U23-Cup / Testläufe
Erfurt (GER)
14 February 2010

Ladies
Name                      			500m   		1000m  		1500m  		3000m  		
Hirschbichler, Gabriele   	LSA	GER	40,21  	1      	       	       	2.04,01	1   PR 	       	       	
Roth, Denise              	LN2	GER	40,82  	2      	       	       	       	       	       	       	
Plate, Jennifer           	LN4	GER	40,96  	3      	       	       	       	       	       	       	
Herlitz, Britta           	LN4	GER	42,46  	4      	1.24,72	1   SB 	       	       	       	       	
Koorn, Harriët            	LN3	NED	44,56  	5      	       	       	       	       	       	       	
Ştef, Raluca Doina        	LB2	ROU	1.05,94	6      	1.28,64	5      	       	       	       	       	
Geraets, Chris            	LN2	NED	       	DQ     	1.25,89	3   SB 	       	       	       	       	
Beyer, Nicole             	LN1	GER	       	       	1.24,97	2   SB 	       	       	       	       	
Cudzich, Hanna            	LN4	POL	       	       	1.26,45	4      	       	       	4.56,27	1      	
Kofend, Katharina         	LYB	GER	       	       	1.40,36	6   PR 	       	       	       	       	
Juvier, Desiree           	LYC	GER	       	       	1.47,12	7   PR 	       	       	       	       	
Eichelroth, Laura         	LYB	GER	       	       	1.49,48	8   PR 	       	       	       	       	
Lipp, Alexandra           	LSA	GER	       	       	       	       	2.07,87	2      	       	       	
Kraus, Bente              	LN2	GER	       	       	       	       	2.11,16	3      	       	       	
Zeiske, Justine           	LN3	GER	       	       	       	       	2.11,19	4      	       	       	

Men
Name                      			500m 		1000m  		1500m  		5000m  		
Ihle, Denny               	MSA	GER	36,41  	1      	       	       	       	       	       	       	
Wirth, Patrick            	MSA	GER	36,83  	2      	       	       	       	       	       	       	
Rauschenbach, Eric        	MN3	GER	36,96  	3      	       	       	       	       	       	       	
Schwierz, Matthias        	MSA	GER	37,34  	4      	       	       	       	       	       	       	
Budz, Tomasz              	MN4	POL	38,17  	5      	1.15,71	3      	       	       	       	       	
de Haan, Ralph            	MN4	NED	38,77  	6      	       	       	       	       	       	       	
Gut-Mostowy, Andrzej      	MA1	POL	38,99  	7      	1.18,39	4      	       	       	       	       	
Rijhnen, Felix            	MA2	GER	39,98  	8      	       	       	1.58,49	7   PR 	       	       	
Geisreiter, Moritz (1987) 	MN3	GER	40,13  	9      	       	       	1.58,16	5      	       	       	
Socaciu, Mircea           	MA1	ROU	41,31  	10     	1.26,73	6      	       	       	       	       	
Haueisen, Stephan         	M40	GER	45,42  	11     	       	       	2.11,79	12     	       	       	
Ramali, Etienne           	MN2	GER	53,33  	12     	1.26,12	5      	       	       	       	       	
Dubiel, Veit              	MN3	GER	       	       	1.14,29	1      	       	       	       	       	
Geraets, Sjoerd           	MN4	NED	       	       	1.15,47	2      	       	       	       	       	
Dorsch, Nico              	MN4	GER	       	       	       	       	1.54,12	1      	       	       	
Baumgärtner, Alexej       	MN2	GER	       	       	       	       	1.55,05	2      	       	       	
Scherf, Felix             	MN1	GER	       	       	       	       	1.56,69	3   PR 	       	       	
Gąsienica-Laskowy, Andrzej	MN1	POL	       	       	       	       	1.56,77	4   SB 	7.08,09	1   SB 	
Wolff, Martin             	MN2	GER	       	       	       	       	1.58,40	6      	       	       	
Storch, Florian           	MN2	GER	       	       	       	       	1.58,73	8      	       	       	
Stanuch, Dariusz          	MSA	POL	       	       	       	       	1.58,86	9      	7.10,87	2      	
Głowacki, Piotr           	MN1	POL	       	       	       	       	1.59,31	10  PR 	7.11,82	3   PR 	
Wilhelm, Sascha           	MN3	GER	       	       	       	       	2.02,69	11     	       	       	

    
                

Native Language Names