National Student Competition
Всероссийские Соревнования среди Студентов по Конькобежному Спорту
Kolomna (RUS)
19 - 20 March 2021

Women
Name                        	                            			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                            	                            			19 Mar 		19 Mar 		20 Mar 		20 Mar 		
Kuznetsova, Irina (1998)    	Кузнецова, Ирина (1998)     	LN3	RUS	38,30  	1      	       	       	1.17,75	1      	       	       	
Avtonomova, Marina          	Автономова, Марина          	LA2	RUS	39,35  	2   PR 	       	       	       	DNF    	       	       	
Batgauer, Anastasiya        	Батгауер, Анастасия         	LN1	RUS	40,48  	3   PR 	2.11,32	7      	1.23,20	5   PR 	       	       	
Shaczkikh, Anastasiya       	Шацких, Анастасия           	LA1	RUS	40,73  	4      	       	       	1.23,52	6      	       	       	
Slesareva, Irina            	Слесарева, Ирина            	LA2	RUS	41,15  	5      	2.07,02	3      	1.22,10	4      	4.38,66	2      	
Rogatkina, Vladlena         	Рогаткина, Владлена         	LN4	RUS	41,48  	6      	       	       	       	WDR    	       	       	
Taungaver, Irina            	Таунгавер, Ирина            	LA2	RUS	41,49  	7      	2.11,40	8      	       	       	4.39,08	3   SB 	
Migova, Sofiya              	Мигова, София               	LA2	RUS	41,83  	8      	2.08,70	4      	1.24,09	7      	4.40,72	5      	
Chivilina, Yuliya           	Чивилина, Юлия              	LA1	RUS	42,84  	9      	2.12,13	9   PR 	1.25,69	9      	4.48,05	6      	
Zolotareva, Kseniya         	Золотарева, Ксения          	L?	RUS	43,05  	10  PR 	2.11,12	6   PR 	1.24,99	8   PR 	5.04,70	8   PR 	
Pugacheva, Elizaveta        	Пугачева, Елизавета         	LA2	RUS	44,39  	11  PR 	2.22,31	11  SB 	1.31,96	12  SB 	5.08,08	9      	
Kozhemyakina, Alina         	Кожемякина, Алина           	LA2	RUS	44,53  	12     	2.19,69	10     	1.30,67	11     	4.57,76	7      	
Skrinnik, Anastasiya        	Скринник, Анастасия         	LN1	RUS	47,16  	13  SB 	       	       	       	       	       	       	
Grigoreva, Anastasiia (2001)	Григорьева, Анастасия (2001)	LN1	RUS	       	       	2.02,34	1   PR 	1.20,44	3   PR 	4.18,66	1      	
Sayutina, Aleksandra (2001) 	Саютина, Александра (2001)  	LN1	RUS	       	       	2.02,95	2   PR 	1.20,13	2   PR 	       	       	
Kemaeva, Kristina           	Кемаева, Кристина           	LN2	RUS	       	       	2.10,09	5   SB 	1.26,41	10  SB 	4.40,10	4   SB 	

Men
Name                        	                            			500m    		1500m  		1000m  		5000m  		
                            	                            			19 Mar  		19 Mar 		20 Mar 		20 Mar 		
Zolotarev, Artem            	Золотарев, Артем            	MSA	RUS	35,62   	1   SB 	1.53,32	12     	1.11,47	2   SB 	8.07,66	12  SB 	
Bazyuk, Nikita              	Базюк, Никита               	MN2	RUS	35,98   	2   PR 	1.51,97	6   PR 	1.11,79	5      	       	       	
Kazelin, Mikhail            	Казелин, Михаил             	MSA	RUS	35,99   	3      	       	       	1.14,76	17     	       	       	
Trusov, Nikolaj             	Трусов, Николай             	MN2	RUS	36,02   	4   PR 	1.48,81	2   PR 	1.11,41	1      	7.13,87	7   SB 	
Kurazhov, Dmitrij           	Куражов, Дмитрий            	MN4	RUS	36,59(2)	5      	1.47,97	1   PR 	1.11,51	3      	       	       	
Chistiakov, Stepan          	Чистяков, Степан            	MN1	RUS	36,59(4)	6      	1.50,09	3   SB 	1.12,04	6      	       	DNS    	
Sonin, Vadim                	Сонин, Вадим                	MSA	RUS	36,75   	7   SB 	1.53,80	15  SB 	1.13,66	13     	       	       	
Bobyr, Danila               	Бобырь, Данила              	MSA	RUS	36,80   	8      	1.50,50	4   SB 	1.11,60	4   SB 	       	       	
Vodichenkov, Anton          	Водиченков, Антон           	MN2	RUS	36,89   	9      	1.51,06	5   PR 	1.12,55	8      	7.00,64	2      	
Czvetcikh, Nikita           	Цветцих, Никита             	MN4	RUS	36,92   	10     	       	       	1.12,79	9   PR 	       	       	
Tikhanov, Roman             	Тиханов, Роман              	MN1	RUS	37,17   	11     	1.52,27	7   PR 	1.12,85	10  SB 	       	       	
Proshin, Nikita             	Прошин, Никита              	MA1	RUS	37,43   	12  PR 	1.52,55	9   PR 	1.13,27	11     	7.30,26	9      	
Nikulin, Ilya               	Никулин, Илья               	MN1	RUS	37,91   	13  SB 	       	       	1.17,99	21  SB 	       	       	
Kudryavcev, Andrej          	Кудрявцев, Андрей           	MA1	RUS	38,37   	14  PR 	2.05,12	21  PR 	1.18,56	23  SB 	8.50,76	13  SB 	
Sobolev, Timofej            	Соболев, Тимофей            	MA2	RUS	38,70   	15  PR 	1.56,12	16     	1.15,63	18  PR 	7.04,80	5      	
Kravczov, Ivan              	Кравцов, Иван               	MSA	RUS	38,87   	16  SB 	1.56,43	17  SB 	1.16,22	19  SB 	7.40,48	10  SB 	
Mulin, Maksim               	Мулин, Максим               	MN2	RUS	39,29   	17     	2.01,24	20     	1.18,35	22     	       	       	
Brauer, Bogdan              	Брауэр, Богдан              	MA1	RUS	39,42   	18  PR 	1.58,80	18     	1.16,87	20  PR 	7.12,71	6      	
Rafikov, Ruslan             	Рафиков, Руслан             	MSA	RUS	        	DNF    	1.53,60	14  PR 	1.12,42	7      	       	       	
Petrenko, Gleb              	Петренко, Глеб              	MN2	RUS	        	DQ     	       	       	1.14,07	15  SB 	7.49,37	11     	
Shkolin, Egor               	Школин, Егор                	MN3	RUS	        	       	1.52,34	8      	1.13,49	12  SB 	       	       	
Genshel, Daniil             	Геншель, Даниил             	MA2	RUS	        	       	1.53,00	10     	1.13,90	14     	7.01,96	4      	
Usenko, Nikita              	Усенко, Никита              	MN1	RUS	        	       	1.53,23	11  SB 	1.14,09	16     	7.00,79	3   PR 	
Ivanov, Ilya                	Иванов, Илья                	MN3	RUS	        	       	1.53,47	13     	       	       	6.44,20	1      	
Belozercev, Artyom          	Белозерцев, Артем           	MA2	RUS	        	       	2.00,97	19  PR 	       	       	7.29,07	8      	
Aldoshkin, Daniil           	Алдошкин, Даниил            	MN1	RUS	        	       	       	       	       	       	       	DNS    	

    
                

Native Language Names