,59	5      	8.14,29	1      	
Gizatullin, Emir           	Гизатуллин, Эмир          	MB2	RUS	40,10  	6      	4.35,29	1      	2.04,57	4      	       	DNS    	
Zenin, Vladimir            	Зенин, Владимир           	MB2	RUS	40,37  	7      	4.59,44	8      	2.13,37	8      	       	DNS    	
Krasilnik, Vladimir        	Красильник, Владимир      	MB1	RUS	41,12  	8      	4.47,53	4      	       	       	       	       	
Klykov, Vladislav          	Клыков, Владислав         	MB1	RUS	42,14  	9      	5.21,90	11     	2.20,53	11     	       	       	
Pitolin, Maksim            	Питолин, Максим           	MB1	RUS	43,49  	10  PR 	5.09,45	10  PR 	2.21,82	13  PR 	       	       	
Panov, Stepan              	Панов, Степан             	MB2	RUS	44,04  	11     	       	       	2.25,96	17  PR 	       	       	
Khudajberdin, Aleksandr    	Худайбердин, Александр    	MB2	RUS	44,76  	12  PR 	5.32,99	13  PR 	2.25,92	16  PR 	       	       	
Sokolkin, Matvej           	Соколкин, Матвей          	MB2	RUS	44,85  	13     	5.30,47	12  PR 	2.33,85	18     	       	       	
Korchagin, Elkhan          	Корчагин, Эльхан          	MB1	RUS	45,74  	14     	4.57,65	7   PR 	2.23,20	14  PR 	8.31,00	3      	
Sukhanov, Georgij          	Суханов, Георгий          	MB1	RUS	48,71  	15  PR 	6.00,14	14  PR 	2.44,85	19  PR 	       	       	
Voloczkov, Aleksandr       	Волоцков, Александр       	MB1	RUS	49,53  	16     	5.02,71	9   PR 	2.21,05	12  PR 	       	       	
Abramov, Ilya              	Абрамов, Илья             	MB1	RUS	       	       	4.50,29	6      	2.18,23	10     	8.29,00	2      	
Bodrov, Igor               	Бодров, Игорь             	MB2	RUS	       	       	       	       	2.01,42	2      	       	       	
Roshhin, Andrej            	Рощин, Андрей             	MB1	RUS	       	       	       	       	2.12,15	7      	       	       	
Plekhanov, Albert          	Плеханов, Альберт         	MB1	RUS	       	       	       	       	2.14,14	9      	       	       	
Milyutin, Andrej (2002)    	Милютин, Андрей (2002)    	MB1	RUS	       	       	       	       	2.23,95	15     	       	       	
Shmonin, Gleb              	Шмонин, Глеб              	MB1	RUS	       	       	       	       	       	DNS    	       	       	
Chashhin, Aleksandr        	Чащин, Александр          	MB2	RUS	       	       	       	       	       	DNF    	       	       	

Men - Junior C
Name                       	                          			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                           	                          			27 Dec 		27 Dec 		28 Dec 		28 Dec 		
Nalivajko, Sergej          	Наливайко, Сергей         	MC2	RUS	39,50  	1   PR 	2.07,19	2      	1.19,84	1      	4.40,53	4      	
Zenin, Andrej              	Зенин, Андрей             	MC2	RUS	39,67  	2      	2.07,11	1      	1.20,83	2      	       	       	
Konkov, Vitalij            	Коньков, Виталий          	MC2	RUS	40,10  	3      	2.12,90	5      	1.25,15	8      	       	DNS    	
Kovalenko, Vladislav       	Коваленко, Владислав      	MC2	KAZ	40,47  	4      	2.08,72	4      	1.22,35	3      	4.39,52	3      	
Artebyakin, Vladimir       	Артебякин, Владимир       	MC2	RUS	40,94  	5      	2.13,59	6      	1.22,93	4   PR 	4.47,80	5      	
Yagofarov, Arsen           	Ягофаров, Арсен           	MC2	RUS	41,38  	6   PR 	2.08,31	3      	1.25,04	7      	4.35,95	2      	
Nastyushkin, Maksim        	Настюшкин, Максим         	MC2	RUS	41,40  	7      	2.15,97	9      	1.23,30	5   PR 	       	       	
Dinislamov, Danil          	Динисламов, Данил         	MC1	RUS	41,51  	8   PR 	2.16,27	10  PR 	1.27,08	9      	4.59,10	7   PR 	
Sheptunov, Artem           	Шептунов, Артем           	MC2	RUS	41,93  	9      	2.14,68	7      	       	       	       	       	
Vejnberg, Dmitrij          	Вейнберг, Дмитрий         	MC2	RUS	41,97  	10     	       	       	       	       	       	       	
Sizov, Konstantin          	Сизов, Константин         	MC1	RUS	42,40  	11     	2.15,23	8      	1.27,64	10     	       	       	
Borodulin, Sergej          	Бородулин, Сергей         	MC1	RUS	42,56  	12     	2.28,80	14     	1.24,30	6      	4.35,88	1   PR 	
Rogulin, Kirill            	Рогулин, Кирилл           	MC2	RUS	43,14  	13     	2.18,31	13     	1.28,05	12     	4.59,60	8   PR 	
Gavrilov, Mikhail          	Гаврилов, Михаил          	MC2	RUS	43,19  	14  PR 	2.16,50	11     	1.28,04	11     	4.50,19	6      	
Kuzenkov, Vyacheslav       	Кузенков, Вячеслав        	MC2	RUS	43,21  	15     	2.18,28	12  PR 	1.29,80	13     	5.02,36	9      	
Milyaev, Kirill (2003)     	Миляев, Кирилл (2003)     	MC2	RUS	43,21  	15     	       	DNF    	1.31,66	14  PR 	       	       	
Balanov, Ivan              	Баланов, Иван             	MC1	RUS	45,03  	17     	2.29,74	16     	1.33,86	15     	5.09,80	11  PR 	
Bauer, Danil               	Бауэр, Данил              	MC1	RUS	45,23  	18     	2.28,99	15  PR 	1.36,03	16     	5.34,60	12  PR 	
Kostyuk, Aleksandr         	Костюк, Александр         	MYA	RUS	47,35  	19     	2.30,49	17  PR 	1.36,86	17     	5.07,53	10  PR 	
Malyshev, Konstantin       	Малышев, Константин       	MC1	RUS	48,07  	20  PR 	2.39,65	18  PR 	1.42,20	18     	       	       	

Men - Out of Competition
Name                       	                          			1500m  		
                           	                          			28 Dec 		
Romanov, Anatolij          	Романов, Анатолий         	MA2	RUS	2.17,47	1      	

    
                

Native Language Names