Vereinswettkampf
Dresden (GER)
12 February 2020

Ladies
Name                   			500m   		1000m  		100m 		200m 		200m 		300m 		
Sommer, Alicia         	LC2	GER	46,88  	1      	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	
Günther, Rosanna       	LC2	GER	47,39  	2      	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	
Ziegler, Viktoria      	LYA	GER	54,47  	3      	       	       	       	       	       	       	       	       	32,23  	8      	
Blümel, Florentine     	LYC	GER	1.00,14	4      	       	       	       	       	25,40  	3      	       	       	       	       	
Schlörb, Josephine     	LB1	GER	       	       	1.31,25	1      	       	       	       	       	       	       	       	       	
Herberger, Ella        	LB2	GER	       	       	1.32,10	2      	       	       	       	       	       	       	       	       	
Mühle, Magdalena       	LB2	GER	       	       	1.34,07	3      	       	       	       	       	       	       	       	       	
Schneider, Jasmin      	LYE	GER	       	       	       	       	15,37  	1   SB 	28,21  	6      	       	       	       	       	
Müller, Vivien         	LYE	GER	       	       	       	       	16,22  	2   SB 	32,89  	8   SB 	       	       	       	       	
Braun, Tamara          	LYE	GER	       	       	       	       	16,40  	3      	30,42  	7   SB 	       	       	       	       	
Buschendorf, Lana Erika	L?	GER	       	       	       	       	16,43  	4   SB 	34,87  	9      	       	       	       	       	
Tuchscherer, Claire    	LYC	GER	       	       	       	       	       	       	23,36  	1      	       	       	       	       	
Krompaß, Hannah        	LYD	GER	       	       	       	       	       	       	24,22  	2   SB 	       	       	34,50  	10  SB 	
Mittag, Lilli Malin    	LYD	GER	       	       	       	       	       	       	26,10  	4      	       	       	37,28  	11     	
Berndt, Lotte          	LYD	GER	       	       	       	       	       	       	26,72  	5      	34,42  	1      	       	       	
Erler, Emma Helene     	LC2	GER	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	28,85  	1      	
Poddubnaia, Lina       	LC1	GER	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	28,86  	2   SB 	
Gey, Vanessa           	LYA	GER	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	29,26  	3      	
König, Sarah           	LC1	GER	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	29,48  	4      	
Fuhrmann, Mara         	LYA	GER	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	29,64  	5      	
Peschke, Lilly         	LYB	GER	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	30,45  	6      	
Henkel, Sahra Michelle 	LYB	GER	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	31,15  	7      	
Trapp, Johanna         	LYB	GER	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	32,25  	9      	

Men
Name                   			500m   		1000m  		100m 		200m 		200m 		300m 		
Hell, Konstantin       	MC2	GER	42,10  	1      	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	
Mittag, Carlos         	MYA	GER	47,66  	2      	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	
Jaskolka, Karol        	MYB	GER	52,20  	3      	       	       	       	       	       	       	       	       	31,92  	6      	
Baum, Valentin         	MYB	GER	55,55  	4      	       	       	       	       	       	       	       	       	32,88  	7      	
Büttner, Bruno         	MYB	GER	55,78  	5      	       	       	       	       	       	       	       	       	34,33  	9      	
Schenk, Lando          	MYC	GER	57,38  	6      	       	       	       	       	23,88  	2      	       	       	       	       	
Kobuch, Jonas Leon     	MYC	GER	58,62  	7      	       	       	       	       	25,00  	4      	       	       	       	       	
Tsyupiy, Nick          	MYC	GER	1.02,59	8      	       	       	       	       	24,86  	3      	       	       	       	       	
Ernst, Jasper Frederik 	MYB	GER	1.09,36	9      	       	       	       	       	       	       	       	       	33,52  	8      	
Udin, Azhar            	MA1	GER	       	       	1.23,08	1      	       	       	       	       	       	       	       	       	
Mittag, Magnus         	MB1	GER	       	       	1.24,03	2      	       	       	       	       	       	       	       	       	
Mysliwczyk, Finley     	MYF	GER	       	       	       	       	15,40  	1      	35,48  	9      	       	       	       	       	
Morgenstern, Julius    	MYD	GER	       	       	       	       	15,89  	2      	30,88  	7   SB 	       	       	       	       	
Schumann, Jonas        	MYE	GER	       	       	       	       	16,19  	3      	31,30  	8   SB 	       	       	       	       	
Kobuch, Niklas         	MYE	GER	       	       	       	       	16,30  	4      	29,94  	6      	       	       	       	       	
Engst, Levente         	MYC	GER	       	       	       	       	       	       	22,97  	1      	       	       	       	       	
Trodler, Frederik      	MYD	GER	       	       	       	       	       	       	25,64  	5   SB 	25,83  	1      	       	       	
Schlörb, Tobias        	MC1	GER	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	26,27  	1      	
Nguyen, Tomy           	MC1	GER	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	26,32  	2   SB 	
Grabe, Lennart         	MC1	GER	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	26,84  	3      	
Blümel, Ben            	MC2	GER	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	27,04  	4      	
Melde, Oskar           	MYB	GER	       	       	       	       	       	       	       	       	       	       	31,28  	5      	

    
                

Native Language Names