Nizhny Novgorod Championships
Первенства Нижнего Новгорода по Конькобежному Спорту
Nizhny Novgorod (RUS)
7 March 2021

Women
Name                      	                          			500m 		1000m  		
Kuryleva, Lyubov          	Курылева, Любовь          	L30	RUS	44,76  	1   SB 	       	DNS    	
Ryzhova, Margarita        	Рыжова, Маргарита         	L30	RUS	45,16  	2   SB 	       	       	
Evseeva, Elena            	                          	L30	RUS	57,17  	3   SB 	       	       	
Zhukova, Lyudmila         	Жукова, Людмила           	L60	RUS	57,49  	4   SB 	2.04,14	1   SB 	

Women - Junior B
Name                      	                          			500m 		1000m  		
Trokhina, Olga            	Трохина, Ольга            	LB2	RUS	44,09  	1      	1.33,46	1      	
Kazakova, Ekaterina (2005)	Казакова, Екатерина (2005)	LB1	RUS	45,17  	2      	1.33,73	2      	
Shiryaeva, Mariya         	Ширяева, Мария            	LB1	RUS	46,89  	3      	1.36,78	3      	
Trostina, Darya           	Тростина, Дарья           	LB1	RUS	49,48  	4      	1.42,80	4      	

Women - Junior C
Name                      	                          			500m   		1000m  		
Pavlova, Valeriya         	Павлова, Валерия          	LC1	RUS	50,26  	1      	1.46,60	1      	
Trostina, Alina           	Тростина, Алина           	LC1	RUS	54,36  	2      	1.57,90	2      	
Sadkova, Yuliya           	Садкова, Юлия             	LC1	RUS	1.06,53	3   PR 	       	       	
Bazhukova, Ulyana         	Бажукова, Ульяна          	LC2	RUS	1.08,23	4   SB 	2.38,10	3   SB 	
Malova, Irina             	Малова, Ирина             	LC2	RUS	1.11,95	5      	       	       	

Women - Junior D
Name                      	                          			500m   		1000m  		
Muraveva, Elizaveta       	Муравьева, Елизавета      	LYB	RUS	58,10  	1      	2.09,57	1      	
Plotnikova, Anastasiya    	Плотникова, Анастасия     	LYB	RUS	1.01,51	2      	2.19,15	2      	
Glazunova, Elizaveta      	Глазунова, Елизавета      	LYA	RUS	1.03,23	3      	2.27,20	4      	
Khokhlova, Alisa          	Хохлова, Алиса            	LYB	RUS	1.04,14	4      	2.23,40	3   PR 	

Women - Junior E
Name                      	                          			500m   		100m 		
Kharitonova, Alena        	Харитонова, Алена         	LYC	RUS	56,70  	1   PR 	12,75  	1      	
Nikolskaya, Olga          	Никольская, Ольга         	LYD	RUS	1.03,64	2   PR 	13,60  	2   SB 	
Shiryaeva, Sofya          	Ширяева, Софья            	LYD	RUS	1.06,36	3   PR 	14,42  	6      	
Sedova, Elizaveta         	Седова, Елизавета         	LYC	RUS	1.06,79	4      	13,61  	4      	
Pavlova, Margarita        	Павлова, Маргарита        	LYD	RUS	1.08,04	5      	13,60  	2      	
Chebotareva, Varvara      	Чеботарева, Варвара       	LYE	RUS	1.09,16	6   PR 	14,33  	5      	
Zemskova, Kristina        	Земскова, Кристина        	LYE	RUS	1.10,39	7   PR 	14,86  	7      	

Women - Out of Competition
Name                      	                          			100m 		
Muraveva, Elizaveta       	Муравьева, Елизавета      	LYB	RUS	12,92  	1   SB 	
Khokhlova, Alisa          	Хохлова, Алиса            	LYB	RUS	13,39  	2      	
Malova, Irina             	Малова, Ирина             	LC2	RUS	13,45  	3   SB 	
Sadkova, Yuliya           	Садкова, Юлия             	LC1	RUS	14,02  	4   SB 	

Men
Name                      	                          			500m   		1000m  		3000m  		
Sharov, Anton             	Шаров, Антон              	MSA	RUS	42,12  	1      	1.28,70	2      	       	       	
Lankov, Evgenij           	Ланков, Евгений           	M30	RUS	42,14  	2      	1.27,50	1      	       	       	
Zemskov, Aleksandr        	Земсков, Александр        	M35	RUS	43,58  	3   SB 	1.29,33	3   SB 	       	       	
Bochkarev, Sergej         	Бочкарев, Сергей          	M35	RUS	44,42  	4      	       	       	4.59,77	1      	
Khrushhev, Dmitrij        	Хрущев, Дмитрий           	M45	RUS	45,13  	5      	       	       	5.20,07	2      	
Sadikov, Dmitrij          	Садиков, Дмитрий          	M?	RUS	47,82  	6   PR 	1.39,64	4   PR 	       	       	
Zhidkov, Evgenij          	Жидков, Евгений           	M70	RUS	53,36  	7      	1.52,60	7      	       	       	
Gulin, Yurij              	Гулин, Юрий               	M60	RUS	54,32  	8      	1.50,20	6   SB 	       	       	
Solovev, Mikhail          	Соловьев, Михаил          	M?	RUS	57,39  	9   PR 	       	       	       	       	
Kukushkin, Valentin       	Кукушкин, Валентин        	M?	RUS	1.13,86	10  PR 	       	       	       	       	
Khokhlin, Dmitrij         	Хохлин, Дмитрий           	M?	RUS	1.14,70	11  PR 	       	       	       	       	
Vorobev, Vladimir (1954)  	Воробьев, Владимир (1954) 	M65	RUS	       	       	1.43,26	5   SB 	       	       	

Men - Junior A
Name                      	                          			500m 		
Skripkin, Dmitrij         	Скрипкин, Дмитрий         	MA2	RUS	42,13  	1      	
Klyukin, Sergej           	Клюкин, Сергей            	MA2	RUS	43,54  	2      	
Frolov, Evgenij           	Фролов, Евгений           	MA1	RUS	43,70  	3      	

Men - Junior B
Name                      	                          			500m 		1000m  		
Volgin, Pavel             	Волгин, Павел             	MB2	RUS	43,30  	1      	       	       	
Kurlykov, Denis           	Курлыков, Денис           	MB1	RUS	44,64  	2      	1.33,80	1      	

Men - Junior C
Name                      	                          			500m 		1000m  		
Seliverstov, Egor         	Селиверстов, Егор         	MC2	RUS	42,96  	1      	1.29,36	1      	
Plotnikov, Nikita (2006)  	Плотников, Никита (2006)  	MC2	RUS	50,17  	2      	1.56,39	3      	
Rezyapov, Denis           	Резяпов, Денис            	MC1	RUS	53,74  	3      	2.01,12	5      	
Fomin, Maksim             	Фомин, Максим             	MC1	RUS	54,54  	4   PR 	1.56,80	4   PR 	
Presnyakov, Roman         	Пресняков, Роман          	MC2	RUS	       	DNS    	1.30,85	2      	

Men - Junior D
Name                      	                          			500m   		1000m  		
Efremov, Roman            	Ефремов, Роман            	MYA	RUS	52,10  	1   PR 	1.55,04	1      	
Evgrafov, Aleksandr       	Евграфов, Александр       	MYB	RUS	52,36  	2      	1.57,16	2      	
Rogov, Matvej             	Рогов, Матвей             	MYB	RUS	54,07  	3   PR 	2.01,77	3   PR 	
Rogov, Yaroslav           	Рогов, Ярослав            	MYB	RUS	1.00,29	4      	2.14,76	4      	
Guryanov, Nikita          	Гурьянов, Никита          	MYA	RUS	1.02,74	5      	2.16,80	5      	
Sajgushev, Mikhail        	Сайгушев, Михаил          	MYA	RUS	       	DNS    	       	DNS    	

Men - Junior E
Name                      	                          			500m   		100m 		
Labutov, Yaroslav         	Лабутов, Ярослав          	MYE	RUS	59,54  	1   PR 	12,30  	1   SB 	
Malykin, Daniel           	Малыкин, Даниэль          	MYC	RUS	1.03,14	2      	12,54  	3   SB 	
Kokurin, Dmitrij          	Кокурин, Дмитрий          	MYC	RUS	1.03,33	3      	12,39  	2   SB 	
Ryabov, Denis             	Рябов, Денис              	MYC	RUS	1.08,16	4      	13,36  	4   SB 	
Uzyakov, Aleksandr        	Узяков, Александр         	MYE	RUS	1.15,67	5   PR 	15,10  	9   SB 	
Abramov, Ostap            	Абрамов, Остап            	MYD	RUS	1.20,13	6   PR 	15,13  	10     	
Kustarev, Mikhail         	Кустарев, Михаил          	MYD	RUS	1.21,23	7   PR 	14,20  	5   SB 	
Podmarev, Daniil          	Подмарев, Даниил          	MYF	RUS	1.21,83	8   PR 	17,73  	11     	
Karamlin, Aleksandr       	Карамлин, Александр       	MYE	RUS	1.23,90	9      	14,67  	7      	
Volgin, Aleksej           	Волгин, Алексей           	MYD	RUS	       	DNS    	14,24  	6   SB 	
Mitrofanov, Elisej        	Митрофанов, Елисей        	M?	RUS	       	DNS    	       	DNS    	
Zabegalov, Nikolaj        	Забегалов, Николай        	MYC	RUS	       	       	14,87  	8   SB 	
Turilov, Rostislav        	Турилов, Ростислав        	M?	RUS	       	       	18,67  	12     	

Men - Out of Competition
Name                      	                          			100m 		
Efremov, Roman            	Ефремов, Роман            	MYA	RUS	12,23  	1   SB 	
Vlasov, Roman             	Власов, Роман             	MYB	RUS	12,57  	2   SB 	
Guryanov, Nikita          	Гурьянов, Никита          	MYA	RUS	13,07  	3      	
Shokurov, Daniil          	Шокуров, Даниил           	M?	RUS	13,13  	4   SB 	

    
                

Native Language Names