Krasnoyarsk Region Sprint Championships
Чемпионат Красноярского Края - Спринтерское Многоборье
Krasnoyarsk (RUS)
23 - 24 January 2021

Women - Junior A
Name                    	                        			500m 		1000m  		500m 		1000m  		
                        	                        			23 Jan 		23 Jan 		24 Jan 		24 Jan 		
Khapalova, Anastasiya   	Хапалова, Анастасия     	LA1	RUS	47,06  	1   SB 	1.43,11	2      	47,31  	2      	1.39,47	1   SB 	
Kameneva, Valeriya      	Каменева, Валерия       	LA1	RUS	48,50  	2      	1.40,47	1      	46,88  	1      	1.40,00	2      	
Naumenko, Ulyana        	Науменко, Ульяна        	LA2	RUS	52,00  	3   PR 	1.55,23	3      	51,58  	3   PR 	1.52,90	3   PR 	

Women - Junior B
Name                    	                        			500m 		1000m  		500m 		1000m  		
                        	                        			23 Jan 		23 Jan 		24 Jan 		24 Jan 		
Kim, Ada                	Ким, Ада                	LB1	RUS	46,33  	1      	1.33,35	2      	45,90  	2      	1.33,59	3      	
Krajnova, Anastasiya    	Крайнова, Анастасия     	LB1	RUS	46,90  	2      	1.38,51	4      	       	       	       	       	
Dozorceva, Olga         	Дозорцева, Ольга        	LB1	RUS	47,39  	3      	1.30,05	1      	45,28  	1      	1.28,63	1      	
Kalashnikova, Svetlana  	Калашникова, Светлана   	LB2	RUS	47,50  	4      	1.35,91	3      	47,26  	4      	1.33,53	2      	
Kovaleva, Vitaliya      	Ковалева, Виталия       	LB1	RUS	48,00  	5      	1.39,85	6      	47,61  	5      	1.39,25	6      	
Bobrova, Ekaterina      	Боброва, Екатерина      	LB1	RUS	49,22  	6      	1.39,22	5      	48,10  	6      	1.38,88	5      	
Bobrova, Mariya         	Боброва, Мария          	LB1	RUS	49,87  	7      	1.41,30	7      	49,00  	7      	1.40,62	7      	
Plenkova, Regina        	Пленкова, Регина        	LB2	RUS	50,30  	8      	1.46,66	8      	49,30  	9   PR 	1.44,06	8      	
Mikhalchenko, Alena     	Михальченко, Алена      	LB1	RUS	50,70  	9   SB 	       	DNS    	49,06  	8   SB 	       	       	
Kolmykova, Anna         	Колмыкова, Анна         	LB2	RUS	51,67  	10     	1.50,86	9      	49,51  	10     	1.46,11	9      	
Kabachevskaya, Evgeniya 	Кабачевская, Евгения    	LB2	RUS	       	       	       	       	46,34  	3      	1.36,71	4      	

Women - Junior C
Name                    	                        			500m   		1000m  		500m   		1000m  		
                        	                        			23 Jan 		23 Jan 		24 Jan 		24 Jan 		
Kazakova, Aleksandra    	Казакова, Александра    	LC2	RUS	46,90  	1      	1.39,00	1      	46,05  	1      	1.40,70	1      	
Tikhonovich, Sofya      	Тихонович, Софья        	LC1	RUS	47,41  	2      	1.40,23	2      	       	DNS    	       	DNS    	
Marchenko, Angelina     	Марченко, Ангелина      	LC1	RUS	49,05  	3      	1.45,97	6      	48,80  	5      	1.44,86	5      	
Czarkova, Liya          	Царькова, Лия           	LC1	RUS	49,20  	4   PR 	1.45,71	5   PR 	48,58  	4   PR 	1.48,79	6      	
Potylicina, Ekaterina   	Потылицина, Екатерина   	LC1	RUS	49,40  	5      	1.47,58	7      	48,05  	2      	1.44,03	3      	
Khokhlova, Arina (2006) 	Хохлова, Арина (2006)   	LC2	RUS	49,52  	6      	1.42,67	3      	48,55  	3      	1.42,82	2      	
Vinogradova, Valeriya   	Виноградова, Валерия    	LC2	RUS	50,79  	7      	1.44,00	4      	50,20  	6      	1.44,29	4      	
Skrypnik, Sofya         	Скрыпник, Софья         	LC1	RUS	51,30  	8      	       	DNF    	       	       	       	       	
Vasyutina, Yuliya       	Васютина, Юлия          	LC1	RUS	53,00  	9   SB 	1.48,44	8      	52,13  	9   SB 	1.49,80	7      	
Votinceva, Polina       	Вотинцева, Полина       	LC1	RUS	53,21  	10     	1.57,60	10     	51,65  	7   PR 	1.56,28	9      	
Tarakanova, Anastasiya  	Тараканова, Анастасия   	LC2	RUS	53,50  	11     	1.52,50	9      	51,90  	8   PR 	1.51,95	8      	
Mandryk, Polina         	Мандрык, Полина         	LC1	RUS	1.04,76	12     	2.11,78	11  PR 	1.02,84	10     	2.14,99	10     	

Men - Junior B
Name                    	                        			500m 		1000m  		500m 		1000m  		
                        	                        			23 Jan 		23 Jan 		24 Jan 		24 Jan 		
Karpushin, Andrej       	Карпушин, Андрей        	MB2	RUS	40,00  	1      	1.23,26	1   SB 	39,97  	1      	1.22,04	1   SB 	
Malashhenkov, Fedor     	Малащенков, Федор       	MB1	RUS	42,00  	2      	1.25,70	2   SB 	41,79  	2      	1.26,35	2      	
Vasilev, Lev            	Васильев, Лев           	MB2	RUS	43,50  	3      	1.27,85	3   SB 	43,05  	3      	1.28,09	3      	
Filimonov, Aleksandr (2)	Филимонов, Александр (2)	M?	RUS	48,25  	4   PR 	1.42,95	4   SB 	48,77  	4      	       	DNS    	

Men - Junior C
Name                    	                        			500m   		1000m  		500m   		1000m  		
                        	                        			23 Jan 		23 Jan 		24 Jan 		24 Jan 		
Gilyuk, Vladimir        	Гилюк, Владимир         	MC2	RUS	44,00  	1      	1.29,83	1      	43,68  	1      	1.30,35	1      	
Malikov, Gleb           	Маликов, Глеб           	MC2	RUS	44,20  	2      	1.34,10	6      	44,43  	2      	1.36,31	6      	
Sergeev, Andrej (2005)  	Сергеев, Андрей (2005)  	MC2	RUS	44,60  	3      	1.31,05	2      	53,36  	10     	1.33,52	3      	
Ukhanov, Roman          	Уханов, Роман           	MC1	RUS	44,70  	4      	1.31,26	3      	44,80  	4      	1.32,72	2      	
Zhuravlev, Aleksandr    	Журавлев, Александр     	MC2	RUS	45,60  	5      	1.31,49	4      	44,61  	3      	1.34,92	5      	
Nikolaev, Maksim (2006) 	Николаев, Максим (2006) 	MC1	RUS	46,52  	6      	1.40,40	9      	45,92  	5      	1.41,93	8      	
Matveev, Danil (2005)   	Матвеев, Данил (2005)   	MC2	RUS	47,15  	7      	1.38,45	8      	46,18  	6      	1.38,33	7      	
Petin, Ivan             	Петин, Иван             	MC2	RUS	47,20  	8      	1.37,00	7      	47,16  	7      	2.00,63	13     	
Genshel, Oskar          	Геншель, Оскар          	MC1	RUS	48,40  	9      	1.42,80	11     	1.02,51	13     	1.42,37	10     	
Nilov, Vladislav        	Нилов, Владислав        	MC1	RUS	48,82  	10  SB 	1.41,79	10     	47,35  	8   PR 	1.42,10	9      	
Morozov, Nikita         	Морозов, Никита         	MC1	RUS	52,30  	11     	1.54,20	13     	54,52  	11     	2.00,61	12     	
Kolisnichenko, Vladimir 	Колисниченко, Владимир  	MC2	RUS	1.09,00	12     	1.32,98	5      	59,78  	12     	1.33,84	4      	
Bychkov, Daniil         	Бычков, Даниил          	MC1	RUS	1.10,00	13  SB 	1.44,14	12  SB 	47,81  	9   SB 	1.44,09	11  SB 	
Babaev, Artur           	Бабаев, Артур           	M?	RUS	       	DNF    	2.11,18	14  PR 	1.33,00	14     	       	DNS    	

    
                

Native Language Names