Murom District Cup
Murom (RUS)
19 - 20 January 2019

Ladies - Junior A
Name                       	                          			500m 		100m 		1000m  		
                           	                          			19 Jan 		19 Jan 		20 Jan 		
Dubakina, Mariya           	Дубакина, Мария           	LA1	RUS	49,75  	1      	12,06  	1   SB 	1.41,72	1   SB 	
Kuzneczova, Tatyana        	Кузнецова, Татьяна        	LB1	RUS	58,37  	2   SB 	13,71  	2   SB 	2.10,06	2   SB 	

Ladies - Junior B
Name                       	                          			500m 		100m 		1000m  		
                           	                          			19 Jan 		19 Jan 		20 Jan 		
Komolova, Karina           	Комолова, Карина          	LB1	RUS	48,42  	1      	       	       	1.42,42	1      	
Fadeeva, Anastasiya        	Фадеева, Анастасия        	LB2	RUS	50,06  	2      	11,86  	1   SB 	1.43,56	2      	
Barysheva, Anna            	Барышева, Анна            	LB2	RUS	50,19  	3      	12,17  	3   SB 	       	       	
Antonova, Anastasiya (2003)	Антонова, Анастасия (2003)	LB1	RUS	       	       	12,00  	2   SB 	2.03,74	3   PR 	

Ladies - Junior C
Name                       	                          			500m 		100m 		1000m  		
                           	                          			19 Jan 		19 Jan 		20 Jan 		
Beregovenko, Milena        	Береговенко, Милена       	LC2	RUS	44,97  	1      	11,56  	1   SB 	       	       	
Nesterova, Nadezhda        	Нестерова, Надежда        	LC2	RUS	47,80  	2      	       	       	       	       	
Frolova, Olesya            	Фролова, Олеся            	LC1	RUS	49,87  	3      	       	       	1.41,84	1   PR 	
Katkova, Nataliya          	Каткова, Наталия          	L?	RUS	       	       	11,60  	2   SB 	       	       	
Parshina, Polina           	Паршина, Полина           	LC2	RUS	       	       	11,88  	3   SB 	1.52,65	2      	
Lapshinova, Anastasiya     	Лапшинова, Анастасия      	LC1	RUS	       	       	       	       	1.54,69	3   PR 	

Ladies - Junior D
Name                       	                          			500m 		100m 		1000m  		
                           	                          			19 Jan 		19 Jan 		20 Jan 		
Katkova, Angelina          	Каткова, Ангелина         	LYA	RUS	52,64  	1      	12,17  	3   SB 	       	       	
Zharczova, Elizaveta       	Жарцова, Елизавета        	LYA	RUS	53,85  	2      	12,07  	2   SB 	       	       	
Bikmetova, Yuliya          	Бикметова, Юлия           	LYA	RUS	55,80  	3      	       	       	1.57,89	2      	
Khirina, Anastasiya        	Хирина, Анастасия         	LYA	RUS	       	       	11,80  	1   SB 	1.51,73	1      	
Yaranova, Alisa            	Яранова, Алиса            	LYB	RUS	       	       	       	       	2.05,68	3      	

Ladies - Junior E
Name                       	                          			100m 		300m 		
                           	                          			19 Jan 		19 Jan 		
Gryaznova, Polina          	Грязнова, Полина          	LYC	RUS	13,05  	1      	34,80  	1      	
Poroshok, Alyona           	Порошок, Алёна            	LYD	RUS	13,31  	2   SB 	       	       	
Dmitrieva, Varvara         	Дмитриева, Варвара        	LYE	RUS	14,01  	3   SB 	39,54  	2      	
Novikova, Yuliya           	Новикова, Юлия            	LYC	RUS	       	       	40,06  	3      	

Men - Junior B
Name                       	                          			500m 		100m 		1000m  		
                           	                          			19 Jan 		19 Jan 		20 Jan 		
Kiselev, Denis (2002)      	Киселев, Денис (2002)     	MB2	RUS	40,50  	1      	10,27  	1   SB 	       	       	
Koryaev, Pavel             	Коряев, Павел             	MB1	RUS	43,88  	2      	11,39  	3   SB 	       	       	
Goryachev, Daniil          	Горячев, Даниил           	MB1	RUS	45,06  	3      	11,02  	2   SB 	1.31,90	1      	

Men - Junior C
Name                       	                          			500m 		100m 		1000m  		
                           	                          			19 Jan 		19 Jan 		20 Jan 		
Leshkevich, Egor           	Лешкевич, Егор            	MC2	RUS	43,22  	1      	10,93  	1   SB 	       	       	
Razin, Ivan                	Разин, Иван               	MC2	RUS	45,36  	2      	11,21  	3   SB 	1.31,26	1      	
Dubakin, Ilya              	Дубакин, Илья             	MC1	RUS	45,64  	3      	10,99  	2   SB 	1.32,80	2      	
Alyakrinskij, Dmitrij      	Алякринский, Дмитрий      	MC1	RUS	       	       	       	       	1.43,11	3      	

Men - Junior D
Name                       	                          			500m 		100m 		1000m  		
                           	                          			19 Jan 		19 Jan 		20 Jan 		
Patronov, Nikita           	Патронов, Никита          	MYA	RUS	47,18  	1      	11,74  	2   SB 	1.34,54	1      	
Magomedov, Amin            	Магомедов, Амин           	MYA	RUS	47,70  	2   PR 	10,67  	1   SB 	1.40,04	2   PR 	
Kalinin, Daniil (2)        	Калинин, Даниил (2)       	M?	RUS	53,50  	3      	       	       	       	       	
Kazakov, Maksim            	Казаков, Максим           	MYA	RUS	       	       	11,84  	3   SB 	       	       	
Eremeev, Ivan              	Еремеев, Иван             	MYB	RUS	       	       	       	       	2.05,25	3      	

Men - Junior E
Name                       	                          			100m 		300m 		
                           	                          			19 Jan 		19 Jan 		
Chvanov, Ivan              	Чванов, Иван              	MYD	RUS	12,70  	1      	34,79  	1      	
Ermakov, Stepan            	Ермаков, Степан           	MYC	RUS	13,04  	2   SB 	37,30  	2      	
Lisov, Vladislav           	Лисов, Владислав          	M?	RUS	13,17  	3   SB 	       	       	
Evgrafov, Aleksandr        	Евграфов, Александр       	MYD	RUS	       	       	38,01  	3      	

    
                

Native Language Names