ISU Neo-Senior World Cup #3
Innsbruck (AUT)
22 - 23 January 2022

Women
Name                      	                       			1000m  		3000m  		500m    		1500m  		
                          	                       			22 Jan 		22 Jan 		23 Jan  		23 Jan 		
Kuznetsova, Irina (1998)  	Кузнецова, Ирина (1998)	LN4	IAR	1.20,29	1      	       	       	39,73   	1      	       	       	
Scholz, Lea Sophie        	                       	LN4	GER	1.20,69	2      	       	       	40,45   	3      	2.05,51	1      	
Maffei, Federica          	                       	LN2	ITA	1.21,71	3      	4.41,43	6      	        	       	2.08,28	5      	
Kosheleva, Ekaterina      	Кошелева, Екатерина    	LN3	IAR	1.21,77	4      	4.39,51	4      	41,41   	5      	2.06,68	3      	
Hogaş, Mihaela            	                       	LN4	ROU	1.21,96	5      	       	       	40,24   	2      	       	       	
Heimerl, Josephine        	                       	LN2	GER	1.22,19	6      	       	       	41,48   	6      	2.06,55	2      	
Ostlender, Anna           	                       	LN1	GER	1.22,59	7      	       	       	40,70   	4      	       	       	
Furnée, Marte Bjerkreim   	                       	LN2	NOR	1.23,25	8      	4.38,65	3      	42,39(5)	11     	2.07,98	4      	
Carreño, Ainoa            	                       	LN1	ESP	1.24,26	9      	       	       	41,86   	8      	2.12,52	8      	
Cabrera, Sara             	                       	LN2	ESP	1.24,29	10     	       	       	42,40   	12     	2.14,51	11     	
Antošová, Veronika        	                       	LN2	CZE	1.24,69	11     	4.40,45	5      	43,24   	14     	2.12,08	7      	
Sætersdal, Victoria Keltie	                       	LN3	NOR	1.26,19	12     	4.42,94	7      	        	       	2.12,91	9      	
Shypulia, Karyna          	Шипуля, Карина         	LN1	IAB	1.27,23	13     	       	       	43,25   	15     	2.15,02	12     	
Farstad, Ane By           	                       	LN3	NOR	       	DQ     	       	       	41,72   	7      	       	DNS    	
Kavaliova, Hanna (1999)   	Ковалёва, Анна (1999)  	LN3	IAB	       	       	4.33,15	1      	        	       	2.13,80	10     	
Peveri, Laura             	                       	LN1	ITA	       	       	4.38,00	2      	        	       	2.08,52	6      	
Molnar, Anna              	                       	LN1	AUT	       	       	4.46,72	8      	        	       	       	DNS    	
Moreno, Teresa            	                       	LN3	ESP	       	       	       	DNS    	        	       	       	       	
Baas, Vilde               	                       	LN2	NOR	       	       	       	       	42,32   	9      	       	       	
Burmistrava, Krystsina    	Бурмистрова, Кристина  	LN1	IAB	       	       	       	       	42,39(4)	10     	       	       	
Güntert, Jasmin           	                       	LN3	SUI	       	       	       	       	42,92   	13     	       	       	

Men
Name                      	                       			1000m     		3000m  		500m    		1500m  		
                          	                       			22 Jan    		22 Jan 		23 Jan  		23 Jan 		
Rudenko, Victor           	Руденко, Виктор        	MN4	IAB	1.12,77   	1      	       	       	        	       	1.52,70	1      	
Roth, Michael             	                       	MN4	GER	1.13,07   	2      	       	       	        	       	1.54,18	3      	
Karamov, Timur            	Карамов, Тимур         	MN1	IAR	1.13,33   	3      	       	       	        	DQ     	       	       	
Resell, Erik              	                       	MN3	NOR	1.14,47   	4      	       	       	37,03   	2      	1.55,55	7      	
Tveter, Kasper            	                       	MN1	NOR	1.14,54   	5      	4.07,04	5      	37,72(6)	7      	1.53,46	2      	
Nevmerzhitskiy, Stefan    	Невмержицкий, Стефан   	MN4	IAB	1.14,68   	6      	       	       	37,25   	3      	       	       	
Zapoikin, Uladzislau      	Запойкин, Владислав    	MN4	IAB	1.14,81(1)	7      	       	       	        	       	2.00,11	11     	
Bejczi, Botond            	                       	MN3	HUN	1.14,81(9)	8      	4.15,74	8      	        	       	1.55,49	6      	
Nedelea, Cosmin           	                       	MN3	ROU	1.14,97   	9      	       	       	37,54   	4      	       	DNS    	
Granli, John              	                       	MN1	NOR	1.15,44   	10     	4.08,17	6      	38,49   	9      	1.54,92	5      	
Kurzmann, Niklas          	                       	MN2	GER	1.15,60   	11     	       	       	36,91   	1      	       	       	
Gschwentner, Ignaz        	                       	MN1	AUT	1.16,02   	12     	       	       	37,58   	5      	       	DNS    	
Peghini, Mattia           	                       	MN1	ITA	1.16,09   	13     	4.14,24	7      	38,52   	10     	1.57,17	10     	
Lehtonen, Juuso           	                       	MN1	FIN	1.16,47   	14     	       	       	37,67   	6      	2.01,71	12     	
Briešťanský, Sebastien    	                       	MN4	CZE	1.18,78   	15     	       	       	39,48   	15     	2.05,18	16     	
Kinnala, Kalle            	                       	MN1	FIN	1.18,95   	16     	       	       	39,06   	13     	2.04,02	15     	
Mastrup, Niclas           	                       	MN2	DEN	1.19,23   	17     	       	       	39,81   	17  SB 	       	       	
Militaru, Nicolae Răzvan  	                       	MN1	ROU	1.19,80   	18     	       	       	38,83   	11     	       	       	
Mukhamadeyev, Anvar       	Мухамадеев, Анвар      	MN4	KAZ	          	DNS    	       	       	        	       	       	       	
Riches, Peter             	                       	MN1	GBR	          	DNF    	       	       	        	       	1.56,77	9      	
Damaratski, Yahor         	Доморацкий, Егор       	MN3	IAB	          	       	4.02,88	1   SB 	        	       	       	       	
Odor, Gabriel             	                       	MN2	AUT	          	       	4.02,93	2      	        	DNS    	       	DNS    	
Galczinsky, Paul          	                       	MN4	GER	          	       	4.05,67	3      	        	       	1.56,75	8      	
Bolhau, Yauheni           	Болгов, Евгений        	MN4	IAB	          	       	4.07,00	4      	        	       	1.54,62	4      	
Hapon, Uladzislau         	Гапон, Владислав       	MN2	IAB	          	       	       	       	37,72(7)	8      	       	       	
Barbera, Stephane         	                       	MN3	ESP	          	       	       	       	39,04   	12     	       	       	
Kokko, Max                	                       	MN1	FIN	          	       	       	       	39,29   	14     	       	       	
Nilsson, Oskar            	                       	MN3	SWE	          	       	       	       	39,63   	16     	       	       	
Médard, Indra             	                       	MN4	BEL	          	       	       	       	        	       	2.01,97	13     	
Arnell, Gustav            	                       	MN4	SWE	          	       	       	       	        	       	2.02,13	14     	

    
                

Native Language Names