Vologda Region Cup
Кубок Вологодской Области по Конькобежному Спорту
Cherepovecz (RUS)
13 - 14 March 2021

Women - Junior A
Name                    	                       			500m 		1000m  		500m 		1000m  		
                        	                       			13 Mar 		13 Mar 		14 Mar 		14 Mar 		
Smorudova, Kseniya      	Сморудова, Ксения      	LA2	RUS	46,29  	1   SB 	       	DNS    	48,40  	1      	1.46,85	1      	
Zhilina, Olga           	Жилина, Ольга          	LA1	RUS	47,84  	2      	1.48,69	1      	49,72  	2      	1.51,51	2      	
Vlasova, Valeriya (2003)	Власова, Валерия (2003)	LA1	RUS	48,75  	3   SB 	1.58,62	2   SB 	51,38  	3      	       	DNS    	

Women - Junior B
Name                    	                       			500m 		1000m  		500m 		1000m  		
                        	                       			13 Mar 		13 Mar 		14 Mar 		14 Mar 		
Krendeleva, Darina      	Кренделева, Дарина     	LB1	RUS	44,39  	1      	1.38,43	1      	43,80  	1      	1.40,99	1      	
Fadeeva, Alena          	Фадеева, Алена         	LB1	RUS	46,74  	2      	1.43,26	2      	47,52  	2      	1.42,36	2      	
Belikova, Margarita     	Беликова, Маргарита    	LB2	RUS	50,48  	3   PR 	1.53,85	3   PR 	52,04  	3      	1.52,60	3   PR 	
Varina, Karina          	Варина, Карина         	LB1	RUS	52,10  	4   SB 	1.54,06	4      	52,07  	4   SB 	1.53,00	4   SB 	
Bystriczkaya, Alina     	Быстрицкая, Алина      	L?	RUS	53,13  	5   PR 	2.11,05	5   SB 	53,69  	5      	2.04,32	5   SB 	

Women - Junior C
Name                    	                       			500m 		1000m  		500m 		1000m  		
                        	                       			13 Mar 		13 Mar 		14 Mar 		14 Mar 		
Krasnoshhekova, Alena   	Краснощекова, Алена    	LC1	RUS	47,20  	1      	1.47,35	1      	46,02  	1      	1.48,59	1      	
Priporova, Kira         	Припорова, Кира        	LC1	RUS	50,48  	2      	1.58,82	4      	49,22  	2      	1.58,56	3      	
Barbolina, Viktoriya    	Барболина, Виктория    	LC1	RUS	50,54  	3      	1.57,44	3      	51,25  	3      	1.59,43	4      	
Klimova, Anastasiya     	Климова, Анастасия     	LC1	RUS	50,58  	4      	1.55,03	2      	51,27  	4      	1.58,07	2      	
Dobychina, Natalya      	Добычина, Наталья      	LC2	RUS	54,99  	5      	2.08,32	5      	54,63  	5      	2.07,07	5      	
Patyukova, Viktoriya    	Патюкова, Виктория     	LC1	RUS	59,73  	6      	2.22,79	6      	       	WDR    	       	WDR    	

Women - Junior D
Name                    	                       			500m   		
                        	                       			14 Mar 		
Rozanova, Aleksandra    	Розанова, Александра   	L?	RUS	55,22  	1   PR 	
Soloveva, Karina        	Соловьева, Карина      	L?	RUS	55,79  	2      	
Abramova, Anastasiya (1)	Абрамова, Анастасия (1)	L?	RUS	55,86  	3   PR 	
Filinskaya, Anastasiya  	Филинская, Анастасия   	L?	RUS	56,18  	4      	
Fomenko, Alisa          	Фоменко, Алиса         	L?	RUS	57,43  	5   PR 	
Bajdina, Nadezhda       	Байдина, Надежда       	L?	RUS	59,61  	6   PR 	
Stolyarova, Aleksandra  	Столярова, Александра  	L?	RUS	1.00,17	7      	
Rovba, Viktoriya        	Ровба, Виктория        	L?	RUS	1.01,57	8   PR 	
Smirnova, Sofiya        	Смирнова, София        	L?	RUS	1.01,91	9   PR 	
Shilo, Mariya           	Шило, Мария            	L?	RUS	1.02,67	10  PR 	
Tkachenko, Milana       	Ткаченко, Милана       	L?	RUS	1.03,22	11  PR 	
Zamojskaya, Aleksandra  	Замойская, Александра  	L?	RUS	1.04,42	12     	
Smirnova, Ekaterina (3) 	Смирнова, Екатерина (3)	L?	RUS	1.06,04	13  PR 	
Bolotova, Darya         	Болотова, Дарья        	L?	RUS	1.06,58	14  PR 	
Konstantinova, Alina    	Константинова, Алина   	L?	RUS	1.09,07	15  PR 	
Senicheva, Darina       	Сеничева, Дарина       	L?	RUS	1.13,71	16     	

Men - Junior A
Name                    	                       			500m 		1000m  		500m 		1000m  		
                        	                       			13 Mar 		13 Mar 		14 Mar 		14 Mar 		
Bragin, Egor            	Брагин, Егор           	MA1	RUS	40,74  	1      	1.24,98	1      	41,86  	1      	1.28,40	1      	
Malashin, Maksim        	Малашин, Максим        	MA2	RUS	42,63  	2      	1.28,49	2      	42,86  	4      	1.30,76	2      	
Suzdalenkov, Evgenij    	Суздаленков, Евгений   	MA1	RUS	46,18  	3   SB 	1.40,42	4   SB 	47,59  	5      	1.41,48	4      	
Tropin, Rodion          	Тропин, Родион         	M?	RUS	       	DNS    	1.30,27	3      	42,28  	2   PR 	1.31,11	3      	
Veresov, Andrej         	Вересов, Андрей        	MA1	RUS	       	       	       	       	42,30  	3   SB 	       	       	

Men - Junior B
Name                    	                       			500m   		1000m  		500m 		1000m  		
                        	                       			13 Mar 		13 Mar 		14 Mar 		14 Mar 		
Ezichev, Artem          	Езичев, Артем          	MB2	RUS	39,62  	1      	       	       	40,29  	1      	       	       	
Smyslov, Ilya           	Смыслов, Илья          	MB2	RUS	40,97  	2      	2.20,00	19     	41,22  	5      	       	DNS    	
Volkov, Maksim (2003)   	Волков, Максим (2003)  	MB2	RUS	41,05  	3      	1.25,41	1      	41,16  	3      	1.27,57	1      	
Burcev, Ivan            	Бурцев, Иван           	MB2	RUS	41,82  	4      	1.30,55	5      	41,32  	6      	1.32,47	6      	
Khromov, Ilya           	Хромов, Илья           	MB2	RUS	42,25  	5   PR 	1.32,17	7   SB 	42,33  	8      	1.31,91	5   SB 	
Samosudov, Evgenij      	Самосудов, Евгений     	MB2	RUS	42,29  	6      	1.28,59	2      	42,10  	7      	1.32,95	7      	
Kukushkin, Stanislav    	Кукушкин, Станислав    	MB1	RUS	42,57  	7      	1.30,48	4      	40,73  	2      	1.30,52	4      	
Bujnov, Timofej         	Буйнов, Тимофей        	MB1	RUS	43,32  	8      	1.29,14	3      	43,00  	10     	1.30,02	3      	
Sorochinskij, Dmitrij   	Сорочинский, Дмитрий   	MB2	RUS	43,33  	9      	1.31,33	6      	42,36  	9      	1.34,66	8      	
Zimin, Pavel            	Зимин, Павел           	MB1	RUS	43,33  	9   PR 	1.35,59	11  SB 	43,34  	11     	1.37,25	13     	
Konovalov, Artem        	Коновалов, Артем       	MB1	RUS	43,61  	11  PR 	1.36,38	12  PR 	43,80  	12     	1.37,46	14     	
Shikhov, Aleksandr      	Шихов, Александр       	MB2	RUS	43,76  	12  PR 	1.34,49	10     	44,11  	13     	1.35,19	10     	
Shamchikov, Anton       	Шамчиков, Антон        	MB2	RUS	44,72  	13  SB 	1.34,03	9   PR 	44,20  	14  PR 	1.35,02	9      	
Sharapov, Savelij       	Шарапов, Савелий       	MB1	RUS	45,00  	14     	1.36,43	13     	44,27  	15  PR 	1.39,22	15     	
Pokloncev, Maksim       	Поклонцев, Максим      	M?	RUS	45,62  	15  PR 	1.40,42	15     	45,73  	19     	1.44,51	18     	
Zhurin, Kirill          	Журин, Кирилл          	MB2	RUS	46,50  	16     	1.40,35	14  PR 	46,03  	20  PR 	1.40,48	16     	
Smirnov, Sergej (2003)  	Смирнов, Сергей (2003) 	MB2	RUS	46,79  	17     	1.41,02	16     	44,90  	17  PR 	1.37,24	12     	
Evficz, Mikhail         	Евфиц, Михаил          	MB1	RUS	48,39  	18  PR 	1.53,61	18     	47,48  	22  PR 	1.49,61	20  PR 	
Sokolov, Ilya           	Соколов, Илья          	MB1	RUS	1.04,98	19     	1.45,96	17     	46,74  	21     	1.44,90	19     	
Belyaev, Nikita (2004)  	Беляев, Никита (2004)  	MB1	RUS	1.07,81	20     	1.33,85	8      	44,91  	18     	1.36,61	11     	
Ivanov, Daniil (2005)   	Иванов, Даниил (2005)  	MB1	RUS	       	DNS    	       	DNS    	44,43  	16  PR 	1.40,69	17  PR 	
Averin, Semen           	Аверин, Семен          	MB2	RUS	       	DNF    	       	DNF    	41,19  	4      	1.29,88	2      	

Men - Junior C
Name                    	                       			500m   		1000m  		500m   		1000m  		
                        	                       			13 Mar 		13 Mar 		14 Mar 		14 Mar 		
Khlupin, Mikhail        	Хлупин, Михаил         	M?	RUS	43,96  	1      	1.37,81	1      	44,50  	1      	1.36,15	1      	
Inyukin, Ilya           	Инюкин, Илья           	MC1	RUS	45,21  	2      	       	DQ     	45,99  	2      	1.37,65	2      	
Tonkij, Yaroslav        	Тонкий, Ярослав        	M?	RUS	46,90  	3   PR 	1.42,95	2   PR 	47,85  	5      	1.45,78	4      	
Smirnov, Dmitrij (2006) 	Смирнов, Дмитрий (2006)	MC2	RUS	47,08  	4   PR 	1.47,82	3   PR 	47,71  	4      	1.48,76	5      	
Smirnov, Maksim         	Смирнов, Максим        	M?	RUS	48,19  	5   PR 	       	DNF    	47,28  	3   PR 	1.44,28	3   PR 	
Makarov, Maksim         	Макаров, Максим        	MC2	RUS	51,13  	6   PR 	1.52,89	5   PR 	1.03,08	14     	1.55,04	8      	
Nechaev, Vadim          	Нечаев, Вадим          	M?	RUS	51,16  	7   PR 	1.51,33	4   PR 	49,54  	6   PR 	1.53,71	7      	
Ivanenko, Daniil        	Иваненко, Даниил       	M?	RUS	51,89  	8   PR 	       	DNF    	52,98  	10     	2.00,12	11  PR 	
Turkin, Rostislav       	Туркин, Ростислав      	MC1	RUS	52,33  	9      	1.56,90	7   SB 	52,33  	9      	1.55,97	9   PR 	
Chizh, Dmitrij          	Чиж, Дмитрий           	M?	RUS	53,60  	10  PR 	1.53,91	6   PR 	51,75  	8   PR 	1.57,20	10     	
Velichko, Dmitrij       	Величко, Дмитрий       	M?	RUS	55,36  	11  PR 	2.05,20	8   PR 	57,52  	11     	2.05,83	12     	
Malyukov, Vladislav     	Малюков, Владислав     	M?	RUS	1.03,81	12  PR 	2.14,28	9   PR 	1.00,65	13  PR 	2.10,85	14  PR 	
Basariya, Kirill        	Басария, Кирилл        	M?	RUS	1.09,35	13  PR 	2.24,34	10  PR 	59,27  	12  PR 	2.10,39	13  PR 	
Panteleev, Kirill       	Пантелеев, Кирилл      	MC1	RUS	       	DNS    	       	       	       	       	       	       	
Mefodev, Pavel          	Мефодьев, Павел        	M?	RUS	       	       	       	       	49,65  	7   PR 	1.49,60	6   PR 	

Men - Junior D
Name                    	                       			500m   		
                        	                       			14 Mar 		
Kolykhanov, Vladislav   	Колыканов, Владислав   	MYB	RUS	47,49  	1      	
Klopov, Roman           	Клопов, Роман          	MYB	RUS	50,79  	2      	
Krasovskij, Vladimir    	Красовский, Владимир   	M?	RUS	51,40  	3      	
Ignashev, Roman         	Игнашев, Роман         	MYB	RUS	51,49  	4      	
Pesterev, Nikita        	Пестерев, Никита       	M?	RUS	53,80  	5   PR 	
Sorokin, Maksim (2)     	Сорокин, Максим (2)    	M?	RUS	55,47  	6   PR 	
Mazunin, Nikita         	Мазунин, Никита        	MYB	RUS	56,64  	7      	
Skomorokhov, Pavel      	Скоморохов, Павел      	M?	RUS	56,82  	8      	
Sonnov, Ivan            	Соннов, Иван           	M?	RUS	57,46  	9   PR 	
Malashin, Roman         	Малашин, Роман         	M?	RUS	57,60  	10  PR 	
Krasikov, Leonid        	Красиков, Леонид       	M?	RUS	57,80  	11  PR 	
Kulkov, Vadim           	Кульков, Вадим         	M?	RUS	58,92  	12  PR 	
Koryukin, Konstantin    	Корюкин, Константин    	M?	RUS	59,46  	13  PR 	
Momotov, Artyom         	Момотов, Артём         	M?	RUS	1.00,23	14  PR 	
Dunikov, Andrej         	Дуников, Андрей        	M?	RUS	1.00,61	15  PR 	
Trusov, Bogdan          	Трусов, Богдан         	M?	RUS	1.00,92	16  PR 	
Yumalov, Daniil         	Юмалов, Даниил         	M?	RUS	1.02,98	17  PR 	
Frolov, Gleb (2)        	Фролов, Глеб (2)       	M?	RUS	1.03,36	18  PR 	
Sorochinskij, Andrej    	Сорочинский, Андрей    	M?	RUS	1.08,59	19     	
Yakovlev, Denis         	Яковлев, Денис         	MYA	RUS	       	DNS    	

    
                

Native Language Names