Nizhny Novgorod Open Championships
Открытый Чемпионат и Первенство Нижнего Новгорода
Nizhny Novgorod (RUS)
23 - 24 November 2019

Ladies
Name                      	                          			500m   		500m   		
                          	                          			23 Nov 		24 Nov 		
Ulyanycheva, Galina       	Ульянычева, Галина        	L75	RUS	1.16,64	1   SB 	1.17,45	2      	
Zharnakova, Yuliya        	Жарнакова, Юлия           	LA1	RUS	       	       	46,66  	1   SB 	

Ladies - Junior B
Name                      	                          			500m 		1500m  		500m 		1000m  		
                          	                          			23 Nov 		23 Nov 		24 Nov 		24 Nov 		
Salnikova, Irina          	Сальникова, Ирина         	LB1	RUS	44,36  	1      	2.25,73	1      	43,97  	1      	1.31,39	1      	
Trokhina, Olga            	Трохина, Ольга            	LB1	RUS	45,55  	2      	2.28,54	2      	44,75  	2      	1.34,16	2      	

Ladies - Junior C
Name                      	                          			500m   		1500m  		500m   		1000m  		
                          	                          			23 Nov 		23 Nov 		24 Nov 		24 Nov 		
Shiryaeva, Mariya         	Ширяева, Мария            	LC2	RUS	45,94  	1      	2.32,27	3      	46,24  	1      	1.35,23	2      	
Kazakova, Ekaterina (2005)	Казакова, Екатерина (2005)	LC2	RUS	46,63  	2      	2.25,97	1      	1.14,70	6      	1.33,02	1      	
Frolova, Olesya           	Фролова, Олеся            	LC2	RUS	47,67  	3      	2.30,82	2   PR 	48,44  	2      	1.40,33	3      	
Katkova, Angelina         	Каткова, Ангелина         	LC1	RUS	51,83  	4   SB 	       	       	50,97  	3   SB 	1.50,45	4   SB 	
Trostina, Darya           	Тростина, Дарья           	L?	RUS	53,00  	5   PR 	3.03,70	4   PR 	       	       	       	       	
Smirnova, Lika            	Смирнова, Лика            	L?	RUS	58,26  	6   PR 	       	       	58,80  	4      	       	       	
Baranova, Anastasiya      	Баранова, Анастасия       	L?	RUS	1.00,90	7   PR 	       	       	59,54  	5   PR 	2.10,00	5   SB 	

Ladies - Junior D
Name                      	                          			500m 		1000m  		500m   		1000m  		
                          	                          			23 Nov 		23 Nov 		24 Nov 		24 Nov 		
Margolina, Olga           	Марголина, Ольга          	LYA	RUS	47,12  	1      	1.40,80	1   PR 	47,70  	1      	1.40,29	1   PR 	
Prygunova, Viktoriya      	Прыгунова, Виктория       	LYB	RUS	50,80  	2   PR 	1.49,40	3   PR 	1.03,70	8      	1.48,82	3   PR 	
Koshkina, Evgeniya        	Кошкина, Евгения          	LYA	RUS	52,44  	3      	1.51,07	5   PR 	52,20  	2      	1.52,57	5      	
Trostina, Alina           	Тростина, Алина           	LYA	RUS	52,97  	4   PR 	1.53,86	6   PR 	52,92  	5   PR 	1.56,40	6      	
Skvorczova, Anastasiya    	Скворцова, Анастасия      	LYA	RUS	53,00  	5      	1.48,42	2   PR 	52,55  	3      	1.48,34	2   PR 	
Gryaznova, Polina         	Грязнова, Полина          	LYB	RUS	53,07  	6   PR 	1.50,10	4   PR 	52,77  	4   PR 	1.49,26	4   PR 	
Madaminova, Asiya         	Мадаминова, Асия          	LYA	RUS	53,95  	7      	2.00,89	7   SB 	54,43  	6      	1.58,27	7   SB 	
Pavlova, Valeriya         	Павлова, Валерия          	L?	RUS	59,34  	8   PR 	2.06,92	8   PR 	58,02  	7   PR 	2.01,26	8   PR 	

Ladies - Junior E/F
Name                      	                          			100m 		300m 		500m   		
                          	                          			23 Nov 		23 Nov 		24 Nov 		
Kharitonova, Alena        	Харитонова, Алена         	LYD	RUS	13,45  	1   SB 	39,92  	4   SB 	1.04,43	2   PR 	
Plotnikova, Anastasiya    	Плотникова, Анастасия     	L?	RUS	14,07  	2   SB 	37,29  	1   SB 	1.02,95	1   PR 	
Muraveva, Elizaveta       	Муравьева, Елизавета      	L?	RUS	14,10  	3   SB 	39,66  	3   SB 	1.06,15	3   PR 	
Sedova, Elizaveta         	Седова, Елизавета         	L?	RUS	14,30  	4   SB 	39,64  	2   SB 	1.14,16	5   PR 	
Nikolskaya, Olga          	Никольская, Ольга         	LYE	RUS	14,86  	5   SB 	40,74  	5   SB 	1.08,63	4   PR 	
Khokhlova, Alisa          	Хохлова, Алиса            	LYC	RUS	15,54  	6   SB 	47,14  	6   SB 	       	DNS    	
Chebotareva, Varvara      	Чеботарева, Варвара       	L?	RUS	16,08  	7   SB 	       	       	       	       	
Pavlova, Margarita        	Павлова, Маргарита        	L?	RUS	16,73  	8   SB 	       	       	       	       	
Zemskova, Kristina        	Земскова, Кристина        	L?	RUS	18,07  	9   SB 	       	       	       	       	

Men
Name                      	                          			500m   		1500m  		500m 		1000m  		
                          	                          			23 Nov 		23 Nov 		24 Nov 		24 Nov 		
Klyukin, Sergej           	Клюкин, Сергей            	MA1	RUS	41,50  	1      	2.15,90	2      	41,10  	1      	1.25,58	2      	
Fedotov, Dmitrij (2001)   	Федотов, Дмитрий (2001)   	MA1	RUS	41,58  	2      	2.09,69	1      	41,73  	2      	1.22,13	1      	
Khrushhev, Dmitrij        	Хрущев, Дмитрий           	M40	RUS	44,92  	3   SB 	2.32,05	5   SB 	       	       	       	       	
Bochkarev, Sergej         	Бочкарев, Сергей          	M35	RUS	44,97  	4   SB 	2.21,68	4   SB 	43,60  	4   PR 	1.30,93	4   SB 	
Gulin, Yurij              	Гулин, Юрий               	M60	RUS	54,67  	5   SB 	2.47,64	7   SB 	       	       	       	       	
Sharov, Anton             	Шаров, Антон              	MSA	RUS	1.07,42	6   SB 	2.21,36	3   SB 	43,48  	3   SB 	1.28,11	3   SB 	
Vorobev, Vladimir (1954)  	Воробьев, Владимир (1954) 	M65	RUS	       	       	2.38,29	6   SB 	       	       	1.40,64	5   SB 	
Zemskov, Aleksandr        	Земсков, Александр        	M35	RUS	       	       	       	       	45,15  	5   SB 	       	       	
Svistukhin, Roman         	Свистухин, Роман          	M45	RUS	       	       	       	       	46,77  	6   SB 	       	       	

Men - Junior B
Name                      	                          			500m 		1500m  		500m 		1000m  		
                          	                          			23 Nov 		23 Nov 		24 Nov 		24 Nov 		
Rudoj, Ilya               	Рудой, Илья               	MB1	RUS	42,16  	1      	2.23,86	3      	42,17  	1      	1.28,07	3      	
Antonov, Nikolaj          	Антонов, Николай          	MB1	RUS	42,54  	2      	2.19,40	2      	42,38  	3      	1.26,55	2      	
Pokryshechnikov, Egor     	Покрышечников, Егор       	MB1	RUS	42,65  	3      	2.15,75	1      	42,23  	2      	1.25,77	1      	
Frolov, Evgenij           	Фролов, Евгений           	MB2	RUS	42,83  	4   SB 	2.26,89	4   SB 	43,02  	4      	1.30,92	4   SB 	
Volgin, Pavel             	Волгин, Павел             	MB1	RUS	44,93  	5   PR 	       	       	45,43  	5      	       	       	
Salnov, Aleksej           	Сальнов, Алексей          	MB1	RUS	51,45  	6   PR 	       	       	49,76  	6   PR 	       	       	
Mishin, Sergej            	Мишин, Сергей             	M?	RUS	52,60  	7   SB 	2.55,16	5   PR 	52,70  	7      	1.54,23	5   SB 	

Men - Junior C
Name                      	                          			500m 		1500m  		500m   		1000m  		
                          	                          			23 Nov 		23 Nov 		24 Nov 		24 Nov 		
Morozov, Denis            	Морозов, Денис            	MC2	RUS	42,45  	1      	2.16,89	1      	42,02  	1      	1.26,11	1      	
Chuprunov, Nikita         	Чупрунов, Никита          	MC2	RUS	44,76  	2      	2.22,43	2      	43,57  	2      	1.31,11	2      	
Seliverstov, Egor         	Селиверстов, Егор         	MC1	RUS	45,64  	3      	2.32,82	5      	46,10  	4      	1.34,98	4      	
Kurlykov, Denis           	Курлыков, Денис           	MC2	RUS	45,94  	4      	2.29,20	3      	1.01,72	14     	1.34,70	3      	
Magomedov, Amin           	Магомедов, Амин           	MC1	RUS	46,32  	5   PR 	2.32,50	4   PR 	44,97  	3   PR 	1.35,20	5   PR 	
Presnyakov, Roman         	Пресняков, Роман          	MC1	RUS	47,02  	6      	2.34,93	6      	46,74  	5      	1.37,77	6      	
Penkin, Timur             	Пенкин, Тимур             	MC2	RUS	47,27  	7      	2.38,70	8      	47,29  	6      	1.39,42	7      	
Bilaliev, Ajnaz           	Билалиев, Айназ           	MC1	RUS	50,32  	8      	2.44,82	9      	50,03  	8      	1.48,02	9      	
Uzokin, Nikita            	Узокин, Никита            	MC2	RUS	50,56  	9   SB 	2.37,58	7   PR 	49,45  	7   SB 	1.41,86	8   PR 	
Bilaliev, Ajnur           	Билалиев, Айнур           	MC1	RUS	50,89  	10     	2.44,83	10  PR 	50,67  	9      	1.49,63	10     	
Telnov, Artem             	Тельнов, Артем            	M?	RUS	53,11  	11     	2.53,70	11     	52,59  	11     	1.51,00	11  SB 	
Tabatchenko, Vladimir     	Табатченко, Владимир      	M?	RUS	54,20  	12  PR 	2.59,35	12  PR 	       	DQ     	1.57,95	12  PR 	
Shlykov, Mikhail          	Шлыков, Михаил            	M?	RUS	54,48  	13     	3.10,37	13  PR 	52,51  	10     	2.03,86	13     	
Plotnikov, Nikita (3)     	Плотников, Никита (3)     	M?	RUS	56,73  	14  PR 	       	       	54,98  	12  PR 	2.07,48	14     	
Frolov, Aleksandr         	Фролов, Александр         	MC1	RUS	58,98  	15  PR 	       	       	1.00,60	13     	       	       	

Men - Junior D
Name                      	                          			500m   		1000m  		500m   		1000m  		
                          	                          			23 Nov 		23 Nov 		24 Nov 		24 Nov 		
Mikhajlyukov, Evgenij     	Михайлюков, Евгений       	M?	RUS	1.00,18	1   PR 	2.02,70	2   PR 	1.08,04	2      	2.00,51	2   PR 	
Guryanov, Nikita          	Гурьянов, Никита          	MYB	RUS	1.17,64	2   SB 	       	       	1.11,05	3   PR 	       	       	
Akhmetzyanov, Islam       	Ахметзянов, Ислам         	M?	RUS	       	DNS    	       	       	       	       	       	       	
Pavlenkov, Vladimir       	Павленков, Владимир       	MYB	RUS	       	DQ     	2.02,50	1   PR 	57,26  	1   PR 	1.59,86	1   PR 	

Men - Junior E/F
Name                      	                          			100m 		300m   		500m   		
                          	                          			23 Nov 		23 Nov 		24 Nov 		
Evgrafov, Aleksandr       	Евграфов, Александр       	MYC	RUS	12,70  	1   SB 	34,00  	1   SB 	56,86  	1   PR 	
Rogov, Yaroslav           	Рогов, Ярослав            	M?	RUS	13,73  	2   SB 	37,76  	2   SB 	1.04,16	2   PR 	
Kokurin, Dmitrij          	Кокурин, Дмитрий          	M?	RUS	14,02  	3   SB 	40,64  	3   SB 	       	       	
Vlasov, Roman             	Власов, Роман             	M?	RUS	14,67  	4   SB 	51,57  	7   SB 	1.17,51	4   PR 	
Ryabov, Denis             	Рябов, Денис              	MYD	RUS	14,86  	5   SB 	43,13  	5   SB 	       	       	
Malykin, Daniel           	Малыкин, Даниэль          	MYD	RUS	15,00  	6   SB 	41,80  	4   SB 	1.08,47	3   PR 	
Abramov, Ostap            	Абрамов, Остап            	MYE	RUS	16,08  	7   SB 	44,39  	6   SB 	       	       	
Volgin, Aleksej           	Волгин, Алексей           	M?	RUS	16,30  	8   SB 	       	       	       	       	
Karamlin, Aleksandr       	Карамлин, Александр       	M?	RUS	17,23  	9   SB 	1.09,40	9   SB 	       	       	
Zabegalov, Nikolaj        	Забегалов, Николай        	MYD	RUS	17,29  	10  SB 	       	       	       	       	
Olbutov, Denis            	Олбутов, Денис            	M?	RUS	21,82  	11  SB 	1.08,42	8   SB 	       	       	

    
                

Native Language Names