Kolomna City District Championship
Kolomna
25 - 26 November 2021

Women - Junior B (Старшего Возраста)
Name                       	                          			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                           	                          			25 Nov 		25 Nov 		26 Nov 		26 Nov 		
Chebotareva, Elena         	Чеботарева, Елена         	LB2	IAR	42,00  	1   PR 	2.15,02	3   SB 	       	       	5.11,13	6   SB 	
Morozova, Viktoriya        	Морозова, Виктория        	LB2	IAR	42,02  	2   SB 	2.11,54	1   SB 	1.24,20	1   SB 	5.02,26	3   SB 	
Ershova, Kristina          	Ершова, Кристина          	LB1	IAR	42,70  	3   SB 	2.15,56	4   SB 	1.27,35	2   SB 	5.01,79	2   SB 	
Belyaeva, Arina            	Беляева, Арина            	LB2	IAR	43,00  	4   SB 	       	       	1.30,89	4   SB 	       	       	
Klishina, Elizaveta        	Клишина, Елизавета        	LB2	IAR	43,39  	5   SB 	       	DNF    	1.30,71	3   SB 	5.08,45	4   SB 	
Kopzhanova, Darya          	Копжанова, Дарья          	LB2	IAR	43,98  	6   SB 	2.27,30	6   SB 	       	       	5.10,13	5   SB 	
Lazareva, Ulyana           	Лазарева, Ульяна          	LB1	IAR	44,60  	7   SB 	2.27,29	5   SB 	       	DNS    	       	DNS    	
Fomchenkova, Aleksandra    	Фомченкова, Александра    	L?	IAR	52,26  	8   PR 	       	       	1.54,56	5   PR 	       	       	
Mosyagina, Mariya          	Мосягина, Мария           	LB2	IAR	       	       	2.13,78	2   PR 	       	       	4.44,51	1   PR 	

Women - Junior C (Среднего Возраста)
Name                       	                          			500m   		1500m  		1000m  		3000m  		
                           	                          			25 Nov 		25 Nov 		26 Nov 		26 Nov 		
Sirazeva, Kseniya          	Сиразева, Ксения          	LC2	IAR	40,73  	1   SB 	2.15,78	1   PR 	1.24,11	1   SB 	       	       	
Loginova, Mariya           	Логинова, Мария           	LC2	IAR	42,45  	2   PR 	       	       	1.27,04	2   SB 	5.08,82	2   SB 	
Averchenkova, Aleksandra   	Аверченкова, Александра   	LC2	IAR	43,78  	3   SB 	       	       	1.31,26	3   SB 	       	       	
Burdaeva, Elena            	Бурдаева, Елена           	LC1	IAR	44,67  	4   PR 	       	       	1.34,80	5   PR 	       	       	
Bolokhova, Mariya          	Болохова, Мария           	LC2	IAR	45,36  	5   SB 	       	       	1.31,90	4   SB 	       	       	
Shkarina, Viktoriya        	Шкарина, Виктория         	LC1	IAR	46,02  	6   PR 	2.30,54	4   PR 	       	       	5.19,48	3   PR 	
Sokolova, Mariya           	Соколова, Мария           	LC1	IAR	46,07  	7   PR 	2.27,23	3   PR 	1.35,60	6   PR 	       	DQ     	
Novikova, Kristina (2007)  	Новикова, Кристина (2007) 	LC2	IAR	46,10  	8      	       	       	1.39,14	9      	       	       	
Sergeeva, Anastasiya (2007)	Сергеева, Анастасия (2007)	LC1	IAR	46,73  	9   SB 	2.35,41	5   PR 	1.37,08	7   SB 	       	       	
Shishakina, Sofya          	Шишакина, Софья           	LC1	IAR	47,48  	10  PR 	2.39,02	7   PR 	1.37,60	8   PR 	       	       	
Trekhina, Veronika         	Трехина, Вероника         	LC2	IAR	47,54  	11  PR 	       	       	1.46,94	15  PR 	       	       	
Ageeva, Elizaveta          	Агеева, Елизавета         	LC1	IAR	48,26  	12  PR 	2.36,26	6   PR 	1.41,99	10     	       	       	
Gecz, Alisa                	Гец, Алиса                	L?	IAR	49,20  	13  PR 	       	       	1.44,21	12  PR 	       	       	
Lobanova, Viktoriya        	Лобанова, Виктория        	LC2	IAR	49,64  	14  PR 	2.42,57	8   PR 	1.43,80	11  PR 	       	       	
Olina, Anastasiya          	Олина, Анастасия          	LC1	IAR	51,04  	15  SB 	2.48,70	9   PR 	1.46,45	13  SB 	       	       	
Bakanova, Darya            	Баканова, Дарья           	LC2	IAR	51,40  	16  SB 	       	       	1.49,10	16  PR 	       	       	
Bratceva, Veronika         	Братцева, Вероника        	LC1	IAR	51,82  	17  PR 	       	       	1.49,96	17  PR 	       	       	
Tokareva, Viktoriya        	Токарева, Виктория        	L?	IAR	52,54  	18  PR 	       	       	1.53,33	18  PR 	       	       	
Sibireva, Mariya           	Сибирева, Мария           	L?	IAR	58,73  	19  PR 	       	       	       	       	       	       	
Syryanaya, Mariya          	Сыряная, Мария            	LC2	IAR	1.07,64	20  SB 	2.19,21	2   SB 	       	       	4.51,54	1   SB 	
Kuzneczova, Ekaterina (3)  	Кузнецова, Екатерина (3)  	L?	IAR	       	DNF    	       	       	1.46,59	14  PR 	       	       	

Women - Junior D (Младшего Возраста)
Name                       	                          			500m   		1000m  		300m 		
                           	                          			25 Nov 		26 Nov 		26 Nov 		
Amrulina, Mariya           	Амрулина, Мария           	LYA	IAR	47,94  	1   PR 	1.43,51	1   PR 	       	       	
Isajkina, Alisa            	Исайкина, Алиса           	LYA	IAR	49,10  	2   PR 	1.49,50	3   SB 	29,86  	1   SB 	
Kosmacheva, Anastasiya     	Космачева, Анастасия      	LYA	IAR	49,50  	3   SB 	       	       	       	       	
Kishman, Sofya             	Кишман, Софья             	LYB	IAR	50,10  	4   PR 	       	       	       	       	
Rozhnova, Darya            	Рожнова, Дарья            	LYB	IAR	50,13  	5   PR 	1.45,80	2   PR 	30,92  	2   SB 	
Soboleva, Valeriya         	Соболева, Валерия         	LYB	IAR	51,13  	6   PR 	       	       	       	       	
Morgushina, Ulyana         	Моргушина, Ульяна         	LYA	IAR	53,04  	7   SB 	1.50,10	4   SB 	32,20  	3   SB 	
Pimenova, Mariya           	Пименова, Мария           	LYA	IAR	1.01,28	8   PR 	       	       	35,20  	4   SB 	
Kuzneczova, Darya          	Кузнецова, Дарья          	LYA	IAR	       	DNS    	       	       	       	       	

Women - Out of Competition (ВК)
Name                       	                          			500m 		1500m  		1000m  		300m 		
                           	                          			25 Nov 		25 Nov 		26 Nov 		26 Nov 		
Ilicheva, Kseniya          	Ильичева, Ксения          	LA1	IAR	41,39  	1   PR 	       	       	       	       	       	       	
Plachinda, Ekaterina       	Плачинда, Екатерина       	LN4	IAR	43,00  	2   SB 	       	       	       	       	       	       	
Plenkina, Veronika         	Пленкина, Вероника        	LA1	IAR	43,02  	3      	       	       	       	       	       	       	
Plachinda, Khristina       	Плачинда, Христина        	LN1	IAR	43,03  	4      	       	       	       	       	       	       	
Frolova, Olesya            	Фролова, Олеся            	LB2	IAR	43,45  	5   SB 	2.17,08	1      	       	DNS    	       	       	
Anikina, Larisa            	Аникина, Лариса           	LB2	IAR	44,51  	6   PR 	2.22,06	2   SB 	1.29,15	1      	       	       	
Soboleva, Valeriya         	Соболева, Валерия         	LYB	IAR	       	       	       	       	1.50,22	2   PR 	30,70  	3   SB 	
Kishman, Sofya             	Кишман, Софья             	LYB	IAR	       	       	       	       	1.52,88	3   PR 	30,67  	2   SB 	
Amrulina, Mariya           	Амрулина, Мария           	LYA	IAR	       	       	       	       	       	       	30,26  	1   SB 	

Men - Junior B (Старшего Возраста)
Name                       	                          			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                           	                          			25 Nov 		25 Nov 		26 Nov 		26 Nov 		
Veselkin, Artem            	Веселкин, Артем           	MB2	IAR	37,73  	1   PR 	       	       	       	       	4.10,02	1   PR 	
Zelenin, Vladislav         	Зеленин, Владислав        	MB2	IAR	37,80  	2   PR 	2.02,30	3   PR 	1.17,43	4   PR 	4.40,16	10     	
Komarov, Andrej            	Комаров, Андрей           	MB2	IAR	37,81  	3   PR 	1.58,07	1   PR 	       	       	       	       	
Pronin, Egor               	Пронин, Егор              	MB2	IAR	37,92  	4   PR 	       	       	1.16,92	3   PR 	4.39,10	8   PR 	
Zhukov, Vladislav (2005)   	Жуков, Владислав (2005)   	MB2	IAR	38,02  	5   PR 	       	DNF    	1.15,82	1   PR 	       	DNS    	
Kocheshev, Nikita          	Кочешев, Никита           	MB2	IAR	38,13  	6   PR 	       	       	1.16,04	2   PR 	4.17,96	2   PR 	
Antipin, Rodion            	Антипин, Родион           	MB2	IAR	38,27  	7   PR 	       	       	       	       	4.32,89	5   SB 	
Stepchenko, Daniil         	Степченко, Даниил         	MB1	IAR	38,64  	8   PR 	       	       	1.19,64	5   PR 	4.25,42	3   PR 	
Zubkov, Valerij            	Зубков, Валерий           	MB2	IAR	40,48  	9   PR 	2.04,63	5   PR 	1.21,54	7   PR 	4.33,29	7   PR 	
Telegin, Artem             	Телегин, Артем            	MB1	IAR	40,89  	10  PR 	       	       	1.23,60	9   PR 	       	       	
Mitrofanov, Arsenij (2004) 	Митрофанов, Арсений (2004)	MB2	IAR	41,23  	11     	2.03,21	4   PR 	1.20,16	6   PR 	4.33,04	6   PR 	
Zaloznyj, Maksim           	Залозный, Максим          	MB2	IAR	41,26  	12  PR 	2.09,73	6   PR 	1.23,43	8   PR 	4.47,26	12  SB 	
Gilyuk, Vladimir           	Гилюк, Владимир           	MB1	IAR	42,26  	13  PR 	2.12,23	7   SB 	1.24,20	10  SB 	4.52,32	13  SB 	
Lyatochevskij, Vyacheslav  	Ляточевский, Вячеслав     	MB1	IAR	42,29  	14  PR 	       	       	1.25,20	11  PR 	4.39,32	9   PR 	
Rodionov, Daniil           	Родионов, Даниил          	MB1	IAR	       	DNS    	       	       	       	       	       	       	
Shelest, Timur             	Шелест, Тимур             	MB1	IAR	       	DNF    	       	       	1.25,76	12  PR 	4.58,20	14  PR 	
Fokin, Egor                	Фокин, Егор               	MB2	IAR	       	       	2.01,17	2   SB 	       	       	4.26,48	4   SB 	
Mironov, Andrej (2004)     	Миронов, Андрей (2004)    	MB2	IAR	       	       	       	       	       	       	4.46,92	11     	

Men - Junior C (Среднего Возраста)
Name                       	                          			500m   		1500m  		1000m  		3000m  		
                           	                          			25 Nov 		25 Nov 		26 Nov 		26 Nov 		
Shepelev, Ivan             	Шепелев, Иван             	MC2	IAR	41,16  	1   PR 	2.10,90	1   PR 	       	       	4.55,23	2   SB 	
Sorokin, Maksim (2006)     	Сорокин, Максим (2006)    	MC2	IAR	41,70  	2   PR 	2.18,23	4   PR 	1.25,92	3   PR 	5.02,02	4   PR 	
Stratonov, Artem           	Стратонов, Артем          	MC2	IAR	41,86  	3   PR 	       	       	1.27,64	7   PR 	       	       	
Kiryanov, Dmitrij          	Кирьянов, Дмитрий         	MC2	IAR	42,03  	4   SB 	2.21,54	5   SB 	       	       	       	       	
Sharapov, Denis (2007)     	Шарапов, Денис (2007)     	MC1	IAR	42,04  	5   PR 	       	DNF    	1.26,09	4   PR 	       	       	
Mitryaev, Kirill           	Митряев, Кирилл           	MC2	IAR	42,16  	6   PR 	       	       	1.24,80	1   PR 	       	       	
Yagubov, Ivan              	Ягубов, Иван              	MC1	IAR	42,87  	7   SB 	2.16,82	3   PR 	1.25,74	2   PR 	4.57,20	3   SB 	
Olenev, Mikhail            	Оленев, Михаил            	MC2	IAR	43,13  	8   PR 	       	       	1.26,72	5   PR 	       	       	
Bobkov, Sergej             	Бобков, Сергей            	MC1	IAR	43,82  	9   PR 	2.14,36	2   PR 	1.27,60	6   PR 	4.42,04	1   PR 	
Krasnoperov, Egor (2007)   	Красноперов, Егор (2007)  	MC2	IAR	43,94  	10  PR 	2.32,20	10  PR 	1.36,26	11  PR 	5.44,00	9   PR 	
Mosolkov, Matvej           	Мосолков, Матвей          	MC1	IAR	44,47  	11  PR 	2.36,72	12  PR 	1.38,78	14  PR 	5.44,57	10  PR 	
Kosyaev, Mikhail           	Косяев, Михаил            	M?	IAR	44,77  	12  PR 	2.27,80	6   PR 	1.35,71	10  PR 	       	       	
Kodak, Evgenij             	Кодак, Евгений            	MC2	IAR	44,87  	13  SB 	       	DQ     	1.36,30	12  SB 	5.50,36	11  PR 	
Voronin, Viktor            	Воронин, Виктор           	MC1	IAR	45,42  	14  PR 	2.30,04	8   PR 	1.33,70	9   PR 	5.29,30	7   PR 	
Semin, Maksim              	Семин, Максим             	M?	IAR	45,54  	15  PR 	       	       	1.50,13	20  PR 	       	       	
Zyuzev, Vladislav          	Зюзев, Владислав          	MC2	IAR	46,07  	16  PR 	       	       	1.37,94	13  PR 	       	       	
Sviyasov, Daniil           	Свиясов, Даниил           	MC1	IAR	46,16  	17  PR 	2.27,96	7   PR 	       	       	5.25,95	6   PR 	
Shhigorczov, Ignat         	Щигорцов, Игнат           	MC2	IAR	46,64  	18  PR 	       	       	1.41,76	15  PR 	       	       	
Morykit, Kirill            	Морыкит, Кирилл           	MC1	IAR	46,82  	19  PR 	       	       	1.42,71	18  PR 	       	       	
Ulitkin, Vasilij           	Улиткин, Василий          	MC2	IAR	47,57  	20  PR 	2.37,39	13  SB 	1.42,26	16  SB 	5.41,90	8   SB 	
Skvorchevskij, Denis       	Скворчевский, Денис       	MC2	IAR	50,45  	21  PR 	       	       	2.01,92	21  PR 	       	       	
Gubarev, Ivan              	Губарев, Иван             	M?	IAR	54,20  	22  PR 	       	       	       	DQ     	       	       	
Gulin, Egor                	Гулин, Егор               	MC2	IAR	1.01,64	23  PR 	       	       	       	DQ     	       	       	
Kondrashkin, Daniil        	Кондрашкин, Даниил        	MC1	IAR	1.15,16	24  SB 	2.31,73	9   PR 	1.32,78	8   PR 	5.23,45	5   PR 	
Yablonskij, Artur          	Яблонский, Артур          	M?	IAR	       	DNF    	2.35,36	11  PR 	1.42,28	17  PR 	       	       	
Sokha, Andrian             	Соха, Андриан             	MC1	IAR	       	DQ     	       	       	       	DQ     	       	       	
Golev, Egor                	Голев, Егор               	MC1	IAR	       	DQ     	2.49,04	14  PR 	1.48,42	19  SB 	       	       	

Men - Junior D (Младшего Возраста)
Name                       	                          			500m 		1000m  		300m 		
                           	                          			25 Nov 		26 Nov 		26 Nov 		
Novikov, Semen             	Новиков, Семен            	MYA	IAR	45,36  	1   PR 	1.35,42	1   PR 	       	       	
Torpachev, Yaroslav        	Торпачев, Ярослав         	MYA	IAR	45,60  	2   PR 	1.35,64	2   PR 	28,02  	1   SB 	
Fedyaev, Yakov             	Федяев, Яков              	MYB	IAR	47,32  	3   PR 	       	       	       	       	
Kibitkin, Daniil           	Кибиткин, Даниил          	MYA	IAR	47,86  	4   PR 	1.42,53	4   PR 	       	       	
Orlov, Artem               	Орлов, Артем              	MYA	IAR	48,04  	5   PR 	1.42,03	3   PR 	29,74  	2   SB 	
Fateev, Maksim             	Фатеев, Максим            	MYA	IAR	49,60  	6   PR 	1.49,83	7   PR 	30,13  	3   SB 	
Babijchuk, Efim            	Бабийчук, Ефим            	MYB	IAR	49,76  	7   PR 	1.45,83	5   PR 	       	DNF    	
Zotov, Ivan                	Зотов, Иван               	MYA	IAR	49,89  	8   SB 	       	DNS    	30,32  	4   SB 	
Roslyakov, Matvej          	Росляков, Матвей          	MYA	IAR	50,42  	9   PR 	1.50,62	8   PR 	       	       	
Akulinushkin, Aleksandr    	Акулинушкин, Александр    	MYC	IAR	52,30  	10  SB 	1.49,21	6   PR 	31,29  	5   SB 	
Ermakov, Grigorij          	Ермаков, Григорий         	MYA	IAR	       	DNS    	       	       	       	       	
Korolev, Artyom            	Королев, Артём            	M?	IAR	       	DNS    	       	       	       	       	

Men - Out of Competition (ВК)
Name                       	                          			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		300m 		
                           	                          			25 Nov 		25 Nov 		26 Nov 		26 Nov 		26 Nov 		
Dokash Gogina, Alekhandro  	Докаш Гогина, Алехандро   	MB2	IAR	37,73  	1   PR 	1.59,13	1   PR 	1.16,37	1   PR 	4.28,71	2   SB 	       	       	
Vinogradov, Matvej         	Виноградов, Матвей        	MB2	IAR	38,82  	2   SB 	1.59,70	2   SB 	1.17,80	2   SB 	       	DNS    	       	       	
Morozov, Denis             	Морозов, Денис            	MB2	IAR	39,08  	3   SB 	2.02,79	3   PR 	1.18,57	3   SB 	4.27,26	1      	       	       	
Zuev, Arsenij              	Зуев, Арсений             	MB2	IAR	40,36  	4   SB 	2.10,04	4   SB 	1.22,73	5   SB 	4.40,36	3   PR 	       	       	
Zhuk, Timofej              	Жук, Тимофей              	MB1	IAR	40,38  	5   PR 	2.11,11	5   PR 	1.22,23	4   PR 	4.47,13	4      	       	       	
Novikov, Semen             	Новиков, Семен            	MYA	IAR	       	       	       	       	       	       	       	       	28,10  	1   SB 	
Kibitkin, Daniil           	Кибиткин, Даниил          	MYA	IAR	       	       	       	       	       	       	       	       	29,26  	2   SB 	
Roslyakov, Matvej          	Росляков, Матвей          	MYA	IAR	       	       	       	       	       	       	       	       	30,39  	3   SB 	

    
                

Native Language Names