Austria - Allround Championships 2021 / International Race
Österreichische Staatsmeisterschaften Allround u. Nachwuchs
Innsbruck (AUT)
19 - 20 December 2020

Women
Name                       			500m 		3000m  		1500m  		5000m  		
                           			19 Dec 		19 Dec 		20 Dec 		20 Dec 		
Petutschnigg, Anna         	LA2	AUT	43,49  	1      	5.11,60	4   SB 	2.16,29	3      	8.47,48	4   SB 	
Thien, Katharina           	LN2	AUT	44,25  	2      	4.51,37	3      	2.12,60	2      	8.17,13	3   PR 	
Rosner, Jeannine           	LC1	AUT	44,90  	3      	       	DNS    	2.23,03	5      	       	       	
Kerschbaummayr, Natálie    	LN4	AUT	44,93  	4      	4.43,09	1      	2.10,95	1      	8.08,69	2   SB 	
Molnar, Anna               	LA2	AUT	47,97  	5      	4.47,52	2      	2.17,23	4      	8.04,04	1   PR 	
Müller, Hanna              	LB2	AUT	48,28  	6      	5.26,44	5      	2.31,35	6      	9.20,61	5   PR 	
Brugger, Lola              	LB1	AUT	51,54  	7   SB 	       	DNS    	2.44,77	7   SB 	       	       	

Women - Junior D
Name                       			500m   		300m 		1000m  		300m 		
                           			19 Dec 		19 Dec 		20 Dec 		20 Dec 		
Rosner, Sarah              	LYA	AUT	51,24  	1   SB 	29,66  	1   SB 	1.46,13	1   PR 	30,48  	1      	
Matkovic, Ivona            	LYA	AUT	52,09  	2   SB 	31,06  	2   SB 	1.47,64	3   SB 	32,19  	4      	
Stadlhofer, Valentina      	LYB	AUT	52,16  	3   SB 	31,12  	4   SB 	1.47,25	2   PR 	31,89  	2      	
Oberschneider, Lina        	LYB	AUT	54,34  	4   SB 	31,06  	2   SB 	1.50,37	4   PR 	32,06  	3      	
Gerber Della Pietra, Sofie 	LYB	AUT	59,44  	5   SB 	33,98  	5   SB 	1.59,35	5   PR 	35,54  	5      	
Zimmerling, Lisa           	LYB	AUT	1.01,99	6   PR 	35,77  	6   SB 	2.16,87	6   PR 	37,28  	6      	

Men
Name                       			500m 		5000m  		1500m  		10000m  		
                           			19 Dec 		19 Dec 		20 Dec 		20 Dec  		
Odor, Gabriel              	MN1	AUT	38,24  	1      	7.06,35	2      	1.53,88	1      	14.45,22	3   SB 	
Gschwentner, Ignaz         	MA2	AUT	38,77  	2      	7.53,29	5   PR 	2.01,46	3      	        	       	
Heidegger, Linus           	MSA	AUT	40,24  	3   SB 	6.46,96	1   SB 	1.54,54	2   SB 	14.00,73	1   SB 	
Hager, Armin               	MSA	AUT	41,12  	4   SB 	7.37,41	4   SB 	       	DNS    	        	       	
Hänggi, Martin             	M50	SUI	41,99  	5      	7.10,50	3      	2.02,71	4      	14.28,43	2   SB 	
Farthofer, Alexander       	MB1	AUT	42,22  	6      	8.35,95	6   PR 	2.09,85	5      	        	       	
Stadlhofer, Leon           	MA1	AUT	43,74  	7      	8.50,96	7   PR 	2.16,07	6      	17.21,23	4   PR 	
Plank, Moritz              	MB2	AUT	44,94  	8      	       	DNS    	       	DNS    	        	       	
Gerber Della Pietra, Enrico	MB2	AUT	45,95  	9      	       	DNS    	2.17,98	7      	        	       	
Zimmerling, Julian         	MC2	AUT	47,72  	10     	       	DNS    	2.22,93	9      	        	       	
Gerber Della Pietra, Adrian	MC2	AUT	47,78  	11     	       	DNS    	2.22,29	8      	        	       	

Men - Junior D
Name                       			500m   		300m 		1000m  		300m 		
                           			19 Dec 		19 Dec 		20 Dec 		20 Dec 		
Mahmoud, Masin             	MYA	AUT	53,90  	1   SB 	32,66  	2   SB 	1.49,20	1   SB 	32,71  	2      	
Manolov, Bogdan            	MYB	AUT	58,80  	2   PR 	35,83  	3   SB 	2.05,59	3   PR 	35,27  	3   SB 	
Gasteiger, Lukas           	MYA	AUT	1.08,20	3   SB 	32,33  	1   SB 	1.51,27	2   PR 	32,48  	1      	

Men - Junior F
Name                       			100m 		300m 		100m 		300m 		
                           			19 Dec 		19 Dec 		20 Dec 		20 Dec 		
Gasteiger, Simon           	MYE	AUT	15,41  	1   SB 	39,35  	1   SB 	14,77  	1   SB 	39,67  	1      	

    
                

Native Language Names