RSU Cup - Final
Кубок СКР - Финал
Moscow (RUS)
4 - 5 March 2020

Women
Name                        	                            			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                            	                            			4 Mar  		4 Mar  		5 Mar  		5 Mar  		
Avtonomova, Marina          	Автономова, Марина          	LA1	RUS	40,25  	1      	       	       	1.22,54	5      	       	       	
Slesareva, Irina            	Слесарева, Ирина            	LA1	RUS	40,59  	2   PR 	2.06,46	1      	1.21,83	2   PR 	       	       	
Shipova, Valeriya           	Шипова, Валерия             	LA2	RUS	41,31  	3   PR 	       	       	1.22,23	3      	       	       	
Boyarkina, Yana             	Бояркина, Яна               	LA2	RUS	41,65  	4      	2.09,59	5   SB 	1.22,24	4   PR 	       	       	
Kukol, Aleksandra           	Куколь, Александра          	LA1	RUS	41,73  	5   PR 	       	       	1.25,65	9      	       	       	
Migova, Sofiya              	Мигова, София               	LA1	RUS	41,83  	6      	2.09,12	3   SB 	1.24,11	7      	       	       	
Taungaver, Irina            	Таунгавер, Ирина            	LA1	RUS	41,85  	7      	       	       	       	       	       	       	
Sayutina, Aleksandra (2001) 	Саютина, Александра (2001)  	LA2	RUS	42,05  	8      	2.09,22	4      	1.23,30	6      	       	       	
Smyshlyaeva, Svetlana       	Смышляева, Светлана         	LA2	RUS	42,07  	9      	       	       	1.24,69	8      	       	       	
Batgauer, Anastasiya        	Батгауер, Анастасия         	LA2	RUS	42,22  	10     	2.13,22	10     	1.25,81	10     	       	       	
Denisova, Aleksandra        	Денисова, Александра        	LA1	RUS	43,01  	11     	       	       	       	       	       	       	
Agafoshina, Elizaveta       	Агафошина, Елизавета        	LA2	RUS	       	DNS    	       	       	       	       	       	       	
Napolskikh, Sofya           	Напольских, Софья           	LA2	RUS	       	       	2.07,10	2   SB 	       	       	4.27,79	2      	
Upirova, Polina             	Упирова, Полина             	LA2	RUS	       	       	2.11,06	6      	       	       	4.33,24	3      	
Rakhmatova, Karina          	Рахматова, Карина           	LA2	RUS	       	       	2.11,20	7      	       	       	4.37,25	4      	
Balandina, Natalya          	Баландина, Наталья          	LA1	RUS	       	       	2.11,69	8      	       	       	4.39,70	5      	
Kravchenko, Aleksandra      	Кравченко, Александра       	LA1	RUS	       	       	2.12,86	9      	       	       	       	       	
Olkova, Anna                	Олькова, Анна               	LA1	RUS	       	       	2.13,43	11     	       	       	4.47,50	7      	
Rutkovskaya, Aleksandra     	Рутковская, Александра      	LA1	RUS	       	       	       	       	1.21,46	1   SB 	4.41,73	6      	
Grigoreva, Anastasiia (2001)	Григорьева, Анастасия (2001)	LA2	RUS	       	       	       	       	       	       	4.23,79	1      	
Shepel, Sofiya              	Шепель, София               	LA2	RUS	       	       	       	       	       	       	5.00,67	8      	
Abrosimova, Ekaterina       	Абросимова, Екатерина       	LA2	RUS	       	       	       	       	       	       	       	DQ     	

Men
Name                        	                            			500m 		1500m  		1000m  		3000m		
                            	                            			4 Mar  		4 Mar  		5 Mar  		5 Mar  		
Kolyasnikov, Aleksej        	Колясников, Алексей         	MA2	RUS	36,99  	1      	1.58,61	8      	1.13,47	1      	       	       	
Tikhanov, Roman             	Тиханов, Роман              	MA2	RUS	37,11  	2      	1.53,48	3      	       	DQ     	       	       	
Sivcev, Kirill              	Сивцев, Кирилл              	MA1	RUS	37,47  	3      	       	       	1.15,08	6      	       	       	
Varavkin, Nikita            	Варавкин, Никита            	MA1	RUS	37,51  	4      	1.55,49	7      	1.13,79	3      	       	       	
Zharov, Evgenij             	Жаров, Евгений              	MA1	RUS	37,62  	5      	1.54,15	5      	1.14,11	4      	       	       	
Bobkov, Fedor               	Бобков, Федор               	MA2	RUS	37,93  	6      	       	       	       	       	       	       	
Usenko, Nikita              	Усенко, Никита              	MA2	RUS	38,03  	7      	1.55,25	6      	1.14,47	5      	       	       	
Najdenov, Roman             	Найденов, Роман             	MA1	RUS	38,76  	8      	       	       	       	       	       	       	
Nikulin, Ilya               	Никулин, Илья               	MA2	RUS	       	DNS    	       	       	       	       	       	       	
Belyaev, Matvej (2000)      	Беляев, Матвей (2000)       	MA2	RUS	       	DNF    	       	       	1.16,81	7      	       	       	
Karamov, Timur              	Карамов, Тимур              	MA1	RUS	       	WDR    	       	       	       	       	       	       	
Genshel, Daniil             	Геншель, Даниил             	MA1	RUS	       	       	1.52,48	1      	       	       	       	       	
Dagaev, Aleksandr           	Дагаев, Александр           	MA2	RUS	       	       	1.52,78	2      	1.13,75	2      	       	       	
Smirnov, Danil (2001-1)     	Смирнов, Данил (2001-1)     	MA2	RUS	       	       	1.54,01	4      	       	       	       	       	
Grachev, German             	Грачев, Герман              	MA1	RUS	       	       	2.01,63	9      	       	       	       	       	
Chemyakin, Georgij          	Чемякин, Георгий            	MA2	RUS	       	       	2.11,94	10     	       	       	       	       	

    
                

Native Language Names