Sport School Trophy 2020
Zakopane (POL)
15 December 2020

Women - Open
Name                     			500m 		1000m  		
Cabrera, Sara            	LN1	ESP	42,64  	1      	1.23,80	1      	
Moreno, Teresa           	LN2	ESP	42,79  	2   PR 	1.26,09	2      	
Šároššyová, Miladka      	LN1	SVK	56,14  	3   SB 	       	       	

Women - Junior A
Name                     			500m 		1000m  		
Carreño, Ainoa           	LA2	ESP	42,24  	1      	1.25,40	1      	
Sączek, Zuzanna          	LA1	POL	43,05  	2   SB 	1.29,20	2      	
Mrugała, Urszula         	LA2	POL	45,20  	3      	1.30,84	3      	
Faderewska, Alicja       	LA2	POL	45,20  	3      	1.31,14	4      	
Mendoza, Valentina       	LB2	ESP	47,39  	5   PR 	1.31,43	5   PR 	

Women - Junior B
Name                     			500m 		1000m  		
Gonzalez Salazar, Luisa  	LB2	ESP	41,89  	1      	1.30,44	2      	
Smędzik, Magdalena       	LB2	POL	42,08  	2      	1.25,26	1      	
Budna, Julia             	LB2	POL	45,23  	3      	1.33,13	5      	
Llop, Hannah             	LB1	ESP	45,76  	4      	1.35,74	6      	
Kotfasińska, Zofia       	LB2	POL	46,07  	5      	1.31,23	3   PR 	
Gnandt, Andrea           	LB1	ROU	46,38  	6   SB 	1.35,78	7      	
Gomez, Sheila            	LB2	ESP	47,32  	7   PR 	1.31,74	4   PR 	
Harabagiu, Mara          	LB1	ROU	48,24  	8      	1.36,85	8      	
Gąsienica-Roj, Marcelina 	LB1	POL	49,03  	9      	1.38,70	9      	
Antolin, Alba            	LB1	ESP	50,84  	10     	1.42,27	10     	
Dostálová, Lea           	LB2	CZE	59,44  	11  SB 	2.08,68	11  SB 	

Women - Junior C
Name                     			500m   		1000m  		300m 		
Espin, Julia             	LC2	ESP	46,07  	1      	1.34,96	1      	       	       	
Glapińska, Agata         	LC1	POL	47,43  	2      	1.36,97	2      	       	       	
Párvu, Teodora           	LC1	ROU	48,33  	3   SB 	1.37,50	3   SB 	       	       	
Palakovics, Fanni        	LC1	HUN	48,46  	4   SB 	1.39,68	4   SB 	       	       	
Fackenbergova, Eliska    	LC2	CZE	48,74  	5   SB 	1.42,92	6   SB 	       	       	
Seoane, Monica           	LC1	ESP	48,98  	6      	1.42,43	5      	       	       	
Felea, Ecaterina         	LC2	ROU	50,05  	7   PR 	1.46,50	9   PR 	       	       	
Zolván, Barbara          	LC2	HUN	50,09  	8   SB 	1.43,87	7   SB 	       	       	
Moise, Bianca            	LC1	ROU	50,80  	9   SB 	1.45,68	8   PR 	       	       	
Walasik, Weronika        	LC1	POL	1.08,16	10     	       	       	       	       	
Jurgowska, Karolina      	LC2	POL	1.09,18	11  SB 	2.06,19	10  PR 	       	       	
Bostina, Teodora         	LYE	ROU	1.39,91	12  PR 	       	       	41,05  	1   SB 	

Women - Junior D
Name                     			500m   		1000m  		300m 		
Rodriguez, Ona           	LYA	ESP	47,03  	1   PR 	1.36,61	1      	       	       	
Sándor, Lilla            	LYA	HUN	48,83  	2   SB 	1.42,71	2   SB 	       	       	
Rusek, Amelia            	LYA	POL	50,04  	3      	       	       	       	       	
Felea, Irina             	LYC	ROU	50,31  	4   SB 	       	       	31,62  	1   SB 	
Żytko, Małgorzata        	LYA	POL	51,75  	5      	1.45,34	3   PR 	       	       	
Tellez, Mireia           	LYA	ESP	52,62  	6      	1.51,06	4      	       	       	
Adamiec, Amelia          	LYA	POL	53,76  	7      	       	       	       	       	
Arsene, Maria            	LYD	ROU	55,40  	8   PR 	       	       	35,56  	3   SB 	
Marin, Ariana            	LYB	ROU	55,43  	9   SB 	2.05,65	6   PR 	       	       	
Morarescu, Maia Maria    	LYB	ROU	55,51  	10  SB 	1.54,04	5   PR 	       	       	
Onuśkova, Zoja           	LYB	SVK	56,98  	11     	       	       	35,02  	2   SB 	
Gąsienica, Wiktoria      	LYA	POL	58,73  	12  PR 	2.11,50	7   PR 	       	       	
Kmecova, Jela            	LYB	SVK	1.00,43	13  PR 	       	       	36,97  	4   SB 	
Tompi, Ioanna            	LYD	ROU	1.01,72	14  PR 	       	       	38,32  	5   SB 	
Avramescu, Alessia       	LYE	ROU	1.04,47	15  PR 	       	       	40,67  	8   SB 	
Nagyova, Sophia          	LYC	SVK	1.05,03	16  PR 	       	       	39,51  	7   SB 	
Felea, Eufimia           	LYF	ROU	1.12,31	17  SB 	       	       	39,37  	6   SB 	
Kmecova, Zoja            	LYD	SVK	1.12,37	18  PR 	       	       	43,61  	9   SB 	
Szuba, Magdalena         	L?	POL	1.23,13	19  PR 	       	       	57,00  	10  SB 	

Men - Open
Name                     			500m   		1000m  		300m 		
Nałęcki, Piotr           	MN1	POL	38,85  	1      	1.15,23	1   SB 	       	       	
Barbera, Stephane        	MN2	ESP	39,26  	2   SB 	1.18,82	3   PR 	       	       	
Vicos, Marcos            	MN1	ESP	40,59  	3   PR 	1.18,65	2      	       	       	
Hric, František          	MN1	SVK	46,08  	4   PR 	1.35,35	4   PR 	       	       	
Moscak, Lukas            	MYD	SVK	1.17,61	5   SB 	       	       	42,48  	1   SB 	

Men - Junior A
Name                     			500m 		1000m  		
Llop, Nil                	MA1	ESP	36,57  	1      	1.13,23	1      	
Zakrzewski, Jakub        	MA2	POL	38,74  	2      	1.17,93	2      	
Malicki, Kacper          	MA1	POL	42,85  	3      	1.30,10	3   PR 	
Długi, Adrian            	MA1	POL	46,46  	4   SB 	1.37,69	4   SB 	

Men - Junior B
Name                     			500m 		1000m  		
Rzepka, Maksymilian      	MB2	POL	39,62  	1      	1.16,51	1   SB 	
Rezzonico, Alexander     	MB2	ESP	40,40  	2      	1.18,92	3      	
Dąbrowski, Piotr         	MB1	POL	40,80  	3      	1.18,52	2   PR 	
Taibo, Manuel            	MB2	ESP	41,10  	4   PR 	1.21,49	5   PR 	
Robla, Manel             	MB2	ESP	41,55  	5      	1.20,29	4      	
Wyszyński, Ryszard       	MB1	POL	42,52  	6      	1.25,72	6      	
Šimko, Daniel            	MB2	SVK	44,38  	7      	1.32,04	8   PR 	
Roldán Ferrar, Ivan      	MB1	ESP	45,07  	8   PR 	1.26,53	7      	

Men - Junior C
Name                     			500m   		1000m  		
Hostyński, Szymon        	MC1	POL	41,56  	1      	1.22,22	1   PR 	
Maliczowski, Roch        	MC2	POL	41,74  	2      	1.25,01	3      	
Florkowski, Mikołaj      	MC2	POL	42,38  	3      	1.23,09	2   PR 	
Lukács, Soma             	MC2	HUN	43,70  	4   SB 	1.28,36	4   PR 	
Miechurski, Piotr        	MC2	POL	49,44  	5      	1.37,50	5   PR 	
Kacalek, Vojech          	MC2	CZE	50,03  	6   SB 	1.45,87	8   SB 	
Wicher, Bartłomiej       	MC1	POL	51,06  	7   PR 	1.47,33	9   PR 	
Paroulek, Patrik         	MC1	SVK	51,48  	8   PR 	1.44,11	7   PR 	
Włodarczyk, Łukasz       	MC1	POL	1.05,59	9   SB 	1.58,38	11  SB 	
Adamczewski, Jan         	MC1	POL	       	       	1.40,37	6   PR 	
Różak, Jakub             	MC1	POL	       	       	1.54,47	10  SB 	

Men - Junior D
Name                     			500m   		1000m  		300m 		
Stańdo, Maciej           	MYA	POL	47,08  	1      	       	       	       	       	
Chachuła, Wiktor         	MYA	POL	49,77  	2      	       	       	       	       	
Alvarez Fernandez, Sergio	MYA	ESP	50,02  	3      	1.42,54	1      	       	       	
Ruiz, Iker               	MYA	ESP	51,13  	4      	1.45,80	2      	       	       	
Serban, Luca             	MYB	ROU	52,01  	5   PR 	1.48,20	3   PR 	       	       	
Mereuta, Alexandru       	MYC	ROU	52,72  	6   SB 	       	       	31,85  	1   SB 	
Paroulek, Samuel         	MYC	SVK	56,34  	7   PR 	       	       	34,77  	2   SB 	
Słowakiewicz, Nikodem    	MYA	POL	58,08  	8   SB 	2.18,90	5      	       	       	
Soare, Iustin            	MYC	ROU	1.00,02	9   PR 	       	       	37,66  	5   SB 	
Mereuta, David           	MYD	ROU	1.00,18	10  PR 	       	       	37,00  	3   SB 	
Moscak, Maros            	MYA	SVK	1.02,53	11  PR 	       	       	37,05  	4   SB 	
Pęksa, Marcin            	MYC	POL	1.07,39	12     	1.57,84	4   PR 	       	       	
Krusina, David           	MC1	CZE	1.14,63	13  SB 	2.20,67	6   PR 	       	       	
Arsene, George           	MYF	ROU	1.30,44	14  PR 	       	       	55,10  	6   SB 	

    
                

Native Language Names